הנתיב להתמרה עצמית - חלק א'

חלק ראשון משני חלקי הסיכום שלי לספר: התחברות לכוח הגדול ביותר שבכם, התמודדות במקום בריחה, הזוגיות, על המשברים

התחברות לכוח הגדול ביותר שבכם

יש חושבים שכדאי לרכוש כוח למען עושר ועוצמה – אבל הכוח הגדול ביותר שלכם הוא דווקא ויתור על הצורך בעושר ובעוצמה. הכוח האמתי הגדול ביותר שלכם הוא דרך ויתור על האגו והבנת העצמי הפנימי הרוחני, שהוא יעצים אתכם מבפנים וישחרר את הכוחות הגדולים ביותר שלכם.
דורנו מאופיין באנשים בעלי עוצמה ועושר אדירים, אבל הוא בסכנה קיומית. זה מפני שהכוח האמיתי נמצא באיחוד, בוויתור על אגו, בעזרה הדדית והתחברות לעוצמה המשותפת הפנימית האמיתית ולא בהינתקות כדי לגדול ולהתעצם...
העוצמה האמתית אינה קיימת מחוצה לנו, בדברים שאנו מנסים להשיג מהעולם... כמו בסיפורי ילדים, שהגיבור יוצא למסע בעולם כדי לגלות משהו, ובסוף מגלה את אותו דבר שנכסף אליו – בביתו...
רק על ידי ויתור והרפיה מהכוח המאלץ שבכם, של האגו, הדוחף אתכם לבוא בדרישות לאחרים, לנסות להכריח אותם לספק לכם את כל מה שאתם צריכם: אהבה, הכרה ועוד – תוכלו באמת להתחבר לכוח שבכם. רק מעצמכם אתם יכולים לשאוב את כל הדברים הללו. כדי לזכות במשהו – עליכם להפסיד אותו – כלומר לוותר עליו – כלומר לא לדרוש אותו, אלא למצוא אותו בפנים! כיצד אתם מתייחסים לקבצן הדורש מכם כסף ברחוב? האם הוא נראה לכם מישהו שראוי לבחור בו לתפקיד רציני? ככה בדיוק מתייחס היקום לדרישות וניסיונות האילוץ שלכם. החיים עצמם נמצאים בתוככם ואתם בעלי כוח בריאה וחוויה כאחת – ואין פה שום גילוי שעליכם לגלות איך להגשים את עצמכם – אל תבקשו את הדרך – בראו אותה!
אתם חלק מאלוהים ואלוהים חווה את העולם בדרככם, אתם יכולים להיפתח אל החוויה האלוהית ואז הכוח שלכם יתעצם אם תבינו שאלוהים פועל דרככם!

התמודדות במקום בריחה

אתם נשארים במעגל של מוות ולידה מחדש, של כאב ומאבק, של קונפליקט וסכסוך פיזי כמו גם רוחני ופסיכולוגי, בדיוק בגלל שאתם נצמדים לאשליה שניתן להימנע ממעבר דרך קושי ובריחה יכולה להואיל.
בין האופציות של "להסתתר ולברוח או להיאבק", למעשה הסתתרות אינה מועילה כלל, להיפך, היא מגבירה את המתח הקריטי. הקלה זמנית היא אשליה מהסוג הגרוע ביותר, כי אז המשבר יבוא מאוחר יותר, ואז כבר לא יהיה מקושר למקורו ואז הוא יכאיב הרבה יותר.
המדיטציה יכולה לחבר את האדם לכוחותיו הנסתרים. זה קורה כאשר האדם מבין את מה שעליו לעשות, ומוכן לחקור את האמת. מי שמוכן להתמודד עם הקשיים שלו, יגלה בתוכו פוטנציאל ועוצמה שתתעורר, איתם תגיע ההשראה. משאבים אלה הופכים לזמינים רק כשאתם מוכנים לעבור דרך הקושי ולבקש עזרה דרך המדיטציה. אז תחושו בהתעוררות של אמונה שהאגו המודע אינו לבדו, הוא אינו האמצעי היחיד העומד לרשותכם להתמודדות עם הנושא.
זאת דרכה של הנפש להתחזק ולגלות את נפלאותיה שלה עצמה.

על הזוגיות

בספרו "גלה את הענק שבפנים", מציב אנתוני רובינס את הבדידות בראש סולם עשרת הרגשות השולטים בחיינו.
הבדידות הוא הרגש הקשה ביותר של האדם, מה שנראה לכאורה כמשהו הרואי, כמשהו שמשפר את הנפש, אינו אלא הרס של הנפש עצמה.
הבדידות הוא השלב שבו האדם מסתגר, זהו שלב של דעיכה, שלב המנוגד לחיים, להתפתחות הטבעית של האדם.
רק בהיפתחות לאחרים יכול האדם לפרוח ולהתפתח. כילד שלא התגבר על משבר בחיים, האדם מסתגר ולא מתמודד עם הבעיה. הילד פוחד לגלות את רגשותיו הקשים כלפי מצב של משבר ומדחיק. אבל רגשותיו השליליים יתפרצו מאוחר יותר בצורה הרסנית ומסוכנת. רק התמודדות עם הרגשות הקשים, תוך הבנתם והתמרתם לרגשות חיוביים, יכולים להציל את המצב.
האדם הופך להיות מוגבל ותלוי באחרים, כי הוא נותן את האחריות על חייו בידי אחרים והוא עכשיו תלוי בהם. במקום לעזור לו ולהחזיר לו חיבה, הוא נתקל בחומה אטומה של החברה, כי הוא בעצמו נותר ככלי ריק שאין לו מה לתת לזולת.
אף שרבים מכירים את המחקרים שמראים על קשר בין אושר ולנישואין טובים, מעטים מבינים את המשמעות הפסיכולוגית העמוקה שיש בקשר זה. רוב הפסיכולוגים גם לא מתייחסים לדבר.
הבדידות הסבל הגדול ביותר לאדם, זה נובע מכך שהאדם מסתיר את הצדדים הייחודיים שלו והופך להיות מזויף, כשלמעשה הוא פוחד להתאחד עם אחרים, ושומר על הבדידות שלו על מנת להימנע מזה. ככה הוא רק מחריף את הבעיה שלו, בכך שהוא מסרב להכיר בה ומסתגר במקום להתמודד עם הרגש של היותו שונה.
לקשר בין בני הזוג יש אכן משמעות חשובה ביותר בהתפתחות הרוחנית של כל אחד מהם, בלי קשר. המערכת הזאת משמשת ככלי עיקרי לצמיחה אישית.
אם המערכת בנויה בצורה שכל בן זוג נפתח כלפי השני, ותוך כדי כך מתמודד כל אחד עם החסימות שלו ומצליח לצאת מבדידותו, אזי כל בן זוג ירגיש מאושר.
הבדידות היא הרגש החזק ביותר שמפריע לאדם ומערכת היחסים יכולה להילחם ברגש זה.

על המשברים

משבר בא לפתור בעיה של שליליות מצטברת.
כשהאדם אינו יכול להתמודד עם הנקודות השליליות שלו ולהתגבר עליהן, אזי השליליות מתגברת והולכת לקראת משבר. דבר שלילי לא יכול להתפתח עד אינסוף אחרת העולם היה נהרס, המשבר זה האנטיביוטיקה שנועדה לפתור את השליליות ולצאת מהמעגל השליליות.
מי שמבין את הנקודות הבסיסיות של המשבר יכול לחשוף אותן, כי ההתפרצות זה לא הבסיס של המשבר. תפיסת הנקודות הבסיסיות למשבר וטיפול בהם, הוא קל בהרבה וניתן בעזרתן להימנע מהכאב העז של המשבר.
גם בספר "לאהוב את מה השיש" מנסה המחברת לתפוס את השליליות הזאת בהתחלה, את הטעות שעשינו שהובילה אותנו ליתר שליליות, את הפחד מהפחד, את הדיכאון שנובע מהפחד, פשוט לתפוס את הנקודה הראשונה של הטעות השלילית ולהתמודד אתה. כלומר הבעיה היא בסיפור שאתה מספר לעצמך ולא במצב עצמו!


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל