השקר עולה על גדותיו

הרבה סיכונים מרחפים על פני הארץ: פלשתינים, פלשתינים ישראלים, איראן, חיזבאללה, חמאס, אבו מאזן, אובאמה, קרי, מדינות אירופה. כל אחד מהסיכונאים האלה עומד להערכות שונות. יש רק סיכון אחד שאיננו עומד להערכות אלא לבחינת "אמת או לא אמת" כלומר, השקר. בהיסטוריה כשהוא משתלט על התרבות חרבות חברות ומדינות ואף מעצמות קורסות

השקר עולה על גדותיו

ה שקר עולה על גדותיו
צבי י' כסה

הרבה סיכונים מרחפים על פני הארץ: פלשתינים, פלשתינים ישראלים, איראן, חיזבאללה, חמאס, אבו מאזן, אובאמה, קרי, מדינות אירופה. כל אחד מהסיכונאים האלה עומד להערכות שונות. יש רק סיכון אחד שאיננו עומד להערכות אלא לבחינת "אמת או לא אמת" כלומר, השקר. בהיסטוריה כשהוא משתלט על התרבות חרבות חברות ומדינות ואף מעצמות קורסות.
השקר בארץ עולה על גדותיו בקשת רחבה מאופק לאופק - ממדיניות עבור לערכים, לחברה, לכלכלה, לקהילות היהודיות בתפוצות, למערכת החינוך והתקשורת וכללי המשחק הדמוקרטיים בפוליטיקה ובמגזר העיסקי. ראוי לצאת למסע הגילוי המתחייב:

אמת מול הכחשה

יכול אדם לומר שבמדיניות וביטחון אין לנו ברירה ואנחנו מוכרחים לקיים את הכיבוש ולשלוט בעם זר מנוע מזכויות. זה רע כי אנחנו מדכאים ופוגעים ומשפילים מיליונים פלשתינים. אבל, ההכרח לא יגונה. טיעון זה אפילו הוא מוטעה (גם משיקולי ריאל-פוליטי) הוא מודה בעוולות, הוא נסבל. אלא שהטיעון הנפוץ מאד בארץ הוא ההכחשה. זה הקובע לא רק שאין עם מי לדבר אלא שמצבם של הפלשתינים בשטחים יותר טוב מזה של הסורים והירדנים והעירקים.במהומות שביניהם. ובכלל אף פעם הם לא היו עצמאיים וכפי שהאידיאולוג של גוש אמונים - ההתנחלות האידאית, ישראל הראל, אומר "אני לא חייב להם מאומה כי מעולם לא היו עם". כאן מלכות ההכחשה והשקר. ואם הם "לא עם" אז מותר לשלול מהם זכויות אדם ואזרח? אתה פוסט ציוני רוצה את כל הארץ, תן להם אזרחות. האלטרנטיבה של הקולוניות היא תרבות שקר.

ראש הממשלה בין אמת ללא אמת

ראש הממשלה נואם בוקר וערב כי הפיגועים שעושים הפלשתינים הם התוצאה של ההסתה של אבו מאזן והעולם הערבי. אמת או לא אמת? – בחינת אמת פשוטה: האם עם כבוש צריך מסיתים כדי להתקומם נגד הכובשים? מי הסית את בגין והאצ"ל להילחם באנגלים? הגנרל בארקר טען כי הטרור של האצ"ל ולח"י הוא תוצאה של הסתה. מי הסית את ההגנה לפוצץ לממשלת המנדט את הגשרים. מי הסית את היישוב וניצולי השואה להילחם בממשלת בריטניה? טענתו זאת של ראה"מ היא שקר. המרי הפלשתיני כתוב (להבדיל) בתורה בסיפור על יציאת מצרים אל החירות. ואשר טוב לבני ישראל טוב לכל עם בעולם שאנחנו ניסחנו "בצלם אלוהים...".
וממשיך ראה"מ וגורס בתוקף, בנחישות כי הוא עושה להרגעת המצב כאשר אבו מאזן מלבה את מעשי הטרור. אבו מאזן אמנם מרגיז ומחריף דיבור אבל, איפה ראה"מ המרגיע? 2000 דירות כאן, 1000 יחידות שם, עוד מתנחלים לסילואן ולמזרח ירושלים. הזו קרויה הרגעה? שקר מדבר ראה"מ.

חוק הנאמנות של ליברמן

שר החוץ ליברמן וח"כ אלקין פעלו לחוקק את חוק הנאמנות. חוק הבא לתבוע מאזרח מדינה נאמנות. מה פשוט מזה? אה, זה לא כ"כ פשוט. ליברמן נולד בקישינב אשר במולדביה בברית המועצות. אלקין נולד באוקראינה אשר בברית המועצות. שניהם היו אזרחי מדינתם. ובמה הם עסקו? בארגון מחתרת נגד רשויות מדינתם. במונחים שלהם הם בגדו במדינתם. מדוע הם בגדו? כי הם הופלו לרעה בזכויותיהם ונחסמו בפניהם מסלולי חיים שיוויוניים. מכאן שיש מצבים שמותר לאדם להיות "לא נאמן" למדינתו. אשר על כן שניים אלה ועמיתיהם אוחזים בשקר הנאמנות. המדינה חייבת ונבחנת בנאמנות לאזרח לא פחות מהתביעה לנאמנותו לה.

מתנחל ציוני אומר אמת?

בערוץ 10 מנגידים צעיר רהוט, דור שני לגוש אמונים, מול הרב הלברטל. זה בעד לעלות בהר (הבית) וזה מתנגד עד מאד כפסיקות גדולי ההלכה לדורותיהם. המתנחל ברהיטותו לא יכול לשני בענייני ההלכה אלא רק: "אתה לא ציוני ואני ציוני". אמת או לא אמת. הציונות חולמת ואח"כ עושה מדינת יהודים והמתנחל מסתער עליה להפוך אותה למדינת שני עמים כמעט שווים בדמוגרפיה והוא מעז להגדיר עצמו ציוני. שקר פשוט. במקרה הטוב הוא וחבריו הם פוסט ציונים . הקולוניות חיות בציונות של שקר.

שר הביטחון גם הוא בנביאים

בוקר אחד אנחנו לומדים ששר הביטחון אוסר על פועלים פלשתינים ברישיון לחזור לביתם באוטובוס של הסעה ציבורית. מדוע? מה קרה? – אומר השר: זה שיקול מטעמי ביטחון. איך ומאין זה בא הנימוק הזה? הרי הפועל הפלשתיני הזה נכנס באישור לישראל, שוהה מלוא היום ובארבע אחרי"הצ הוא סיכון ביטחוני. איך בפשטות כזאת שר מעלה שקר כנימוק. כל כך יותר הגון היה לו אמר אמת: המתנחלים עולים עלי מחץ למנוע פלשתינים מהאוטובוס. ונימוקם החזק הוא זקוף הקומה: פלשתיני שעולה לאוטובוס של יהודים מרגיש כאלו הוא ניצח אותנו. ואנחנו זקופי הקומה לא נתכופף לשטויות של "...לא תונה את הגר כי גר היית בארץ מצרים". אנשים מאמינים אנחנו.
תרבות של שקר היא סיכון עליון.

כיוון שאים סיכון גדול יותר מתרבות של שקר אני מבקש מקוראים רבים שיעלו ויכתבו ויגלו גם הם את השקרים הרוחשים בתרבותה של מדינתנו.אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל