מסלול משפחות בהרי ירושלים: עינות עמינדב - נחמד מאד

בהרי ירושלים, מעבר לנוף הנפלא ולאויר הצלול יש הרבה מעיינות שכבה. חלק מהן אפשר למצוא במסלול מקסים מיד קנדי עד לעין - חנדק.

מסלול המשפחות הפעם היה קל , כיפי ומלווה בנוף מרהיב. לא חסרים מסלולים בהרי ירושלים. הפעם הלכנו מיד קנדי, שם השארנו כמה רכבים עד לעין-חנדק שמתחת לאבן ספיר. ליד הישוב השארנו רכב נוסף על מנת שהנהגים יוכלו אחר כך לנסוע ולאסוף את רכביהם מנקודת ההמחלה.
ירדנו האנדרטה לכבוד קנדי לכיוון חורבת סועדים. הקוע הזה סלול ושולט בסימון שחור. אינני אוהב ללכת על קטעים סלולים אך זה קטע קצר ש כמה מאות מטרים ואחר כך כל הדרך מחורבת סועדים היא על שביל ישראל או שביל בסימון ירוק (שניהם מופיעים בשטח).המסלול, בו אנו עתידים לפגוש כמה מעיינות שיכבה עובר מתחת לעמינדב ומעל אבן ספיר שרואים אותה כמעט לכל אורך הטיול.די מהר ראינו מרבצי סיתווניות


בדרך למעיינות הספקנו להצטלם קבוצתיתעברנו מעל אבן ספיר שנראתה ברור יותרבדרך מצאנו ניקבת מים לא רטובה ליד בריכת מעין. הילדים היו חייבים להכנס אז נכנסנו איתםעינות עמינדב איכזבו. יש שם שתי בריכות יבשות כמו הנגב... אבל עין-עוזי לעומתן, שופע כל השנה. כשהגענו לבריכה שלו מצאנו אנשים משתכשכים במיםאיזה כיף היה לילדים. בזמן שאכלנו והכנתי קפה, הם שכשכו רגליים במיםהמשכנו עם השביל מעין עוזי לכיוון עין חנדק. איזה נוף בדרך. רואים גם חלק מהדסה עין- כרם


כירדנו לעין חנדק שבואדי יוסף, הטרסות המאפיינות את החקלאות בהרי ירושלים מאז ומעולם בלטו מאדבדרך לעין חנדק, עצרנו ליד מבנה ששימש בעבר לשומרים באזור ששמרו על התוצרת החקלאית. נציגי חוג גלעד הצטלמו למזכרתהמשכנו לכיוון עין חנדק, עירית וחן חייכו כרגילעל מנת לחוש את עין חנדק יש להכנס פנימה. לאחר כמה מטרים, הניקבות מתפצלות לשתים ועומק המים יכול להגיע עד מטר וחצי, כמובן שצריך להצטייד בפנסי ראש. אנחנו הסתפקנו במבט מבחוץזהו, טיפסנו לאבן ספיר לעעבר הרכב שהשארנו שםלסיכום: מסלול משפחות חמוד למדי, לא קשה , גם הקטנים יוכלו ללכת בו ללא קושי. בסוף מטפסים קצת לכביש המוביל לאבן ספיר אבל זה קצר ובכל מקרה עוזרים לקטנים.

לצפייה בכל התמונות מהטיטל, יש להכנס לקישור הבא או להעתיק אותו לשורת הכתובת.

https://picasaweb.google.com/114635342117199462323/201431?authuser=0&feat=directlink

אפשר לכתוב אלי:
[email protected]


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל