הסתה? האמנם רק הסתה ולא תכנון מלמעלה?

גורמי הביטחון הישראליים ובמיוחד משטרת ישראל, עושים כל שביכולתם להגדיר את האירועים הבטחוניים בירושלים כמעשים ספורדיים של בודדים. האמנם? האין מי שמכוון ומי שיודע בקרב ההנהגה הערבית על הכוונות-לפחות של חלק מהפיגועים?

ובכן אשתמש מעט בידע שלי מן העבר הלא רחוק. אך לפני כן תזכורת מן הימים האחרונים! בהודעה שפרסם שר החוץ האמריקאני קרי לאחר המפגש המשולש בעמאן בינו לבין המלך עבדאללה וראש הממשלה נתניהו כי "יש מחויבויות מצד האחראים בהר ומצד ישראל". האחראי המרכזי בהר הבית הוא המהנדס עדנאן חוסיני. עדנאן זה הוא בנו של ר'אלב חוסיני מי שהיה בעברו מעובדי ממשלת ירדן ביהודה ושומרון ולאחר מלחמת ששת הימים ממשתפי הפעולה עם השלטון הישראלי ובזכות זה קיבל אישור להביא את בנו עדנאן שהיה בקהיר, במסגרת איחוד משפחות...
לאורך כל השנים, אנשי הוואקף היו והווים אנשים הכפופים למשטר השולט במוקטעה ברמאללה. כך בימיו של ייאסר עראפת וכך בימיו של ממשיך דרכו מחמוד עבאס שאצלנו ממשיכים ובצדק לקרוא לו בשם המחתרתי שלו מימי הפת"ח אבו מאזן. אגב למי שלא יודע הוא היה מהאחראים להפעלת המודיעין של הפת"ח במבצעים מיוחדים תחת השם "ספטמבר השחור". המשמעות היא שהוא מקצוען בתחום החתרנות!
אבל הבה נחזור להכרזתו של קרי. משמעות ההכרזה הינה שהאחראים למהומות בהר הבית ובירושלים (מלבד "התנועה האסלאמית" הפועלת בישובים הערביים במדינת ישראל שלפני 67) קיימים ומוכרים. והראייה שביום השישי האחרון לא הייתה שום הפגנה בהר והתפילות עברו בשקט.
אם כך הדבר לא ברור לכותב שורות אלו על מה מסתמך השר לביטחון פנים בקביעותיו שמדובר במעשים ספורדיים של מפגעים בודדים והפיגוע האחרון בבית הכנסת של אנשי ש"ס בשכונת הר נוף בירושלים יעיד על כך. לפיגוע מאין זה יש צורך ביד מכוונת. לפיגוע כזה יש צורך באיסוף מודיעין והכוונה אג"מית לפני שהוא מתבצע. זאת ואף זאת: בירושלים בימיו של הרב עובדיה היה אירוע של מעצר והעמדה לדין של קבוצה שהתכוננה לבצע פיגוע ברב שמקום מגוריו היה ממש במקום הפיגוע-האם לא ייתכן הדבר שהשתמשו בתשתית המודיעינית של אז, עכשיו בפיגוע זה?
בשבת האחרונה פרסם העיתון אל חיאת כי המלך עבדאללה הזהיר במפגשו עם קרי לפני הפגישה המשולשת "כי התוקפנות הישראלית בירושלים ובמסגד אל-אקצה עשויה לפגוע במבצע הבינלאומי שמובילה ארה"ב נגד הטרור ובמיוחד נגד דאע"ש". מעניין הרי אותם דברים בדיוק יצאו מפיו של "הברווז הצולע" אובאמה רק לפני כשבועיים כחלק מהתבטאויותיו חסרות הרסן של הממשל האמריקאי כנגד ממשלת ישראל והעומד בראשה. ביחסים בין מדינות מקובל שמדינה א' מבקשת ממדינה ב' להוציא הודעה שיש בה מן האינטרס המשותף של השתיים. האם לא ייתכן שהאדון קרי ביקש מהמלך להוציא הודעה זו?...
אגב להשכלה כללית העיתון אל חיאת הינו בבעלות סעודית וגישתו המערכתית לנעשה במזרח התיכון ובעולם היא פרו מערבית. הוא משמש כמקור מידע לקהילות הערביות באירופה וארה"ב ויוצא לאור בו זמנית בבחריין; ביירות; לונדון; ניו-יורק; פראנקפורט; קהיר וריאד...
למרות הנאמר בהודעות ובתקשורת הישראלית על המתרחש בירושלים כאילו מדובר במעשים ספורדיים האירוע בבית הכנסת ושאר הפיגועים מצביעים למעשה על החרפה במצב המלחמה בין הערבים המתגוררים ממערב לירדן לבין היודים המתגוררים כאן ואנו הרי יודעים שקיים המושג הצרפתי a la guerre comme a la guerre כלומר "במלחמה כמו במלחמה", נשאלת השאלה האם אין ממשלת ישראל וכוחות הביטחון הכפופים לה לא צריכים להתייחס בהתאם?
לסיכומם של דברים נראה לכותב שורות אלו שאכן יש יד מכוונת הממרידה את הרחוב בירושלים כדי שבתודעה הבינלאומית יישאר העניין בראש הכותרות אל מול אירועי הדמים המתרחשים בעולם האסלמי כחלק ממלחמת דת נגד העולם החופשי.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל