הנתיב להתמרה עצמית - חלק ב'

"לאלו מכם שידיכם רפו והם מרגישים חסרי תקווה אוכל רק לומר: אתם מצויים באשליה ובטעות כשאתם מרגישים כך. תכירו בזאת ובקשו את האמת. הכירו בכך שאין כל סיבה לייאוש ואת התקופות הקשות צריך רק להבין ולעבוד עליהן על מנת להפוך אותן לקרש קפיצה להתרחבות נוספת של חייכם ולהבאת אור וביטוי עצמי נוספים אליהם."

על הרוע

הרוע הוא אנרגיה והתעלמות מהרוע שבנו, הוא מקור גדול של צרות והוא חוסם בעצם גם את כל הטוב שבנו. אנו צריכים להביט ברוע שבנו כצופה ולדעת להכיל אותו, ואז נוכל להתמיר אותו.
מתוך הספר הנתיב להתמרה עצמית, הפרק על התמרת הרוע והשלילי שבאדם לחיובי, במקום להסתיר אותו:
"לאלו מכם שידיכם רפו והם מרגישים חסרי תקווה אוכל רק לומר: אתם מצויים באשליה ובטעות כשאתם מרגישים כך. תכירו בזאת ובקשו את האמת. הכירו בכך שאין כל סיבה לייאוש ואת התקופות הקשות צריך רק להבין ולעבוד עליהן על מנת להפוך אותן לקרש קפיצה להתרחבות נוספת של חייכם ולהבאת אור וביטוי עצמי נוספים אליהם."
בעצם מדובר על הצורך להתמודד עם הצדדים השליליים שבנו ולהתמיר אותן לחיוביים. כל דבר שישנו הוא אנרגיה ולכן חיובי ורק חסימתה הופכת אותה לשלילית, כי היא כמו מרקיבה ומתה – והבריאה היא כולה מעודדת חיים ולא הרס. הכוח ההרסני קיים בכל אחד מאתנו, אבל אל לנו להתעלם ממנו כי אז, כאמור יהפוך למשהו מרקיב וחוסם חיים. יש לשחרר את הכעס ואת הכאב ולהפוך אותם לאנרגיה חיובית.
טעות היא לחשוב שהצדדים השליליים שלנו הם אנחנו ושאם נאבד אותם עצם קיומנו יהיה בסכנה. הצדדים השליליים שלנו הם רק חלק מאתנו ואנו יכולים להתמיר את כל השליליות לחיובית. שנאה יכולה להפוך לאהבה, ותסכול לאושר.
יש אנשים שפוחדים לתת אהבה כי חוששים שזה ירושש אותם והם לא מסוגלים לקבל הנאה. הם חיים בפחד וחשש, במקום להתמודד עם השליליות הם בורחים ומסתתרים. הם לא מבינים שאת כל הדברים השליליים שבהם הם יכולים להתמיר לדברים חיוביים.

הסכנה של דורנו – התעלמות מהאינסטינקטים הבסיסיים שלנו

בגלל הפחד של החברה המודרנית מהאינסטינקטים החייתיים, שהודחקו, העברנו את הכוח שלנו לשכל והתעלמו מהבסיס הטבעי שלנו. הדחקת הרגשות הבסיסיים הללו והתעלמות מהצדדים השליליים שבנו, הופכת אותנו לבעלי שליטה מוגבלת בלבד על רגשותינו. אנחנו מתפרצים בפתאומיות בלי להבין למה. איננו מבינים שהאינסטינקטים הללו הם בעלי כוח עצום, שאנו צריכים לרתום אותם לחיינו! במקום זה אנחנו מתעלמים מהאינסטינקטים הבסיסיים ומנהלים את חיינו לא מהלב אלא מהשכל! והיה מי שכבר אמר: השכל הוא ידידי נאמן, אבל אויב אכזר! ברגע שאיננו מוכנים לסלוח לעצמנו, ברגע שאיננו מוכנים להתחבר לרגשותינו, אנו הופכים להיות יצורים אכזריים, בלתי צפויים ואומללים.

הערכה ואהבה עצמית

בגלל הדואליות של האדם הוא נופל קרבן לטעות בקשר לעצמו, הוא לא תופס את העצמי השלם, האינסופי, את אינסוף האפשרויות של החיים, אשר הם תמיד משתנים וגדלים. האדם המגלה את השליליות בתוך עצמו נוטה לזלזל בעצמו, לשקוע בפחד ובחוסר ביטחון וכך כוח החיים שלו הולך לאיבוד. רק באמצעות התמרת כל הרגשות השליליים שבתוכו, הכרה בתכונות הרעות שבו, הוא יכול להתמיר אותן, מתוך הכוח העצום של המודעות והמחשבה, ולהחזיר לעצמו את הכבוד וההערכה העצמית.

האגו
האגו הקטן שלנו המסכן המובס שפוחד שזה כל מה שיש
שפוחד שיושמד מייחל ליקום ולא מבין שהוא היקום בעצמו
שהוא בלתי נגמר כמו היקום שלא יכול ליפול לא יכול להתרסק
בתוך כדור הארץ שלנו יש אמנם כוח משיכה
אבל מחוץ לו – ביקום – הכול מאוזן ושום דבר לא יכול ליפול!

הדואליות

כאשר מצד אחד אנחנו הדואליות של הקיום האנושי
צריכים לשחרר ומצד שני השכל צריך לדעת מה הוא רוצה
הדואליות הזאת קיימת בטבע האנושי
כאשר מצד אחד אנחנו צריכים לבטוח ביקום שיתן לנו
ומצד שני אנחנו צריכים לקחת אחריות על עצמנו
הדואליות הזאת קשה להרבה אנשים שצריכים לוותר על האגו ולחוות ריקנות
אבל מצד שני לתוך הריקנות הזאת יזרום כל השפע האלוהי, אם רק נוכל להתגבר על הפחד ממנה...
אנחנו חיים את הדואליות של הקיום האנושי שבה השינוי הוא הכרחי. כמו בזרם החשמל אנו נעים בין פלוס למינוס, בין היאן ליאנג, בין שלילי לחיובי, בין טוב לרע – הכול בחיים זורם והכול משתנה.

האספקט הנשי של העידן החדש
העידן החדש שב אל השורשים של האמונה הישנה – שבאה מתוך העצמי הפנימי הרוחני. אחרי שהאדם זנח את אמונותיו הישנות וסמך בדורות האחרונים על שכלו והצליח בעזרתו להגיע להישגים גדולים – הוא חוזר אל המקורות הרוחניים, מתוך הבנה שהשכל הוא אמנם עבד נאמן, אך אדון אכזר. יתר ההסתמכות על השכל, בלי הלב, הופך את האדם למן רובוט, שמתמודד עם בעיות רגשיות רבות.
החזרה אל הלב והשורשים של האמונה הישנה – מביאה עימה גם את הפן הנשי, שכן הנשים אינן נחותות יותר, כפי שהיו פעם. ההתקדמות הטכנולוגית ביטלה את השליטה הגברית, שהייתה מבוססת על כוח פיזי – שאינו הכרחי עוד. יותר יותר אנשים מהעידן החדש מתחברים לצד הנשי שלהם והופכים בצורה זאת לשלמים יותר. האדם המודרני יכול להרשות לעצמו להתחבר לרגשות שלו ולעסוק בצד הרוחני של חייו.
התחברו גם לצד הנשי שלכם, שהוא הצד הפאסיבי אבל מחזק את האנרגיה. ההזדמנויות של העידן החדש הם שנפתחנו מאוד שכלית ואנו מסתמכים על השכל שלנו, מצד אחד זה טוב, מצד שני השכל הוא עבד טוב אבל אדון אכזר ואל לנו לוותר על הרגשות שלנו, על האינסטינקטים שלנו המחוברים ליקום.

האספקט הנשי שואב את כוחות מהיקום, העידן החדש הוא פחות אגרסיבי ומחובר יותר לרוחניות.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל