פשע כל דקה

ואני שעד עכשיו הייתי עבריין חופשי ומאושר, הפכתי עובד ציבור עם מחויבות כלפיו. אני כבר לא יכול לשבת סתם כך להנאתי מבלי שמיד אציץ בשעון ואחשב כמה זמן עבר מאז הפשע האחרון שביצעתי.

לאחרונה קראתי בעיתונים ידיעה בה נאמר שמדי כמה דקות מתבצע בארצנו פשע מסוים.
העניין הזה הכניס אותי ממש ללחץ. עכשיו כשזה רשום, אני בתור מי שמחשיב עצמו איש העולם התחתון, מרגיש מחויבות לעמוד בנורמה הרשומה. כל 20 דקות טראח, שוד, כל רבע שעה פריצה לאוטו, אונס, גניבת רכב ורצח - הכול מחושב, והכול זורם סביב השעון נון-סטופ!
ואני שעד עכשיו הייתי עבריין חופשי ומאושר, הפכתי עובד ציבור עם מחויבות כלפיו. אני כבר לא יכול לשבת סתם כך להנאתי מבלי שמיד אציץ בשעון ואחשב כמה זמן עבר מאז הפשע האחרון שביצעתי. כן, הפכתי ממש לפקעת עצבים, הרי רקורד של עבריינים אסור לשבור, לנו יש כבוד חביבי, עוד יחשבו שאנחנו פוחדים פתאום אחרי שכתבו עלינו בעיתון...
כן, בהתחלה כשקראתי את הכתבה הייתי מבסוט, טלפונים פה ושם בין החבר'ה בברנז'ה, גאוות יחידה אתם יודעים: כתבו עלינו בעיתון.
אבל כבר באותו ערב, כשאני נשען על זרי דפנה, שואלת אותי אשתי: "חיים, מה השעה?" פתאום נזכרתי שכבר יומיים לא בצעתי פשע והזמן בינתיים עובר והשעון גם כן דופק ודופק. אני כבר לא כל כך צעיר. פעם נתנו כבוד לעבריינים ותיקים, אבל עכשיו אני פתאום מרגיש שאני מזדקן ואובד עליי הכלח!
כן, מאז אני פקעת עצבים. לא מסוגל לישון, לא מתפקד, והכי גרוע - לא מסוגל לתכנן איזה פשע חדש. מרוב לחץ אני ממהר לבצע עבירות פזיזות ולא מחושבות שרק גורמות לי נזקים...
אז עכשיו אני על הפנים. אין לי פנים, איך שאומרים אצלנו, להסתכל לאנשים בעיניים, כששואלים אותי "מה אתה עושה?". אם פעם יכולתי להחשיב את עצמי פושע, הרי היום כשאני משווה את ההספק שלי לעומת הממוצע, הרי אני כבר לא נחשב בכלל.
מצד שני אני גם לא יכול להפוך להיות אדם ישר, שהרי אומרים פעם גנב תמיד גנב. אבל עכשיו גם צריך להוסיף, אם אתה לא גנב פעם בפרק זמן מסוים, אז אתה לא נחשב גם לגנב ובעצם נופל בין הכיסאות. ומה זה גנב מקצועי - סתם פושטק!


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל