השקר עולה על גדותיו 2

מועצת ראשי השבטים יש ממשלה? - לא, אין ממשלה. יש מועצת ראשי השבטים. כל מי שלמד את תהליך אישור התקציב רואה איך ראשי השבטים מחלקים את התקציב

זו רק ההתחלה של הגילוי לשקרים העולים על גדותיהם. ואלה עוברים לממלכת ההכחשות שכל החברה נגועה בה. ההכחשה היא השקר המופנם א

השקר עולה על גדותיו 2
צבי י' כסה
במסמך ראשון על השקר העולה על גדותיו הצגתי את השקרים המסורים ממנהיגי המדינה לציבור – ראה"מ, שר החץ, שר הביטחון, מחברי כנסת ומתנחל הזויים . זו רק ההתחלה של הגילוי לשקרים העולים על גדותיהם. ואלה עוברים לממלכת ההכחשות שכל החברה נגועה בה. ההכחשה היא השקר המופנם אצל היחיד והחברה.
מועצת ראשי השבטים.

יש ממשלה? - לא, אין ממשלה. יש מועצת ראשי השבטים. כל מי שלמד את תהליך אישור התקציב רואה איך ראשי השבטים מחלקים את התקציב. ראש שבט רוצה מע"מ אפס. ראש שבט שני מסכים על תנאי שיעבירו כסף להתנחלויות. סגנית ראש שבט מבקשת רפורמה במערכת הבריאות הציבורית. ראש שבט אחר, מצביעיו מייבאים מרוסיה חולים לטיפול, והוא לא מסכים לרפורמה. עיתונאי של ערוץ 10 – הערוץ היחיד לתחקירים "מגלי טמירין" - מספר את קרן קיימת. צריך לביית את הקרן הזאת. רעיון פשוט? לא. 100 עמותות שרבות מהן קרובות לחברי כנסת מקבלות תרומות מהקרן (שאלו את שר השיכון). ואלה, סגנים לראשי השבטים, יתנו לגעת בקרן? ו- 120 חברי כנסת יצביעו בעד חוק התקציב בלי שקראו את החומר. תקציב של הכחשה והתכחשות לרפורמות הדרושות מאד. ראו המסות מאירות העיניים של גיא רולניק בדהמארקר.

ירושלים על ראש ההכחשה
ירושלים המזרחית מחוץ לאגן הקדוש היו בה 4 שכונות – אבו טור, דר אלזהרה, שייך ג'ראח, וואדי ג'וז. ב – 1952 צורפו סילוואן וראס אל עמוד. והיום המאבק על העיר הוא אמת חלקית והכחשה נטולת אמת. ירושלים שאנו נאבקים עליה כבירת הנצח היא על השכונות והכפרים הפלשתינים שלא היו ירושלים וצורפו לעיר בפחזותה של ממשלת אשכול שבגין ודיין הכתיבו לה אחרי ששת הימים. כבשנו אותה עם 60 אלף והיום יש בה 350 אלף שתוך פחות מעשרים שנה יהיו 600 אלף פלשתינים. מיהו החכם שהפך את הבירה של מדינת היהודים לעיר שני העמים. ההכחשה הלאומית לעניין הזה היא מסמליו של השקר העולה על גדותיו. והעניין כל כך בהיר: מי שלא מוכן לחלק את ירושלים מתנגד בפועל לשלום/הסדר עם הפלשתינים (והיום עם רוב מדינות ערב והאיסלאם), נקודה.

ההכחשה זולגת מהעליונים לתחתונים
ההכחשה היא שקר המופנם בבני אדם. אתה לומד ש- 50% מהעובדים משתכרים כ- 6,500 ₪ לחודש. נראה מדכא. והנה הביטוח הלאומי ומוסדות אחרים מוליכים משאלי דעת קהל ומוצאים ש – 80% מרוצים ומגדירים את מצבם כטוב. וכך מצלצלים הפעמונים שישראל היא בראש המדינות שאזרחיהן מאושרים. בהנחה שהסוקרים/ות מדווחים אמת, מי יכול להסביר איך משתכר שכר רעב למשפחתו מרוצה ממצבו? אני יכול להסביר: זו פסיכולוגיה ותרבות של הכחשה. היא טובה מאד לשליטים אבל רעה לאחרים. אמנסיפציה ורפורמות לא הולכות עם תרבות של הכחשה אישית. ההתפוגגות של המחאה ההמונית ב – 2011 היא העדות להכחשה חברתית. שהרי אין קשר בין המדיניות של הממשלה למחיר המילקי או הקוטאז'. "רק לא פוליטיקה"
שהכריזה המחאה הוא שקר הפוליטיקה.

מערכת חינוך בהכחשה
מי לא מעלה את החינוך לראש דרשותיו בציבור ובערבי שישי בביתו. עד שבוקר אחד אתה למד שמשרד החינוך כבר לא אחראי על חינוך ילדינו. הוא העביר את הטיפול ברוב התחומים שעליהם הוא מופקד לידי מאות גופים, חברות ועמותות פרטיים: מתוכניות לימוד, הפעלת צהרונים, תוכניות סיוע למתקשים וקידום מחוננים ועד לפיקוח ובקרה על המערכת. מיליארדי שקלים מתקציבו העצום של המשרד מוזרמים לידיים פרטיות. 11 מיליארד ₪ מתקציב החינוך מוזרם לגופים האלה. 1 מכל 10 מורים הוא עובד קבלן. דהמארקר מביא מסמך מפורט על הרעה הזאת. והנה 4 מיליון הורים ל – 2 מיליון תלמידים מדברים חינוך ובו בזמן מתכחשים למציאות. הכחשה היא שקר מופנם. ושר החינוך ינאם דברי נועם על חזון החינוך עם מורי קבלן ועמותות תחליף. וכך מובן כי השקר עולה על גדותיו.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל