בחירות או לא להיות

המלודרמה הפוליטית האחרונה שגרמה להליכה לבחירות, היא רק חותמת סופית לעד כמה בתקופה זו אין מנהיגות יציבה ואחראית שעובדת עבור עם ישראל ואזרחי המדינה באשר הם. אל תחפשו יותר מדי אשמים, יש רק אחד שבאמת אמור להיות אחראי, רק שהוא עסוק פוליטית כרגע בלשמור על הכיסא.

בעבר הלא רחוק יצא לי לקרוא את הספר "אריאל שרון - ראש ממשלה" ,של מי שהיה מנכ"ל משרד ראש הממשלה בתקופתו, דב וייסגלס. מה שיצא לי להבין בחלק קטן מהספר הוא שבתקופת הקמתה של ממשלת שרון השנייה מיד לאחר הבחירות של 2003, זומן בנימין נתניהו למשרדו של ראש הממשלה והוצע לו את משרד האוצר כך שראש הממשלה ידאג לחזית הבטחונית- מדינית ואילו הוא יקח את האחריות לחזית הכלכלית . ביבי כמו שהוא כנראה מבין ועד כמה שרצה בזמנו להחזיק בתיק החוץ שנחשב כממלכתי וטקסי יותר, נרתע מיד מהשיבוץ בטענה ששרון מנסה "להשפיל אותו פוליטית". רק לאחר התערבותו של וייסגלס שחשב בזמנו שדווקא נתניהו יכול לתפקד כשר אוצר מצוין והדרישה של ביבי לנהל את משרד האוצר ללא הגבלתו והתערבותו של ראש הממשלה וכמו כן וככל הנראה הבנתו שאם לא יתמנה למשרה, כנראה לא יהיה שותף בממשלה הביאו אותו לקבל את המינוי.
עם כל הכבוד לבנימין נתניהו, במובן הרחב של העניין ככה באמת נראית ה 'פוליטיקה של הכיסאות' שעליה מדברים. הבעיה עם פוליטיקה שכזו, היא שערכים והעקרונות היחידים שמנחים אותה נעים סביב רצון המשילות,רצון המעמד, הרצון להישאר ולדבוק עד כמה שאפשר מעלה מעלה. כאשר עקרונות אלו טבועים עמוק, לרוב הם גוברים על הערכים והעקרונות הדרושים באמת במשרה טובענית כמו זו של התפקיד החשוב והרם ביותר במדינת ישראל - העשייה הציבורית של ראש הממשלה. ממש אין לי בעיה עם שאיפותיו של מי שמעוניין להוביל, להנהיג, לנהל וליצור שיפור וקידמת המציאות לציבור. הבעיה נוצרת כאשר מנהיג כשרוני ככל שיהיה,רוכב על גלי הזדמנויות מפוקפקות ומנצל זאת לטובתו ומטרתו האישית בלבד.
את חוסר העשייה הציבורית אי אפשר להסתיר לאורך זמן רב, כאשר התמנה נתניהו לראשות הממשלה, למרות שמפלגת הליכוד בהנהגתו לא ניצחה בבחירות 2009 אלא רק בעקבות כישלונה של ציפי לבני להרכיב ממשלה,הופעל ביתר שאת "המנגנון הפוליטי המחסל של ביבי". העם לא נתן את המנדט לליכוד אבל כאשר ישנה הזדמנות שכזו לכבוש מחדש את כסא ראש הממשלה, את נתניהו כנראה לא מעניין כל כך מה התוצאות. זה כבר לא סוד שמאז התיישב ביבי על הכסא עם המשקל האחראי ביותר במדינת ישראל, עלו מחירי הדיור בעשרות אחוזים, עלו מחירי המזון ביותר מ- 30% ,יותר ויותר אנשים ממעמד הביניים שלא מצליחים לסיים את החודש וקורסים תחת עול משכנתאות, מחירי גנים, ארנונה, מים וחשמל מטורפים, 'גרירת רגלים' בתהליך המדיני, אשר הביאה עימה שחרורי אסירים שלא הביאו התקדמות כלשהי ממשית אלא מבצע אחרי מבצע בעזה, טילים בדרום ועד ת"א ופיגועי טרור ומיני אינתיפאדה בירושלים, התדרדרות היחסים הדיפלומטיים עם הבית הלבן, התדרדרות היחסים עם חלק לא מבוטל של מדינות האיחוד האירופי, או"ם שמקבל את פלסטין כמדינה משקיפה, פרלמנטים באירופה שמכירים במדינה פלסטינית, כל זאת ועוד כאשר נשאל לגבי רפורמות כגון מע"מ 0 והצביע בעדה למרות שלא היה שלם עמה. מכל זה אפשר להבין דבר אחד בנימין נתניהו מאוד רוצה להמשיך ולהיות ראש הממשלה הוא גם הצהיר זאת לא פעם אחת. אותו לא מעניין ממשלת ימין,ממשלת אחדות, ממשלה צרה, רחבה, עקומה, מרכז, שמאל, דיל כזה או דיל אחר, מבחינתו כנראה הכל הולך !? ...


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל