קוד משה – חלק א' - התיאוריה

קוד משה הוא בעצם המילים שאמר אלוהים בתשובה לשאלת משה מיהו: "אהיה אשר אהיה". התייצבותו של משה בפני אלוהים מיד עם קריאתו של אלוהים: "משה משה" עונה משה: "הנני" – הוא אשר יצר את האינטימיות הגדולה בינו לבין אלוהים, שהתרשם מהבנתו המיידית של משה שמי שניצב לפניו הוא אלוהים! חוסר המחסום הזה והפתיחות של משה הם שיצרו את הנס הגדול במדבר!

המחבר טוען שמצא את קוד משה – הקוד שבאמצעותו משה הצליח לצבור די כוח כדי להתייצב כנגד האדם החזק בתבל באותה עת – פרעה מלך מצרים.
אף שהיה כבר בגדר קשיש כאשר הגיע אל פרעה, הצליח משה להביס את פרעה ואת כל הידעונים שלו – בעזרת הכוח העצום שצבר מהקוד אותו גילה כשהתגלה אליו אלוהים במדבר.
קוד משה הוא בעצם המילים שאמר אלוהים בתשובה לשאלת משה מיהו: "אהיה אשר אהיה". התייצבותו של משה בפני אלוהים מיד עם קריאתו של אלוהים: "משה משה" עונה משה: "הנני" – הוא אשר יצר את האינטימיות הגדולה בינו לבין אלוהים, שהתרשם מהבנתו המיידית של משה שמי שניצב לפניו הוא אלוהים! חוסר המחסום הזה והפתיחות של משה הם שיצרו את הנס הגדול במדבר!
המחבר טוען שהטענה שאסור לומר את שם אלוהים המפורש, אינה נכונה. הרי כל אדם רוצה שיפנו אליו בשמו ואלוהים שואף ליצור אינטימיות עם האדם, אינטימיות שלמענה יצר למעשה את האדם! השם עצמו אינו חשוב, מה שחשובה היא הכוונה מאחורי השם, בדיוק כמו שמשה הצליח להוכיח את כוונתו כאשר נענה מיידית לקריאתו של אלוהים.
התקרבות אינטימית זאת עם אלוהים, היא הבנת מהותו של אלוהים, שהוא כולו נתינה. אנו טועים לחשוב שאנו נותנים כדי לקבל – הנתינה האלוהית היא מוחלטת ואינה תלויה בדבר – כי הנתינה עצמה היא למעשה קבלה – שהרי כולנו אחד!
אתה צריך לראות לבחור מתוך הרשימה את הדבר שהכי מתאים לך כראוי ורצוי מבחינתך. אתה צריך לראות את זה על מסך בבית קולנוע, קורה במציאות ואז להיכנס לתוך העלילה ולחוות את ההתרחשות, הגשמות של הדבר.
אחר יש להודות לבריאה על המתנה הנפלאה שקיבלת והיה אסיר תודה – חוש ודע בלבך כי משאלתך נענית. אתה צריך לפעול עם רגשותיך בכוחם הרב לחולל שינוי ונסים.
כל רגע אתם נמצאים במצב שרציתם, להגיע להכרה שכל מה שרציתם יש לכם כרגע – כי אתם יצרתם זאת – קוד משה זה לדעת שאתה מקבל תמיד מה שאתה רוצה בלבך עמוק ומאמין בו.
כל אדם יודע שהוא יכול לקבל מה שהוא רוצה, אבל חושב שלא מגיע לו – חוש את זה כאילו שכבר השגת זאת - הרי תמיד יש לך מה שאתה רוצה – שנה את רצונך להשיג דברים שאין לך – להכרה שאתה רוצה בדברים שיש לך – להכיר שכל מה שיש לך כעת – הם דברים שאתה בראת לעצמך ולא מישהו אחר. הבן שמה שיש לך נובע מהרצונות שהיו לך! אז עכשיו היה שלם עם מה שיש לך – והבן שאתה גם יכול ליצור דברים חדשים אם רק תרצה בכך!
יש להבין את הרגשות המגבילות שלכם – כי בעצם המחשבות המגבילות יוצרות הגבלות ולא כפי שאתם חושבים – שהם עוזרים להם בהמשך הדרך להשיג דברים שאתה בעצם רוצים – צרו אקספרס להתגשמות השאיפות שלכם – על ידי סילוק המחשבות המגבילות כבר עכשיו! המחשבות המגבילות שלכם עוזרות לאגו שלכם שרואה עצמו כקרבן ומביא עליכם עוד דברים שיהפכו אתכם לקרבן ולא יגשימו את רצונותיכם!
בגלל שהיקום מכיר רק שפע והרחבה הוא אינו מסוגל להבין את הרגשות המגבילות שלכם – והוא בעצם נותן לכם את ההגבלות והופך את חייכם למוגבלים!
כאשר האגו נאלץ לבחור בין אושר לתחושת קרבן – הוא תמיד יבחר להיות קרבן – כי זה משרת את טענתו שהוא לא אשם בכלום והוא לא יכול לעזור לעצמו. זה משרת את הרגשת הנבדלות שלו!

סיכום החלק הראשון הוא בעצם אומר שלמדתם כיצד למשוך אל חייכם את כל הדברים בעזרת השם אבל מעבר לפיזי רומז אלוהים שיש משהו רוחני עכשיו תוכלו למשוך אליכם את כל הדברים שמעבר לעולם הזה, שהרי החומריות היא לא מה שתמלא אותנו גם אם נקבל כל מה שנרצה המהות שלנו הוא לרכוש את הדברים הבסיסיים מעבר לכסף יש את הרצון האמתי לשלווה, לביטחון!
אמיתות אלה כוללות גם שבעצם אנחנו מקבלים מה שאנחנו נותנים – אנו יכולים ללמוד לתת לעולם את מה שאנו רוצים רוחנית: שמחה! חמלה! פשוט נשום כאשר אתה אומר אהיה אשר וחשוב שיש לך כבר מה שאתה רוצה להעניק לעולם וכאשר אתה נושף החוצה דמה שאתה נותן את זה לעולם.
כוחו של אלוהים חזק בתוכי כי זהו בעצם הכוח הקונדיאלי שחוויתי ובאמת כשקראתי את הספר שיחות עם אלוהים זה נראה לי נכון שאלוהים אומר רצונך הוא רצוני אבל עם הזמן הרהרתי בכך הרבה והיה נדמה לי שיש פה איזה מן אי דיוק – ושהרי לא באמת קורה לנו מה שאנו רוצים. בעזרת הספר קוד משה הבנתי שזה בעצם המחסומים שאנו מציבים לעצמנו, הבנתי הלכה למעשה שהאדם אדון לגורלו כל מה שיש לו יוצר בכוח מחשבתו – ובאמת בחלום הקונדיאלי שלי, הרגשתי שאנו בעצמי חוסם את האנרגיה שלי, קשור בכל מני מחסומים ומעצורים, לא יוצר את האיפשור להשתחרר לתוך השפע האלוהי, שבו אין מחסומים, יש רק גדילה וצמיחה – זה נקרא להתחבר לאלוהים פשוט לאפשר להשתחרר.
מצד שני לא כל רצון שלך הוא רצון אלוהים – עליך לתאם את עצמך עם האמת – אם הרצון שלך הוא להיות חלש להפסיק ליצור – זה לא תואם אל רצון האלוהים כי זה שקר – עליך לתאם את עצמך עם אלוהים להתחבר. להכיר את חוקי האלוהים כדי שנוכל ליצור יחד אתו.
האגו אומר תיזהר, האגו אומר אתה חלש, לאגו אין ביטחון, הוא פוחד לתת, אבל אתם בלתי מנוצחים, אתם בטוחים – כי אתם פשוט נצחיים. את כל אלו הגו לא מקבל כי הוא שואף להיות נבדל ולא חלק אחד עם אלוהים. האגו מאמין במחסור, בזה שיש לדאוג לעצמנו על חשבון אחרים. האגו מאמין בטריקים של יצירת מחסור ומחסומים מדומים, כדי לזכות בכל מני טובות הנאה פיקטיביות, שהוא מקווה להפיק משקריו. לבסוף הוא מפסיד כי כמו שאומרים לשקר אין רגליים...
הנתינה היא קבלה נתינה אמיתית היא נתינה של משהו רוחני תמורת משהו רוחני שאתם רוצים – מה אתם רוצים אמונה, שלווה ביטחון אם תתנו אותם לאחר אז תזכו בזה. זאת הנתינה האמיתית שהאגו לא מסוגל להבין.

משל הנזיר – התודעה זזה – ואכן תורת הקוונטים גילתה שאובייקט יכול להימצא במקום מסוים רק בהקשר של המתבונן – בלי מתבונן אין גם משהו לראות!
ואכן בספרו השראה אומר לנו המחבר שאין שלוש ישויות: רואה, נראה וראייה – אלא רק אחד – אתה בעצמך. הכול תלוי בנו ובא מאתנו. גם תחושת המחסור או השפע בא מתוכנו – שכן באופן פרדוקסלי יותר זה פחות פחות זה יותר – כי ככל שנרגיש שאנו זקוקים ליותר נרגיש בעצם שיש לנו פחות וככל שנרגיש שאנו זקוקים למעט נרגיש למעשה שיש לנו יותר! הכול תלוי בנו, אנו יוצרים את הרגשת היש או האין והיא לא קיימת כשלעצמה!
בסופו של דבר המחבר מדגיש שהשגת כל הדברים שאנו רוצים באמצעות קוד משה, לא תבטיח לנו אושר, אם לא נלך לפי פירמידת הרצונות שלנו מלמעלה למטה. הפירמידה כוללת בראשה את הרצון האלוהי העליון, אחריה בא רצון הנשמה לשלום, שלווה וביטחון ורק בסוף בא רצון האגו להשגת החומריות. אם נשיג רק את החומריות עדיין נישאר עם הרגשת ריקנות ונרגיש שלא השגנו די וחוסר השקט והשלווה שלנו רק יגברו – כי נרצה עוד ועוד. המפתח להשגת היעד האמיתי זה הרצון של הנשמה לתת – כי היא יודעת שחלקה בנצח מובטח רק על ידי נתינה, עלינו לתת את כל מה שאנו רוצים קבל – כדי לזכות בדברים הללו בשביל הנשמה הנצחית.
הפתגם אומר: אף פעם אין לך מספיק ממה שאתה לא צריך. כלומר האדם החומרי רוצה כמובן כסף ועושר, אבל אלו לא מצליחים למלא את חייו בתוכן והוא עדיין חש ריקנות שגורמת לו להיכנס למעגל קסמים: הוא ינסה שוב ושוב להשיג עוד ועוד מאותם דברים חומריים – בלא יכולת להגיע לעולם לסיפוק!
הגשמת הרצונות שלנו בנויה מפירמידה, שבראשה נמצאים הדברים הרוחניים המהותיים המרכיבים את העולם ובתחתיתה סיפוק הצרכים החומריים הבסיסיים. ככל שנתמקד למעלה יותר בפירמידה, בנפש וברוחניות שלנו ונצליח לספק את הצרכים של הנפש השואפת לשלווה, לשלום ולאהבה – כך נוכל להשיג יותר דברים מתחתית הפירמידה, כי כמו שעוצמתו של אלוהים בנויה מנתינה תמידית בלתי פוסקת, נתינה שרק מעשירה את הנותן ולא מחסירה ממנו דבר – כך גם האדם שמתחבר לרוח שלו יצליח להשיג ולהגשים את כל שאיפותיו בחיים.
הפירמידה זה כמו סוף מעשה במחשבה תחילה –
הרוחניות וההתחברות לאלוהים בדרגה הגבוהה ביותר
גם אפשר למשול את הדרגות העליונות והתחתונות למכונית לסירה ולמטוס – כאשר בדרגה הגבוהה ביותר עומד המטוס הרוחני, הוא יכול להתגבר על כל המעצורים שיש למכונית ולסירה – הרוחניות שלנו היא אם כן חסרת כל מכשולים ומעצורים – הכול יבוא אלינו בלי קושי בעזרת חסד, שמחה ורוחניות – בעזרתה נוכל להתרומם מעל כל המכשולים. עליהם להזדהות עם כל אדם להרגיש שבכל אדם נמצא אלוהים. חושו אחדות עם אלוהים – אמרו אהיה אשר ותדמו עצמכם מרגישים כמו משהו שאתם רוצים בו באמת – וכשתגידו אהיה – חושו שזכיתם וקיבלתם את זה! או הפוך נשפו וחושו שאתם נותנים את כל זה – את כל מה שאתם שואפים – כי נתינה זה בעצם קבלה!
גדולתו של קוד משה הוא אם כן שהוא עולה בפירמידה בדרגות הגבוהות ביותר – ומוכיח שבדרגות הגבוהות גם שולטים בדרגות התחתונות והטכניקה עצמה היא רק כלי לאיכות הרוחנית העליונה שאנו מצליחים לפתח כלפי כל היקום.
האגו משכנע אותנו לשתף אתו פעולה, כי הוא משכנע אותנו שאנו עלולים להיכחד בלעדיו, הוא משנה את דעתו כל הזמן ומתעלם שוב ושוב מהאמת הנצחית. הוא כל הזמן ממציא טריקים חדשים. הוא מחפש בחוץ כוח כדי להרגיש חזק יותר. אבל הנשמה יודעת שיש לה כל מה שהיא צריכה ויכולה להשיג זאת באמצעות נתינת מה שהיא רוצה. פשוט כשהיא נותנת שלווה היא זוכה בשלווה! משה הוא הצל של האגו הגוף זה הנשמה והסנה הבוער זה בעצם הגוף ואילו אלוהים הוא אחדות ההבנה שכולנו אחד ומושלמים. אלוהים הוא האור והקול הקורא: אהיה אשר אהיה – זאת האמת של אחדות שעלינו להבין. לפי הבודהיסטים אלוהים אומר: אני הוא זה, ומתכוונים בעצם לאותו דבר, אלוהים מצוי בכל דבר ובכל אחד ואחד. אין דרך אל האושר האושר הוא הדרך – ומתכוונים שבעצם האושר כבר נמצא בתוכנו ורק האגו שלנו מחפש כל מני דרכים – כל מני טריקים להגיע אל האושר המדומה של חוויית החיים – שהיא בעצם אשליה ותעתועי דמיון – המתעלם מהאלוהים הנמצא בנו ובכל דבר כל הזמן.
בסוף יש פשוט להרפות מכל החזיונות והאשליות של האגו, יש להרפות מכל הדברים האלו. למעשה אנו חסרי זמן ומקום – לכם כוכבי מזל ברום, עת הגורל מכה בם, אנו חסרי זמן ומקום ואל מתים לעולם! כן לאגו יש אשליות, טריקים כשהפחד מניע אותו להמציא חזינוות וטריקים – אבל האמת היא שאנו נצחיים ולא צריכים לפחד ולא לעשות כלום – פשוט עלינו להרפות מכל החזיונות והפחדים שלנו – ולחזור לאני האמיתי הנצחי שלנו. כמו שקרה לי עם שעשוע.
זה מה שקרה לי כשעברתי את המשבר של שעשוע, לא לעשות כלום זה להתחבר לעצמי האמיתי הנמצא שם כל הזמן.
גדולתו של קוד משה שבאמת ובתמים השלום והשלווה היא שצריכה להיות בראש מעיינינו – כי היא בראש הפירמידה!
סיבות לאי הצלחה: הצל, אי
היה ברור
היה פתוח

היה מוכן
היה שמח
היה ממוקד
היה חיובי
היה נמרץ
היה אמיתי
היה אסיר תודה
היה מלא ציפייה
הכול צריך לבוא מתוך הרגשות שלנו – לא מתוך השכל! אנחנו צריכים לחוש כל דבר ולהתחבר אליו. מילים אינם חשובות – אלא הרגשות עצמן!
היה ברור כי אלוהים אוהב בהירות והאגו אוהב בלבול ועמעום
היה פתוח כי התודעה היא כמו מצנח. האגו חושב שיש לו כבר הכול והוא נסגר – אבל התודעה צריכה להיכנע ולהיות פתוחה לקבל – כי אלוהים ישלח לך את כל הדברים שאתה רוצה ואף יותר מזה – היה פתוח לקראת המתנות האלו.
היה מוכן – כי הכול יבוא אליך מתוך עצמך – אל תבקש לכפות דברים על היקום – היה מוכן לקבל את מתנות היקום שבעצם באות מעצמך – מי שאין לו מה לתת אין לו מה לקבל – היה מוכן לקבל את הדברים האמיתיים שאתה זקוק להם והם בעצם מה שגם אחרים צריכים!
היה שמח כי השמחה האי כוח אלוהי ואלוהים תמיד נותן. אבל הקפד לבחור בשמחה אמיתית, כזאת שמגיעה לך באמת ואינך צריך לקחת בכוח – שמחה שבאה בקלות מהנשמה עצמה.
היה ממוקד כי המיקוד הוא משהו גמיש שזורם ולא משהו קבוע ונוקשה – הזרימה דורשת ממך להיות אמיתי להיכנס לתוך עצמך, לחקור את מקור התשוקות שלך ומה שאתה רוצה באמת.
היה מלא ציפיה כי הרי היקום תמיד יתן לך את מה שאתה מבקש וצריך באמת – אם תשלח אנרגיה חיובית ליקום תקבל הכול, אנרגיה שלילית וביקורת לא תביא לך דבר אלא יותר מהדבר שאתה שונא.
היה בטוח אפשר לדברים לקרות – כמה פעמים אתה חושב שאתה בטוח ובעצם חושב עם השכל ואתה חסום – איפשור היה בטוח.
היה בריא – איזן והרמוניה מה שאתה מבקש לאחרים אתה מבקש בעצם לעצמך אז תלך עם הרמוניה להגיע לשלווה עם היקום. אם הדברים שאתה מבקש לא יביאו לך שנה את מטרתך.
היה נכון להשקיע לא מספיק לנפנף בשרביט הכסף, צריך לדעת את כל המכשולים אשר אתה צריך לעבור אותן, היה נכון להתרכז, לקלוט את הדברים הנסתרים עם הלב הפתוח, היה נכון לעבוד, היה נכון להשקיע, היה נכון לעשות מתוך פתיחות, מתחוך ענווה מתוך צניעות, לדעת שתמיד יש דברים שאתה צריך להיות גמיש אתם.


היה חיובי להיות חיובי זה לדעת להתמודד עם הצל עם המחשבות השליליות שצצות, לדעת שהן קיימות ועדיין להמשיך הלאה – להמשיך להיות חיובי זה חשוב כי בלעדי זה לא תוכל להמשיך הלאה.
הדברים שמונעים ממך להגשים את משאלותיך: אינך ראוי – כל אדם אהוב על ידי אלוהים אבל האגו מנסה להראות שאנו לא ראויים והוא מנסה לרכוש אהבה – האגו מרגיש תמיד שחסר לו – האגו חי בחוסר – אבל הכול בעצם כבר ישנו בתוכנו – יש לנו כבר את כל מה שאנו מבקשים. פשוט תבינו שכבר יש לכם הכול ותנו את זה לאחרים – וכך תוכלו לקבל כי ברגע שתתבנו תבינו שיש לכם את זה! פתאום אז אתם מבינים שאתם מרגישים מצויין שאתם בריאים שאתם מראים כלפי חוץ.
אינך ברור – להיות ברור זה בעצם לקבל מה שאנו רוצים כי אנחנו תמיד מקבלים את מה שאנו רוצים – אבל בגלל שאנו לא ברורים אנחנו רוצים דברים שאנחנו חושבים שאנו לא רוצים –להיות ברור זה להצליח לרצות דברים שאתם רוצים ואז תצליחו להשיג את הדברים שאתם רוצים – כי זה בא מהלב – מהאמת שלכם!
מדוע חשוב להתלהב – אינך נלהב אז אינך משיג את הדברים – זה כמו להגיד לאישה אני רוצה לצאת אתך ואז לא להראות התלהבות – היא תחשוב שיש לך מניע נסתר לצאת אתה – הראה את ההתלהבות שלך ליקום וכך האנרגיה תזרום אליך בחזרה! תן וקבל.
שלושת הלאווים האחרונים בדרך להסרת המחסומים: אינך ערוך – בניגוד למוכן זה להתכונן פיזית להצלחה – להיות מוכן להצלחה שתגיע, להכין את עצמך לדברים שיבואו פיזית.
אינך מסייע לאחרים – אם אתה מסייע לאחרים אתה מקבל את זה בעצמך – הדדרך להחדיר את זה בפנים זה להפעיל את זה ללמד את זה אחרים.
אינך מציאותי – אתה לפעמים מציב לך מטרות רק בכדי להיכשל בהם – שתוכל לומר – ניסיתי אבל זה לא מתאים לי. אז הצב לעצמך את המטרות שאתה באמת רוצה להשיג!
היה נמרץ כי הנמרצות שבא מהלב שבא מהלב ולא מהשכל תדבקי אחרים, היא חיונית בשביל להזרים את הכוח שלך אתה צריך לפתוח את הלב ולהתחבר אל הדברים שאתה רוצה באמת, תתחבר למה שאתה רוצה – אזי תצליח להיות נמרץ ונלהב ולהדביק אחרים ובסופו של דבר למשוך אל חייך את כל הדברים שאתה רוצה באמת ובתמים.
להיות פתוחים לדברים שיבואו, לאפשר להם להיכנס לחיינו הצלחנו להיות שמחים לתת לאנרגיה להזרים אותה, הצלחנו להיות ממוקדים במה שאנו רוצים – ככה שהמטרות שלנו יהיו חזקות ורציניות, לזרום איתם ולא להיות עקשנים, להיכנע לדברים שבאים – כלומר להיות גמיש ופתוח ולא להיות נוקשה – ככה נוכל לרדת לעומק הדברים שמסתתרים מאחורי הדברים הגלויים ולדעת כיצד לפעול מתוך הלב פנימה.
זה עניין של הרגשה של חוויה ולא של מילים – גם אם תמצאו מילים זה לא אומר שהם אמיתיות, זה מזכיר לי את כוחה של ההתמקדות שבה אנשים שהצליחו להתחבר האמיתיים שלא היה קל להם להגדיר אותם – הצליחו להתרפא – עליכם לחדור לדברים האמיתיים המהותיים – לתוך הנשמה עצמה!
היה מלא ציפיה – היה שמח – היה מלא ציפייה בעצם אומר שהיכן שהאנרגיה זורמת שם הדברים מתממשים – אם תתחבר לאנרגיה שלך ותלמד לבקש אלוהים יספק לך את כל רצונותיך – כדי שדברים יקרו אתה צריך להזרים אנרגיה מודעת למטרותיך!
מה שמצא חן בספר קוד משה ולמרות שיש את העקרונות שלו בספרים אחרים, כמו כוח בלתי מוגבל זה שבעצם הוא נותן את היסוד לכל הדברים הללו של האימון האישי – שאלוהים הוא בעצם היסוד שלנו להצלחה – לא הצלחה כמו מפורסמים שהידרדרו לסמים והרס עצמי אלא הצלחה שניצבת איתנה לנצח!


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל