אלופי העולם בקיטורים - לכו להצביע

לו היה מדד או אליפות עולם בקיטורים, יש לי תחושה שהיינו זוכים במקום הראשון. אז במקום לזכות בכבוד המפוקפק הזה, הגיע הזמן לעשות מעשה

אם אינכם נהנים מזה, אתם חייבים לצאת מהדפוס הידוע: "אין למי להצביע"


לפעמים עולה בראשי המחשבה שהישראלים כל כך אוהבים לקטר על המצב במדינה ועל כל מה שזז שהם מנציחים במכוון את המצב או מרעים אותו על מנת שלא יקחו להם את התענוג ביום ששי בערב מהסלון... אני חושב שלו היה מדד עולמי לקיטורים היינו בטח ניצבים במקום הראשון. כל כך הרבה שמעתי בשנים האחרונות את המשפט: "אין למי להצביע" שזה כבר באמת יצא לי מכל החורים. אין בכוונתי בשורות אלה לצאת בעד או כנגד תפיסה פוליטית כלשהיא, אלא אני אומר לחברי שוב ושוב: הצבעה זו הדרך היחידה במשטר דמוקרטי להשפיע. אפשר להתווכח אם הדמוקרטיה שלנו טובה מספיק או לא. אני סבור שהיא השיטה הכי מוצלחת , או הכי פחות גרועה (כל אחד על פי ראייתו) ואולי זקוקה מעת לעת לתיקונים אך אני לא מכיר אף צורת משטר עדיפה עליה. בשורה התחתונה: זו כעת צורת המשטר, זה נתון ועל פיו אנחנו מתנהלים. בצורה הזו, לנו יש מעת לעת את הכח לשנות באמצעות ההצבעה אם נרצה בכך. אז הפגנות ומחאות
לא חסרו לנו בחייה הקצרים של המדינה עד כה. גם בעת מחאת האוהלים הגדולה ב 2011 חזרתי וטענתי שבשורה התחתונה בסופו של דבר ההכרעה בכל דבר וענין, בודאי במתן סדרי עדיפויות נופלת אצל נציגי הציבור הנחברים. ושום מחאה לא תשנה את זה.

שנים מקטרים כאן על כל דבר. אבל כשמגיעה ההזדמנות לאזרח הקטן להשפיע סוף סוף, מתגלה האמת המרה: התדרדרנו לכ 60% אחוזי הצבעה. בקצב הזה , בקרוב יצביעו כאן רק מחצית מבעלי זכות הבחירה. אחר כך, רבים רבים מאלה שלא הלכו להצביע יקטרו כרגיל בשיחות חברה או אפילו במכתבים או כתבות לעיתונים. אתם יודעים מה: אפילו אחרי העלאת אחוז החסימה, 40 – 45 אחוז מבעלי זכות הבחירה מהווים מנה הגונה של מנדטים שיכולים להכריע מי ינהל כאן את עיניני המדינה בשנים הקרובות. אבל אתם, אלה שלא מצביעים ומנמקים בכל מיני טענות מגוכחות שהנפוצה בהן "אין עבור מי" תורמים לאי שביעות הרצון לא פחות ממי שבסופו של דבר שולט כאן ולטענתכם הוא כושל ואתם ממשיכים כמובן לקטר.

בכל מערכת בחירות מזכירים כל מיני מגזרים ומקומות עבודה שמובאים לקלפי במאורגן ומצביעים "כמו חיילים". זה אמנם מותר בדמוקרטיה כל עוד המצביע עומד מאחורי הפרגוד לבדו אבל הענין ברור. אז במקום להחליש ולמסמס את התופעה הזו אתם (אלה שלא מצביעים) בוחרים לחזק אותה בכך שאינכם מתייצבים להצביע. אם כך מה לכם כי תלינו ?
אני אפילו יותר קיצוני בענין. יש מדינות שמפעילות סנקציות כנגד אזרחים שלא ממלאים את חובתם האזרחית הבסיסית – לבחור. אני הייתי מנהיג את זה גם כאן. אינני יכול לערוב לכך שלא תשימו פתק לבן בעומדכם שם לבדכם אל מול המעטפות אבל אני סמוך ובטוח שאם כבר יכריחו אותכם לבחור, חלק גדול מכם יכניס למעטפה פתק יותר משמעותי עבורו מפתק לבן ואם בכל זאת בבחירות הקרבות לא תצביעו – אל תעזו לקטר על המצב !
בסופו של דבר במשטר דמוקרטי, במידה והבחירות כשרות ואין זיופים ההצבעה קובעת ועל בסיס דברי הבחור נקבע מי ינהיג אותנו.

העם תמיד מקבל את מה שמגיע לו. זיכרו זאת.

ועוד עצה קטנה: ממילא זה יום שבתון. הצביעו על הבוקר וצאו לטיול. כמה דקות בחיק הטבע ישיחו את דעתכם למחוזות אחרים לגמרי. זה מה שבדרך כלל אני עושה. נקווה שמזג האויר ביום הבחירות יהיה נאה.

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל