דוגמה לפסק הלכה מוטעה של החרדים

האיסור להדליק חשמל בשבת הוא מלחמה בין החרדים לתורה

דוגמא לפסק הלכה מוטעה
לפני כמה זמן הוזמנו אני ובת זוגתי לארוחת ערב ביום שישי לאחר התפילה, אל חברים הגרים בשכונה חרדית . בעוד אנו יורדים מהקטנוע , ניגש אלינו חרדי ואמר: אני מחפש גוי של שבת לכבות אצלי את החשמל .
עניתי לו : אני , אני האדם המתאים ביותר , אני דתי מאוד שומר שבת מאמין בתורה באלוהים ובמשה , ואשמח לכבות את החשמל אצלך , כי זה על קידוש השם !
לרגע הוא עמד המום : נוסע בשבת וטוען שהוא דתי , מוכן לכבות חשמל בשבת ועוד על קידוש השם. רגע היה בהלם ואמר - לא ! לא אתה !
בתורה כתוב לא תעשה כל מלאכה . בעשרת הדברות ספר שמות פרשת יתרו
ובעשרת הדברות בספר דברים פרשת ואתחנן
ועוד ב - 12 מקומות כתוב בתורה : "לא תעשה כל מלאכה" בשבת ובחגים .
המטרה לכך מופיעה פעמיים : "למען ינוח עבדך ואמתך כמוך" בעשרת הדברות שבספר דברים. ובספר שמות פרשת משפטים : "למען ינוח שורך וחמרך וינפש בן אמתך והגר" .
הרעיון האלוהי הוא כל כך גדול שלפני שלושת אלפים שנה, אלפיים שנה ואלף שנים, בני האדם לא היו מסוגלים לתפוס את הרעיון. הרומאים ששלטו בעולם העתיק ראו ביהודים עם המפסיד יום עבודה .
ונשאלת השאלה שכל בר דעת צריך לשאול :
האם בזה שאני נוגע במפסק החשמל אני עושה מלאכה ?
האם נגיעה זו , היא עבודה כה קשה המפרה את מנוחת השבת ?
כבר לפני דורות רבים מצאו : כאשר חוזרים על שקר הרבה פעמים , במשך זמן רב , - אנשים מאמינים ! ! ! מה עוד כשהשקר הזה בא עם פלפולים מעמיקים שנגיעה במפסק - היא מלאכה , אנשים מקבלים ומאמינים . לא בוחנים , לא שוקלים , אנשים רובוטים , אסור לחשוב. יש מי שחושב עבורכם.
וכך הפכו את הרעיון האלוהי הנשגב "לא תעשה כל מלאכה , למען ינוח" , לפולחן אלילי , זול, חסר ערך , וטיפשי ,המבזה את התורה ואת האלוהים.
הבעיה היא שמאחרי האיסור לנגוע במפסק ,עומד נושא רחב .
אנו עדים לתופעה : שלנגד עינינו , בימינו , הולכת ונוצרת דת חדשה , דת הנוגדת את התורה ומתכחשת לאלוהי ישראל - הדת הרבנית . כמו הנצרות שהיתה כשלוש מאות שנה זרם ביהדות , כך הדת הרבנית - זרם ביהדות . דת שכל כולה בנויה על עשרות המיליארדים שהם גונבים ממדינת ישראל , ביום שתהיה הפרדת הדת מהמדינה ולא יקבלו כסף הדת הזו תתפורר אין אידיאולוגיה ואין אמונה יש כסף . דת שהיא מאפיה של גניבת כסף . וכסף זה כוח , וכוח זה שלטון .
הם הכריזו שהם במקום האלוהים , ודתם גדולה משל אלוהים . ובאיסור של החשמל הם רוצים להֶראות גדולים מדת האלוהים . הדת הרבנית שניכסה לעצמה את מעמד האלוהים צריכה להראות שהיא "יותר" מאלוהים ויחד עם זה גם "להקטין" את האלוהים . הצליחו לטמטם את המוח של האנשים עד שהם באמת מאמינים שלנגוע באצבע זו באמת מלאכה כה קשה שבאמת מפרה את מנוחת השבת כנאמר "למען ינוח" . בזה השיגו את שתי המטרות , גם להראות שהם "יותר מאלוהים" , וגם שמים ללעג את התורה האומרת "לא תעשה כל מלאכה" , "למען ינוח" .
ואני המשוגע איש הרוח הקם וצועק הדת הרבנית אינה הדת היהודית . ולפי התורה מותר להדליק חשמל בשבת .


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל