חשבון נפש בעבודת השם על פי תורת ישראל

חברים יקרים! בשבוע שעבר כתבתי לכם את החוויה שלי מכל מה שקרה וקורה בצרפת. הפעם מבקש אני להעמיק מעט, ולנסות לגעת בשורש הסיבה לרפיון וחולשת הדעת של המערב, מול האיסלם הקיצוני.

חשבון נפש בעבודת השם על פי תורת ישראל

חברים יקרים!
בשבוע שעבר כתבתי לכם את החוויה שלי מכל מה שקרה וקורה בצרפת. הפעם מבקש אני להעמיק מעט, ולנסות לגעת בשורש הסיבה לרפיון וחולשת הדעת של המערב, מול האיסלם הקיצוני.
ראשית דבר, שיהיה ברור: אני, דניאל בראון, יהודי, ישראלי גאה, האוהב אהבת אין-קץ את ארץ ישראל, עם ישראל ומעל הכל את אלוהי ישראל, וכן, את כל בני האנוש בעולם: יצורי ויצירי היצירה הזאת על הפלנטה. הנני מגנה בכל תוקף את מגזין "שרלי", על שפירסומו בא ממקום שפל ונמוך של השפלה ופגיעה בנפשות של מליוני מאמינים, וזהו דבר נורא ואיום, המזין ומגביר דבר אחד: את רוח השנאה בעולם! מגזין שרלי, משפיל גם יהודים ובעצם כל מה שקיים. בתור יהודי גאה ואוהב, הגינוי שלי מגיע מעומק עומקים של כאב לבורותם של מיליוני טפשים, שללא חשיבה וללא חשבון נפש מעמיק, זועקים :" אנחנו שרלי , כולנו שרלי"! ץ האם זוהי צביעות?
כאן יש להעמיק ולהבין מהיכן מגיע העוורון של מליונים רבים, אנשים, המתהדרים בתרבות המערב "הנאורה". העוורון נובע מכך שהאדם מצווה לחשבון נפש יומיומי, ובידיו הבחירה בין טוב לרע, בין אמת לשקר, בין חיים ומוות, בין חושך לאור. חשבון נפש כזה, הוא הבסיס לתורת ישראלהן ברמה הכללית והן ברמה האישית. הוא מחייב את האדם לאחריות, לגדילה ולצמיחה תמידיים, המאפשרים לו להבחין באופן הגיוני ברור, בין טוב לרע. זוהי מצווה מתורה, כפי שנאמר על ידי ריבונו של עולם:
"ראה, נתתי לפניך היום את הברכה ואת הקללה, את הטוב ואת הרע, את החיים ואת המוות, ובחרת בחיים". כלומר, אנו לומדים דרך המצוות , שחיי חירות אמיתיים דווקא יכולים להתממש על ידי גדרות והגבלות. כפי שאמר קוהלת : " עת לחבוק ועת לרחוק מחיבוק. עת לשלום ועת למלחמה."
כלומר , יש סדר בעולם. יש זמנים לכל דבר: ששת ימים מצווה האדם לפרנסתו, אך ביום השבת – יעצור וישבות. וכך , כל מצוות התורה מאפשרות לאדם בירורים תמידיים: האם טוב או רע?
האדם , על פי תורת ישראל, לשפוט עצמו ולשים לבבו על דרך חייו. לצערנו, עולם המערב פיתח גישה מתירנית המאפשרת לכ מכל וכל, ללא דין , דיין ומשפט, להכנס ולהתערבב ללא ראיה הגיונית . הדבר משול למקצוע העתיק ביותר בעולם, וזה מוזכר בדברי הנביא המקונן : " שאיכה כזונה תהיה?"
שבה הכל מעורבב ללא סדר וללא בירור. עולם המערב פתח – כזונה רגליו, ומאפשר לכל מכל לעשות הטוב בעיניהם. יש לזכור: סרטן, זוהי מחלה המתאפשרת , כאשר התאים מאבדים זהות,כשהם מתים או חלשים הסרטן יכול להתקיים. כך הוא הדבר, כאשר אין זהות. החושך יכול להכנס היכן שאין אור. האיסלם הקיצוני הזורה אימה בכל העולם, ובמיוחד באירופה , חש את חולשת המערב. את ה"קיצוניות הדמוקרטית"... וכידוע, קיצוניות מובילה לקיצוניות. האיסלם בז לעולם המופקר , חסר עמוד השדרה של המערב, ומעצים כוחו מחולשה זו. עם האיסלם הקיצוני הזה, יש דרך אחת להתמודד: לזקוף גוו, להישיר מבט ולומר בקול צלול: ה לשלום אתה או למלחמה? ובאשר צריך להלחם – נלחם! נתמודד מול הפחד, נדבר אתו בשפתו במקום להתפרס ולהתחנף, שזה, רק מעצים יותר את כמיהת האיסלם לבלוע את המערב חיים ולאסלמו.
כך יש להתמודד באופן ברור, ללא מצמוץ עינים, מול איומים של מנהיגים שעצמתם נובעת מחולשת אחרים.
כאן, ברצוני לתת דוגמה ממנהיג ומצביא יהודי עברי אשר מראה לנו כיצד יש לנהוג באויבים: יהושוע בן נון, בעוברו את הירדן, מלאכתו היתה כיבוש הארץ בצוו אלוהי ישראל. כאשר נפגש עם אדם זר שהופיע לפתע מולו, שאלו בפשטות " האם לשלום פניך או למלחמה?" כלומר לצרינו.
תשובת האיש ידועה , שליח אלהים הוא היה. יהושוע בן נון לא היסס כאשר נדרש לכבוש ולהלחם, עשה זאת ללא מורא , ובידיעה, כי במידה ולא יעשה כן, יהיה הדבר למוקש.
וכך הדברים בתורה, המדברים באופן ברור על דיני מלחמה ושלום. עם ישראל ניצב מול אויבים מוסלמים רבים, הסובבים אותו, ומבקשים לכלותנו. אנו נדרשים לנחישות רבה , לאומץ לב ולהכרת צדקתנו על שמירת ארצנו וללא היסוס, ליישם את אשר נאמר:" הקם להורגך, השכם להורגו".
כלומר, מול האיסלם הקיצוני יש לומר דברים ברורים, ללא היסוס, ולהבין: שפתם אינה שפתכם!
כדי להצליח בקרב, יש לדעת את האויב. אך, אתם במערב, סוגדים לאלילי הממון והתאווה, כעלה נידף ברוח ת הנכם נודדים מאופנה אחת לשניה.
מכאן יש להבין: כוחנו ועוצמתנו היא ב א ח ד ו ת נ ו ! כאשר לנגד עינינו חזון ארץ ישראל ואהבת אלוהי ישראל! בעמידה זקופה, בעמידה איתנה , מבלי לתת לקולות הטרוטים, הצרודים והריקנים הבאים מכיוון מערב, ומנסים להטות ליבנו מדרך הצדק.
ובשם חופש הדיבור והביטוי הנלוז שאינו מבחין בין טוב לרע , הנכם רוקחים את התבשיל שאתם ראויים לו.
מגזין "שרלי" הוא תרעלה לעולם! אנשי אהבה או בשורה – אין שם!!! השפלה , היא לא הדרך , אלא, נחישות ועצמה.
לסיום: לא כולם צריכים להיות יהודים, אך מומלץ מאד להבין, שתורת ישראל, אלהי ישראל, אור ישראל – יטיב גם עם הגויים, כפי שנאמר בתנך:" הבה נלכה ולאור אלהי יעקב, כי ידענו, אלהים עמכם".
לחברים היקרים,המבינים מילים אלו, מכאב ואכפתיות הם נאמרים. ונזכור שהאחריות והבחירה בידי האדם, ולשם כך הוא נברא!אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל