דוקטור הלל וקסלר - הכנות לקראת הלידה

הביקור ה-12 במרפאתו של ד"ר הלל וקסלר מתרחש לרוב בשבוע 36-37 ומתבצעות בו מגוון הבדיקות הרגילות וכן, הערכת משקל העובר ותחילת ביצוע של בדיקות מוניטור.

הערכת משקל העובר

הביקור ה-12 מתמקד בהערכת משקל העובר ללידה. ד"ר הלל וקסלר מציין שכלל שמשקלו של העובר יהיה מעל 4 ק"ג יש לתכנן את אופן סיום ההיריון על ידי הקדמת הלידה (זירוז) ו/או על ידי חיתוך דופן (ניתוח קיסרי). משקל העובר מושפע מנשים שעלו מאוד במשקל במהלך ההריון, נשים עם סכרת הריונית וכן נשים גדולות עם בעלים גדולים (מבנה גוף גבוה ורחב).

בדיקת מוניטור

בביקור ה-12 ניתן כבר להתחיל בבדיקת מוניטור לעובר ולבצע זאת פעמיים בשבוע עד הלידה. הבדיקה מנטרת את את קצב הלב של העובר מחד ומאידך את הפעילות הרחמית. הבדיקה נמשכת כ-20 דק' לערך והיא מתאפשרת בשלב זה בגלל שהתכווצויות הרחם יכולות להעיד אם נרשמות האצות בקצב הלב או האטות. ברגע שישנם האטות המצב אינו תקין ויש לטפל בנושא על פי הנחיות הרופא.

המלצות לקראת הלידה

העלייה במשקל של העובר תהווה עד 10% יותר מעובר רגיל, במידה והאם השמינה יותר ממה שהיא צריכה.
אם מדובר בלידה ראשונה, ימליץ ד"ר הלל וקסלר על ביצוע ניתוח קיסרי ואם מדובר בלידה חוזרת של תינוק מעל 4 ק"ג, יומלץ להמתין באופן טבעי ללידה.
כמו כן, נשים לקראת לידה מצוות לעשות ספירת דם על מנת להעריך את כמות ההמוגלובין ןמספר הטסיות. זאת כדי להעריך את רמת המוכנות לקבלת אפידורל.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל