הקבליסט

נפל בחלקי "העונג" לצאת לדייט עם קבליסט. עלם חלומות משושלת רבנים ידועה שעיקר עיסוקו הוא בקבלה.

הקבליסט כתב ספרים רבי מכר בתחום, גולת הכותרת, הוא כתב ספר אודות הזוגיות לפי משנת הקבלה. לדבריו, הוא מוסר הרצאות רבות בתחום. באתר האינטרנט הרשמי שלו נאמר שעיקר הרצאותיו מתמקדות בהצלחה במערכות יחסים, הסודות של התקשורת וההקשבה, ואיזו גישה עלינו להביא עמנו לזוגיות בריאה.

בשיחת הטלפון הראשונה שנמשכה כשעה הוא שאל רבות אודותיי וניסה לנבור בעברי גדוש האירועים. בסיום השיחה הוא החמיא לי אודות פתיחותי לדבר על נושאים אישיים ועל כך שאינני מתביישת לספר על עצמי ועל קורותיי.

כשנפגשנו לחצתי את ידו בחמימות (כמנהגי בכל דייט ראשון), אולם הקבליסט קפץ עלי בחיבוק ובנשיקה. המומה מגילויי הקרבה המהירים, הרחקתי אותו ממני בנימוס.

התיישבנו בבית הקפה וכבודו ניסה לפתח "סמול טוק". אבל מרבית השאלות שלו נסובו סביב מיניות ונשיות. כמו: איך אני מרגישה לגבי הגוף שלי והאם אני חשה ביטחון בנוגע לנשיות שלי? או האם אני חושבת שאני משדרת מיניות? כששאלתי מדוע הוא עושה זאת, השיב שהוא מנסה לפענח את אישיותי בהתאם לקבלה. הוא ציין שהאישיות שלי מלאה בניגודים ומאוד מרתקת.

כמובן, שהוא הסתכל בכף ידי וטען שהקווים בעייתיים. בהמשך הוא שאל את שאלת המחץ השגורה בלשונו של כל זכר מצוי (שצפה בסדרה "מסודרים"): "את בחורה מלאת שמחת חיים, אבל למה יש לך מבט עצוב בעיניים"?

בשלב זה נסוגתי והחלטתי לסיים את הדייט במהירות. רציתי להגיד לו שהמבט העצוב שלי בעיניים הוא מהאכזבות הרבות שאני נושאת בקרבי אודות חוויתי עם בני המין השני. שלא נדבר על העובדה שמרבית הגברים שאהבתי שברו את לבי, וכך גם הייתה אכזבתי מהדייט עמו.

בכלל, הרגשתי במהלך הדייט שאני עוברת תהליך של אבחון לפי הקבלה. חשוב לציין, שכאשת טיפול אני מאבחנת אנשים. אבל בדייטים אני מנסה לא לאבחן את הבחורים שאני יוצאת אתם, בכלל, ובפרט, שאיני שואלת את הבחור בדייט שאלות בהתאם לשאלון שאני משתמשת בו אודות המטופלים (הקרוי בשפה המקצועית שאלון אינטייק). אבל משום מה נראה שהקבליסט בחר לאבחן את אישיותי במקום לנסות להתחבב עליי
.
בנוסף, כשהגיעה העת לשלם עבור החשבון, הקבליסט ביקש בנימוס שאשלם 10 שקלים, כדי להשלים את החשבון. בנוסף, הוא לא טרח ללוות אותי למכונתי שהייתה במרחק הליכה רב ממקום המפגש, למרות שעת הלילה המאוחרת.

נשאלת השאלה, איך בחור שמצהיר על עצמו שהוא מכוון בהרצאותיו אודות הצלחה במערכות יחסים, לא הצליח להפגין ג'נטלמניות הגונה. קרי, התנפל עליי בחיבוקים ונשיקות, שאל שאלות חודרניות והשאיר אותי בודדה ברחוב ריק מאדם בשעת לילה מאוחרת. שהרי, לעניות דעתי המקצועית והאישית, כדי להצליח במערכות יחסים צריך קודם כל לכבד את האדם שעומד מולך ולהעניק לו תחושה נעימה. ניכר מהדייט הזה שהקבליסט הולך יחף...


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל