מסע בזמן אל נפלאות הקווקז הנעלם

טבע קסום, מסלול גאוגרפי מדהים, המשלב נופים עוצרי נשימה להישאב למחוזות,נופים ואקלים נפלא ומרענן. פסגות הרים מושלגות, עמקים מוריקים, יערות, אגמים, כפרים עתיקים ותרבות מרשימה. מסע בזמן לכפרים עתיקים, לאוכלוסייה לבבית ומכניסת אורחים, לארץ מהפנטת שבה שלובים יחדיו בהרמוניה - ישן וחדש.גאורגיה !

גאורגיה - הקווקז הנעלם מסע בזמן אל רגעי אושר.

בתוך היום יום העמוס לעייפה, בתוך השגרה שמעסיקה את מרביתנו ודורשת מאתנו להיות זמינים כמעט בכל ערוץ אפשרי, וכמעט בכל זמן נתון, ארזתי שוב מזוודה ויצאתי עם חבורת מטיילים מדהימים לאחד היעדים שגורמים לי בכל פעם מחדש להתרגש מהשילוב של נקודות נוף עוצרות נשימה ופשטות בה חיים המקומיים באושר עילאי.

זה שאתה נושם לא אומר שאתה חי ....
ועבורי לחיות זה אומר לטייל, לראות, לצלם , להתרגש....
אולי זה חיידק הנדודים ?
אולי זה הרצון לחשוף את נופי הטבע המדהימים לעוד מטיילים ?
אולי זה הידיעה שטיול באמצעות ג'יפים, הוא מסוג הטיולים שמשאירים את המטיילים עם חוויה ענקית כזו שנצרבת על הארד דיסק של הלב לשנים רבות ?
אולי זה בגלל הידיעה שעוד קבוצת מטיילים הולכת להגיע למקומות קסומים ומרתקים שאינם נחשפים בפני המטייל הסטנדרטי ?
ואולי זה השילוב של הכל יחד, אבל משהו "דוחף" בי לצאת לעוד מסע, להתלוות לעוד קבוצת אנשים שרוצים - לראות, לטייל , להתרגש - לחיות !
היעד הנוכחי ? גאורגיה !
מסע אל הקווקז הנעלם, לחבל ארץ שעדיין נשאר "נקי" מכל החומריות שאנחנו כ"כ רגילים לחיות בה, גאורגיה - לראות מחוזות מדהימים בהם "הזמן עצר מלכת", נופים ואקלים נפלא ומרענן. פסגות הרים מושלגות, עמקים מוריקים, יערות, אגמים, כפרים עתיקים ותרבות מרשימה. מסע בזמן לכפרים עתיקים, לאוכלוסייה לבבית ומכניסת אורחים שכמה שאתאר היא תהייה קטנה מהמציאות.
לעצור הכל לכמה ימים ולטייל במסע ג'יפים קסום בחבל ארץ מהפנט שבו הישן והחדש שלובים יחדיו בהרמוניה מדהימה .
 

 

ההתרגשות מתגברת - הספירה לאחור מתחילה ....
אומרים ש"הזמן טס כשנהנים", אז הוא טס כפליים כשמתרגשים. תוך זמן קצר נוחתים בטיביליסי – (בירת גאורגיה) ברוכים הבאים !
בדרך כבר ניתן להתרשם מיופיה הייחודי של העיר טיביליסי, שניכר בה השילוב בין היסטוריה ארוכת שנים לארכיטקטורה מודרנית ומרשימה. מבנים היסטוריים מוארים לצד יצירות מופת עכשוויות.
 

 

הקווקז הנמוך

בימים הראשונים טיילנו באיזור הקווקז הנמוך. נסיעה קצרה בג'יפים (כן גם אלו שלא ממש הבינו בהתחלה למה צריך ג'יפ ? התאהבו בג'יפ והבינו שבזכותו הם הגיעו למקומות שרכב רגיל ובוודאי אוטובוס תיירים לא יכולים להגיע).
מחילים להתרחק מהעיר. לאט ובסבלנות מתגלה לעין גיאורגיה. הנוף מתחלף, הסביבה האורבנית מתרחקת ותופסים את מקומה נופים קסומים, מרחבים פתוחים, כפרים אותנטיים, אגמים, יערות, נהרות - איזה טבע עשיר כמה יופי. מילים לא יצליחו לתאר את היופי הזה. פשוט לחוות אותו !
חייבים לנשום אותו עמוק לריאות בשביל לחוש אותו, לעצום את העיניים ו'ללכת לאיבוד' בו בשביל להבין אותו.
טבע מהפנט במלוא הדרו. בדרך פוגשים עדרי צאן, בקר, תושבים מקומיים פשוטים ולבביים שממהרים לפתוח את ביתם הדל ולארח במלוא אהבה ולחלוק את המעט שיש להם עם המטיילים.
 

 

הקווקז הגבוה

ואז הקסם הגדול מתחיל להתרחש ....
ככל שמטפסים גבוה על רכס הקווקז נעים אחורנית בציר הזמן. נחשפים אל גיאורגיה, הנוף ממשיך להשתנות ללא הרף. לא מפסיק לרגש ולהפתיע , לעיתים נדמה שמישהו שם למעלה החליט להעניק את כל היופי בחבל ארץ אחד. (מזל שאני מטייל בעולם וראיתי שהייתה חלוקה צודקת בעוד מקומות מדהימים שטיילתי בהם).
השווקים האותנטיים מכילים ערב רב של ריחות משכרים של תבלינים, פירות וירקות מעוררים קנאה בגודל , בצבעם ובטריותם, ומגוון רחב של מאכלים מסורתיים והכל מתרחש בענווה שאופיינית כל – כך למקומיים ומשקפת בצורה כל – כך יפה את התרבות ומאפשרת להתחבר למקום ולמקומיים.
 

 

עוצמתו של הטבע מופיעה ב חבל סוונטי ואושגולי הם אלו שגורמים כמעט לכל מטייל – להתאהב במקום ולרצות לארוז מזוודה ולהשתקע בתוך ה"ציור" שהטבע ברא. לנשום אויר נקי, לצפות בקרני השמש הראשונות שוטפות את הנוף, את פסגות השלג בוהקות, את תושבי הכפר יוצאים השכם בבוקר לעבוד בשדה, לחלוב את הפרות, לרעות את הבקר - להרגיש שאתה חי !!!
לרגע אחד, לעצור את הטירוף. להתנתק. לשכוח את המוכר, הנוח והידוע. בלי טלפון נייד. בלי אינטרנט. בלי טלויזיה. בלי הקצב המטורף של ה"שגרע"..... להתחבר לעצמך. להתחבר לטבע. להרגיש שאתה חי ! וכל זה במרחק טיסה של שעתיים מהארץ .

 
 

 

 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל