נאום ביבי נתניהו – To be or not to be אני או הוא

מה זה כל ההבטחות האלו בקמפיינים – זה נראה לי ממש כאיום! הנה למשל הם כותבים: אפס קשישים – למי הם מתכוונים? ברור, אם תשוו את הגילים ביני לבינם. הם מתכוונים לקבור אותי או משהו?!

שלום זה אני, כלומר אני זה הוא, כלומר אם אני זה הוא אז מי אני בכלל. אם אני אני ואתה אתה מי חמור יותר גדול – כבר התבלבל לי הכול – זה בגלל השלטים החדשים האלו של המחנה הציוני. אתם הרי כבר יודעים במה מדובר – הרי אתם מכירים אותי. קוראים לי נתניהו, אבל הם בטוחים שבאתי לקחת. הם קוראים לעצמם המחנה הציוני – זוג משמיים – אבל בעיני הם יותר פרד – או שני טיפוסים מזגזגים – כל אחד בא ממקום אחר.
מה זה כל ההבטחות האלו בקמפיינים – זה נראה לי ממש כאיום! הנה למשל הם כותבים: אפס קשישים – למי הם מתכוונים? ברור, אם תשוו את הגילים ביני לבינם. הם מתכוונים לקבור אותי או משהו?!
עכשיו עם קמפיין ה-"זה אנחנו או הוא" של המחנה הציוני, אין לי כבר רגע מנוחה. ועוד הרצוג רודף אחרי "בוא נעשה עימות", כאילו יש לו איזה חגורה שחורה או מה. גם העמיר פרץ הזה שפתאום נהיה כזה פופולארי בזכות "כיפת ברזל", הוא בעצם הביא עלינו את גל האנטישמיות החדש. הבן אדם לא יכול היה לבחור שם אחר למערכת, אלא היה חייב לנקר את עיני העולם עם הסמל היהודי הקלאסי: כיפה!

אני כבר פוחד להגיד "הם מפחדים"... כל מי שרץ עכשיו לכנסת רוצה להתחרות אתי. חבר'ה כבר אין לי כוח, תבינו, אני צריך לנהל פה מדינה... אם אני פעם יוצא לנופש, מיד מלבישים עליי תיק: ביבי-טורס, אני רק עולה למטוס וכבר צצה פרשת המיטה המעופפת! היום אני כבר לא מעז להרים בקבוק ריק ברחוב כדי להשליכו לפח, פן יחשדו שאני מנסה להתעשר מהבקבוקים האלו. אני יושב לי לנוח במרפסת ומיד טלפון בהול מהבית הלבן: "מה אתם בונה שם בשטחים?!" נו, באמת, יש לי כוח לזה?! אובמה מתנהג ממש כמו ילד, כל הזמן הוא משחק אתי במשחק ה"פריז" (freeze) הזה ששיחקנו כשהיינו ילדים. כל הזמן הוא מבקש ממני להקפיא את ההתנחלויות... הוא חשד בי שאני תומך ביריבו הפוליטי, רומני, אבל למעשה אני שמתי פתק לבן בבחירות הללו. בכלל המיטה המעופפת זה רעיון של אשתי, מאז שמגזין טיים הכתיר אותי בתור מלך, היא לא כבר לא יכולה לילה אחד בלעדיי.


ואם לא מספיק, אז נטפלים גם לאשתי, שרה. שמחה וששון על כל בית ישראל! כולם שרים פה: "שרה שרה שיר שמח!" שרה ככה ושרה ככה – שרה – רק סרה מוצאים בה, נטפלים אליה על חוט השערה ממש! מה הפלא שהיא צעקה על אב הבית שקנה חלב בשקית במקום בקרטון – הרי ידוע שתמיד בוכים על חלב שנשפך, ומהשקית זה תמיד קורה.
גם בארה"ב שמעו על הקמפיין הזה ושואלים אותי כל הזמן: WHO ואני מסביר להם שוב ושוב שהם מתכוונים אליי. כן יש לי לא מעט צרות עם האמריקנים, פעם אחרונה שהייתי שם איזו בלונדינית פונה אליי ואומרת לי: בייבי. אז שרה הקנאית ישר חשדה שיש בינינו משהו. כמעט הייתי חייב לתת לה איזה תיק של שרה כדי להרגיע אותה... אמרתי להם, תעשו לי טובה ותפסיקו לקרוא לי בייבי, אתם יכולים לקרוא לי בי מייבי – כמו השם של השחקן המפחיד מהסדרה "צוות לעניין" מיסטר טי. תבינו עם שרה הקנאית הזאת, השם הזה בייבי זה בשבילי לחיות או לא לחיות. בכלל בי-בי זה נשמע כמו בריג'יט ברדו... אולי בגלל זה כולם רוצים לדפוק אותי פה. לא מספיק לי עם זה שאובמה מנפח לי את השכל עם הנסיגה לקווי 67' – מה הוא מבין בזה בכלל, במלחמת ששת הימים הוא היה בקושי בן 6! כנראה נשאר עם השכל של הגיל הזה עד היום... רק להחזיר, להחזיר, להחזיר, יש להם שם בראש, כמו לחזיר הזה בזמנו, ערפאת!


לא עוזר כמה אני מנסה להסביר לו שבדרך הזאת לא נגיע לשום מקום!


בכלל, אם אתם רוצים לדעת, סרקוזי, כשהיה נשיא, העדיף אותי על פני אובמה.

די, מספיק עם כל הירידות האלו. אנחנו הופכים ללעג גם בעיני הגויים בגלל היחס לראש הממשלה. תוקפים אותי אפילו בבית שלי, בית ראש הממשלה. וכשאני בורח לקיסריה כל מני שיפוצניקים מעלים זיכרונות נוסטלגיים פתאום... עוד מעט יגיעו לגן שלי ויגלו איזו ילדה שמשכתי לה בצמות. אפילו נסראללה כבר מרחם עליי.


אז תגידו ביי-ביי, גם אם זה לא נשמע אי-אי אני מביבי מאסתי ודי!
זהו, רק רציתי שתדעו מי אני באמת ולא תיפלו למלכודת הזאת של "הוא".


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל