את שאהבה נפשי- מסע דרך רבדיה השונים של האהבה, חלק 2

מיליון גוונים לאהבה הרומנטית, מהו ספקטרום האהבה, האם האדם מונוגומי מטבעו? מהי האהבה הנכונה ביותר על פי הקבלה ומדוע כל האהבות מובילות בסופו של דבר אל כתובת אחת: אל עצמנו. הצטרפו אליי למסע דרך רבדיה השונים של האהבה, הפואמה של האהבה, חלק שני

ברווקותי פגשתי בה בצבעים וגוונים שונים. מתמימות בוסרית ועד לדביליות של משחקי המוח. חוויתי אותה עד הקצוות. כולל סצנות שלא היו מביישות שום טרגדיה יוונית. בכל פעם שהיא נגמרה והיא נגמרה תמיד רע, היא לקחה איתה חתיכה מהלב שלי. יום אחד היא נעלמה. חיפשתי אותה ברחובות עצובים, בלילות חורף קרים. בבארים אפלים. בדירות שכורות. חיפשתי אותה מתחת לשולחן ובתוך הארון ובין מגרות ליבי. ואז וויתרתי. הפסקתי לחפש את חצי הלב האבוד שלי. הרשתי לליבי להצמיח את חציו מחדש לכדי לב שלם. התאהבתי בעצמי. חייתי בחמלה והשלמה. סלחתי לפגמיי. לילדותי. לעברי. ישנתי באלכסון . בזבזתי בלי חשבון. אכלתי שוקולדים ועוגות. היה לי טוב. הכי טוב .בפעם הראשונה בחיי.
ואז זה קרה. הוא נכנס אל חיי בדלת האחורית. בדיוק כשלא הייתי מוכנה. לימים הבנתי כי רק כשהייתי שלמה יכולתי להיות חצי משלם. זה היה מהיר. נקי. עמוק. אחר. היה בו את כל הטוב. התחתנו אחרי עשרה חודשים. פתחתי את הדלת ואמרתי שלום לחברה וותיקה. שנכנסה מבוישת..האהבה התיישבה לנו בסלון ולא אמרה דבר. אבל האור שקרן ממנה היה מסנוור. היה ברור לנו שהיא שבעת רצון. פנינו המון מקום לדיירת הזורחת החדשה שהפכה בינתיים לדיירת קבע בסלון עד היום.

מה לכימיה ולרומנטיקה?

אז מה קורה לנו כשאנחנו מתאהבים? הזוי אבל היום המדע בכלל טוען שאלו בכלל החיידקים שלנו אשר מתאהבים בחיידקים של אדם אחר, אבל את זה נשאיר לפעם הבאה, על פי מחקר המבוסס על מיפוי פעילות מוחם של מאוהבים, עולה כי כאשר הם מתבוננים בתמונות אהוביהם, מופעלת במוח מערכת האחראית למנגנוני תגמול וכמיהה, בדומה להתמכרות לסמים .על פי המדע הגורם העיקרי המשפיע על התאהבות, הם פרומונים אנושיים המושכים מראה חיצוני או אופי הדומים לזה של האדם או הוריו
על בר האהבה, ימזוג לכם הברמן קוקטל כימיקלים אשר נראה כך:
1. אסטרוגן וטסטוסטרון אשר יהיו אחראים על המשיכה המינית
2. דופמין אשר יכניס בכם "פרפרים בבטן"
3. נוראפינפרין יאיץ את פעימות הלב יביא עימו התרגשות.
4. אוקסיטוצין אשר יהייה אחראי על הגברת הקשר הרגשי.
5. גם להשקטת הסערה ישנם הורמונים אחראים: אנדורפינים והוזופרסין יפיידו את סממני האהבה הראשוניים וינחיתו את המטוס על מסלול ארוך טווח.
6. ראו הוזהרתם, נפילה דרסטית של סרוטונין לאחר ההתאהבות. תגרום להתמכרות ואובססיה


שיקופים ומראות- דפוס האלמנה השחורה

במאמרי הקודם התיחסתי לכך שכל האהבות מובילות למקום אחד. אלינו. מהבחוץ אל הבפנים. מישהו כתב משהו יפה לא מזמן: Intimacy : in- to - me- i - see . אכן כך. כל האהבות הן מראות ושיקופים והן מגיעות לשייף ולעגל בנו פינות דרך השעורים אשר הנשמה שלנו מתנסה בהם, אנחנו למעשה מזמנים לנו כל העת מראות ושיקופים דרך מערכות יחסים כדי לתקן דפוסים, המראות ישקפו מקומות טובים ופחות, עמוקים ושטחיים ובעיקר מקומות חשופים וכואבים הזקוקים לריפוי. כאשר השעור נלמד לא תהייה משיכה של אותה המראה שוב.

אין סוף פנים לאהבה, ספקטרום הדפוסים הקשורים בה באופן ישר ועקיף הוא רחב ככוכבי הרקיע, דפוסים של שליטה, כניעה, משחקי כוחות, אגו, ילדותיות, נכות רגשית, כולם מגיעים ממקום אחד איזה שהוא חסר פנימי באהבה עצמית. במאמר הקודם סיפרתי על סוזאנה (שם בדוי) בת 41, מליסבון פורטוגל, אשר הגיעה אלי לאחר שכל חייה משכה דפוס של מערכות יחסים הרסניות. אל ליבה נכנסו בזה אחר זה גברים כעוסים, שרלטנים שניצלו אותה ולבסוף עזבו. היא הייתה אבודה. מותשת. הזקנה קפצת עליה בטרם עת. היינו צריכות להכנס פנימה ולגלות מערכת יחסים הרסנית עם אביה עימו היא לא דיברה עד לאותו היום כדי להבין את פשר הזמנת המציאות החוזרת. לאחר שהתפייסה עם אביה דרך דמיון מודרך נרפא הדפוס והמראות שהגיעו אל חייה היו בריאות. מה שמוביל אותי לדפוס אחר שמגיע פחות או יותר מאותה שכונה. דפוס שאני פוגשת בו המון אצל נשים וגברים, אבל בעיקר אצל נשים, דפוס האלמנה שחורה- דפוס הרסני עם כרוניקה ידועה מראש. לא מזמן הגיע בחורה בשנות ה 40 לחייה לקליניקה שלי עם דפוס חוזר של שליטה וכוח במערכות יחסיה. בכל מערכת או הייתה נשלטת או שהייתה שולטת. אף פעם לא היה באלאנס. רוגע. תמיד זה נגמר רע . תמיד זה רוקן אותה. היא הגיע עם רצון עז להכניע כל גבר שהיא יוצאת עימו, כאילו יוצאת למלחמה. ומי שיפסיד הוא מי שיפתח את ליבו יותר. הרצון שלה היה משול לרצונו של אביר להכניע דרקון. הסברתי לה כי אין באמת דבר כזה גבר ״כנוע״ לשביעות רצונה כפי שאין באמת דרקון. בברור שערכנו הבנו כי הרצון שבה נבע ממקום אמוציונאלי לא פתור, עמוק כמחילת החפרפרת. אי שם ביערות ילדותה, כאשר הייתה ילדה ואביה לא מספיק האמין בה או פירגן.בין אם במודע או שלא. בין אם קרה לרגע אחד או כתקופה ממושכת. דבר ששתל בה את המקום הזה- ״להכניע״ את אבא. על מנת שיאהב אותה שוב ולו לרגע אחד. אבא תראה אותי.. אני יפה.. אבא תראה כמה אני מוכשרת.. אני שווה. אני טובה.. אבא תראה..
נשים רבות מגיעות עם הצורך הזה לכבוש באופן דרמטי, משום שהדמות הגברית היחידה שהן ידעו בחייהן כילדות פשוט לא נתנה להן ״מספיק״ אישור. דבר שניער וערער את עולמן הפנימי ומכיוון שלעיתים אין להן את הכלים ללמד את עצמן לאהוב את עצמן, ללא הצורך באישור חיצוני, זאת השפה שנלמדה. כך נצרבה עבורה האהבה..או מערכת האמונות לגבי מה שמכנים ״אהבה״.

דפוס האלמנה השחורה קשור באופן ישיר לחלק שזקוק לאישור וחיבוק ואהבה עצמית. ״אבא תראה אותי- גבר תראה אותי- עולם תראה אותי- אני לא יודעת לראות את עצמי- אני לא קטנה.. אני חזקה. אני יפה.. אני לא מזדקנת- אני יפה.. האישור שנשים זקוקות לו הוא אישור חיות. אישור לכך שיש באמתחתן עדיין קסמי נשיות, הנה, אני עדיין מוסגלות לאלף גבר במבט. כה יעזור לי אלוהים אבל הוא עוד יתאהב, יהייה מוקסם, יאבד את שפיות דעתו. יזחל על גחונו כשהוא מלמל את שמי. ואז? .. Be Careful What You Wish For הן מתאהבות ברעיון עד לרגע שהוא קורה באמת ועומד מולן גבר מוחלש שאינו ישן בלילות, איבד את תאבונו, אינו מתפקד בעבודתו והוא אוהב עד כלות. בהתחלה זה מחמיא. מרגש אבל אז הן נבהלות ובורחות מפללות שיפסיק. מבקשות להזכר באותו הגבר הכריזמטי, החזק, ההוא שהקסים אותן בכוחו ובאינטליגנציה הגבוהה, שאילף במבט.

ברגע הזה אם הן יהיו לרגע אחד בשקט. בעמדת התבוננות על הסיטואציה ופחות בתוכה. תתגנב לה תובנה גבוה. ההבנה כי הן ורק הן הכנועות לאובססיה אישית הנובעת מחוסר בטחון. אובססיביות להרגיש. לקבל אישורים. ובמסע הזה מול עצמן הן הופכות לא במודע את המסכן לכלי שרת ממקום מניפולטיבי כדי לחלוב עד ועוד מהקסם הזה בתחבולות זולות שונות של העלמות, מסכות שונות, חוסר תקשורות. להדליק ולברוח. עד שהמשימה הושגה. הגבר נשבה והוכנע והפך לכלי שרת. נשות האלמנה השחורה זורקות את השלל המנוצל עד תום וממשיכות אל המקום הבא. הגבר החדש אשר יתן להן אישורים חדשים.

הרצון להכניע גבר או אישה, לכבוש בסערה ברובו הינו קוד חולה במארגי הנפש פנימה. והוא מגיע מאזור המלחמה בתוכנו.internal war zone , מקום בו מצויים יחסי כוחות לא שווים ביניינו לבין עצמנו, בין המינד לחלק פרימטיבי הרבה יותר והשיקוף שלהם מגיע בדמות אנשים חיצוניים הבאים ללמדנו על עצמנו דבר או שניים על אהבה עצמית.על מנת שנוכל ללמד את עצמנו לחוות אהבת אמת. ללא משחקי כוחות. ממקום בוגר. ברור. נקי ושקט. ללא משחקי הדרמה והכיבוש. ללא תוכחה. כשתי נשמות המצויות יחדיו בסירה משייטת בין שבילי נהרות החיים. נצטרך לטפל במקום הזה ולשתול קוד חדש ובריא.
החיים מהרגע היוולדנו הם מסע הכרות פנימי שכזה עם מי שאנחנו. כמה עמוק תרצה לגעת. לפתוח. לשאול. לענות. אתה תחליט. כל הסודות והתשובות שלנו מצויות בתת המודע. כמקדש הנשמה בגוף הפיזי. תת המודע אוצר בתוכו מידעים מקודשים אינטואטיבים ואישיים, מחובר לאינטואיציה ולחלק הלא מודע שבנו. יש לו שפה משלו והיא וויזואלית מאוד וגם קודים ולקסיקון עולם מושגים.האינטואיציה מחוברת למימד העתיד. משם אנו דולים את תודעה מעורפלת יותר או פחות על דברים טובים או לא טובים שיתרחשו בחיינו. אם אנו בוחרים להקשיב לה הרווחנו בגדול וחסכנו לעצמנו הרבה עוגמת נפש, משום שהאינטואיציה מחוברת בפס רחב לנשמה שלנו במימדים גבוהים וגם לילד שבנו שידע את כל התשובות הרבה לפני שמינד השתלט והפך למאסטר מתעתע ומצדק שק אמונות.
הגישה אל התת מודע משולה לפתיחת תיבת אוצרות שהמפתח אליה מצוי בידנו כל העת. אנו רק צריכים לבחור. להחליט לפתוח ולחפש תשובות. לצערי אנשים רבים חיים חיים שלמים ללא הכרות אמיתית עם עצמם ומארגי נפשם. ובאים בגלגולים נוספים כדי להגיע לנקודת ההתעוררות.


מהו תדר האהבה

תדר האהבה הוא תדר האפס. המקור של המקור. הסימן הראשון לאהבה רומנטית אמיתית, הוא היכולת להיות אמיתי ללא מסכות. להרגיש ש"הגעת הביתה". איזון. אין אחד שרק נותן ואחד שרק לוקח. מתקיימת שיוויוניות הרמונית. אנשים רבים "מדממים אהבה", לאחר פרידות קשות כבר לא מאמינים בה. משום שכאשר פתחו את ליבם הם קיבלו דחייה ונפגעו. ואז השתבבלו והלב שלהם נסגר, מותיר אותם נוקשים ואפורים. הדבר הזה פוגע קודם כל בהם. היכולת לאהוב היא בריאות. חשוב לי לומר לאותם האנשים כי אהבה שלכם היא ברכה. אל תוותרו על היכולת לאהוב. כל דבר מגיע בעתו. אל תשפטו אהבה חדשה על סמך כוויות העבר. תנו צ'אנס.
היו ריאלים, בחור שפגשתי אמר לי שהוא רוצה בכל מאודו אהבה ולא מבין למה לא הולך לו. שאלתי אותו מה הוא מחפש, הוא לא הסס ומנה לי 20 תכונות אופי שגם הנסיכה קייט מידלטון האנגליה לא הייתה עומדת בהם. חברים, "מושלם" יש רק בקופת חולים. הביטו על עצמכם רגע ותאמרו, האם אתם מושלמים? התשובה היא לא. אין מושלם אבל יש הכי קרוב למושלם. הסכימו להביט עמוק בעינכם ולשאול את האמת. האם אני באמת רוצה זוגיות או שזה הלחץ של ההורים, חברה? אנשים רבים עונים על שאלה זאת כאשר הם אומרים : אני רוצה זוגיות! בטח! אבל… מממ ..לפנות מקום בארון? לא..לא נראה לי..


אני אתה ו.. הוא?

אהבה מרובת פרטנרים- פוליאמוריה (Polyamory) (מיוונית: פולי- הרבה; מלטינית: אמור- אהבה)
לא מזמן פגשתי רב מאוד מעניין אשר יסד את מרכז קבלאב, המשלבת את תורת הקבלה עם תודעת האהבה החופשית, אני יודעת שלרבים מכם השילוב המילולי הזה לא מסוגל לדור יחדיו באותה השורה ואף יעורר סלידה מותנת, אבל יש כאן בהחלט נקודה מעניינת, הדורשת מאיתנו לתת עליה את הדעת . תפיסת הפולאמוריה הולכת וצוברת לה קהל שבוי בעולם ובארץ מתוך אמונה כי אדם יכול, רוצה, מסוגל והגיע לכאן כדי לאהוב כמה שיותר. ולא בהכרח רק אהבה רומנטית. אלה פשוט לאהוב. פוליאמוריה היא מונח המתייחס לפרקטיקה. וכן כך, יודעי דבר אף יאמרו כי דרושה מיומנות, או להטטונות על מנת לאהוב יותר מאדם אחד בו זמנית, על חלוקת הזמן והצרכים הרגשיים, בין אם העניין הוא מיני, רגשי, רוחני, או כל דבר אחר.

הדת שלנו מרמזת על אהבה חופשית ויש הגורסים כי אף הבורא מותיר את ״אשתו״ השכינה לחקירתם של דורשי האמת- לאהוב אותה בכל נפשם ולבבם. האם באמת נועדנו לאהוב אדם אחד כל חיינו? או שמה זוהי תפיסת החברה המגבילה את האדם , כובלת וכולאת את האהבה מתוך הכרח ופחות מתוך בחירה מאחורי סורג של נדרים ושבועות. אם נתיחס לרגע לנתוני סטטיסטיקת הבגידות והגירושין בארץ ובעולם נבין שאכן ישנו צורך בוער הקיים במרבית האנשים והוא לאהוב כמה במקביל. להתרגש. לחוות. לחוש את הלב מפעם.

אז ככה.. על פי הרוחניות, התשובה היא כן. באנו לכאן לאהוב נקודה. במסענו בגוף הפיזי כנשמה הבאה להתנסות בעולם החומר אנו דורשים את עצמנו לחקירה מתמשכת של חקר האהבה על כל זויותיה. אלוהים הוא תדר האהבה. אנחנו נבראנו בצלמו. הגענו לכאן לאהוב וכמה שיותר. רק כך לעולם שלנו עוד יש סיכוי. השאלה איך עושים זאת ואיך מתבצעת חלוקת הזמן והאם אנו מסוגלים לעמוד מול הפחדים הכי גדולים שלנו הקשורים באופן ישיר למערכת האמונות שאנו נושאים על גבנו.
להכנס למערכת פוליאמורית ממונוגמיה זהו צעד לא פשוט. יש היאמרו הדרך לגן עדן עוברת דרך הגהנום. ישנם אנשים פוליאמורים המקימים משפחות פוליאמוריות, בהן שלושה גברים, שני גברים ואשה, שלוש נשים וגבר, שתי נשים ושני גברים וכו. ישנן אף מערכות שבהן זוג חי כמשפחה גרעינית, ועם זאת בן הזוג מאפשר לשני ליצור קשרים רומנטיים או מיניים מחוץ לגבולות המשפחה, מתוך הבנת הצורך.

המתכון לזוגיות מושלמת- קבלה סטייל

על פי הקבלה, הזוגיות עוסקת במשהו אחר לגמרי. הקבלה רואה בבני הזוג שני חלקים רוחניים, שהחיבור ביניהם מייצר חיבור רחב לעולמות העליונים, החיבור הזוגי הרוחני למעשה עוזר לכל אחד מבני הזוג להגיע לגמר התיקון שלו, בזמן הקצר ביותר האפשרי. מסע חיפוש האהבה הוא השאיפה למציאת החלק הרוחני המשלים שלכם, אשר יסייע לכם להגשים את מטרת הבריאה לשמה הגעתם בגוף פיזי ולהוות סולם עבור האחר.
לעיתים מגיעים לסדנאות שלי זוגות ואני חייבת לציין כי אין דבר הממלא את ליבי בשמחה מזה, חיבור זוגי מתוך אמונה רוחנית הוא החיבור הנכון, הנעלה והחזק ביותר. כל מצע אחר שעליו בונים בני זוג חיי שיתוף ונישואין, עלול לכרוע תחת משב רוח קליל. בעוד חיבור שכזה עמיד בפני סערת הטייפון הגדולה ביותר .בעיות פרנסה, בריאות, מתגמדות ונתפסות כחיצוניות משום שהכוח הרוחני הוא החזק ביקום כולו ומשמש כמגן רב עוצמה על הבית.
הבריאה עובדת תמיד במשלימים: זכר ונקבה. שני חלקים נפרדים המהווים חלק משלם. מינוס ופלוס. שמש , ירח, יין ויאנג, חושך ואור. חיבור ביניהם יוצר יכולת גדולה יותר. כך חיבור של גבר ואישה ברוח. החלק הגברי נקרא "זעיר אנפין", והוא המשפיע, המעניק, ואילו החלק הנשי נקרא "מלכות", החלק המקבל. ב"תלמוד עשר הספירות" מצוין כי בכל נשמה מצויים חלקים זכריים וחלקים נקביים, עולה מכך שלנשמה אין מין, לגוף יש. הנשמה היא שלם המאחד. במשך כל ההיסטוריה היהודית, היו נביאים ונביאות. אלו שני מקורות רוחניים שונים, מקור גברי ומקור נשי. לגבר ולאישה יש דרכים שונות לגעת ברוחניות ובכוח העליון. החיבור בינהם ממזג בין שני חלקי הנשמה שלהם, ויהפוך אותם לנשמה אחת.


תאהבו. תאהבו הרבה. את עצמכם ראשית ואז את העולם. זה בחינם. וזאת האנרגיה החזקה ביותר שיש לנו. זכרו כי אהבה המצויה בחיינו אפילו במינונים דקים, עושה את החיים ראויים לחיותם.
שלכם,
אסטוריה


לרוצים להעמיק מוזמנים להאזין לתוכניתי ״ המארג עם אסטוריה״ ברדיו החיים הטובים. www.tvlife.tv


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל