תוף הפח היהודי

לגיבורו של גינטר גראס בספרו תוף הפח יש שתי פעילויות: להחריש עולם עם התוף ובכוח קולו לנפץ שמשות, נפתלי בנט הוא תוף הפח היהודי – להחריש מדינה ולנפץ שמשות.

לגיבורו של גינטר גראס בספרו תוף הפח יש שתי פעילויות: להחריש עולם עם התוף ובכוח קולו לנפץ שמשות, נפתלי בנט הוא תוף הפח ה

תוף הפח היהודי
צבי י' כסה

לגיבורו של גינטר גראס בספרו תוף הפח יש שתי פעילויות: להחריש עולם עם התוף ובכוח קולו לנפץ שמשות, נפתלי בנט הוא תוף הפח היהודי – להחריש מדינה ולנפץ שמשות.
הך בתוף הפח היהודי, נפץ שמשה: "אין תורת הרצל ואין תורת ז'בוטינסקי. יש רק תורת עם ישראל!" אומר הוא לנעריו. מה זה תורת עם ישראל? – נברא בצלם או לא תחיה כל נשמה? לא תונו את הגר או (בתלמוד): אתם קרוין אדם ואומות העולם לא קרוין אדם? הרצל אומר מדינת יהודים שיוויונית לכל. ז'בוטינסקי אומר רק לא לחזור לחיים שהיו שם (האורתודוקסים).

ויצמן וברנר - הצופן

כל העולם הנאור נפעם מול מהפיכת הריבונות שלנו שעמדה על ויצמן: "צדק בצדק נגע" במימשק עם הערבים ועל ברנר: "תחי העבודה העברית האנושית" כמהות למהפיכה העברית. מה לבנט ולביתו היהודי מול העיקרים האלה. בקולוניות המתנחלים אין צדק לכל ואין עבודה עברית אנושית. על עקרונות ויצמן וברנר ההגנה לא מגלגלת חבית נפץ לשוק ערבי וחבר לא זורק רימון לאוטובוס ערבי ואנחנו חוזרים ממלחמת העצמאות הנוראה – 20% מהפלמ"ח לא חזרו - בלי שינאה. "צדק בצדק נגע" מאפשר חלוקת הארץ וקמה מדינה.

חופשיים ודתיים בתקומה

הך בתוף הפח היהודי ונפץ שמשה: " 70 שנה החילונים בנו את המדינה ועכשיו הגיע תורו של המגזר הדתי", 1878 שנים הארץ ריקה. כל היהודים אורתודוקסים שלא עולים לארץ. אלפים, אלפים (בין 150 ל- 300 אלף) נודדים מספרד. התורכים מקבלים אותם. ארץ ישראל ריקה והאורתודוקסים לא באים לארץ וכך כל האורתודוקסים מקהילות אירופה. ארץ ישראל לאורתודוקסיה היא וירטואלית ולא ממשית. רק כאשר הנוער היהודי פורץ מהאורתודוקסיה אל המודרנה קמה התנועה הלאומית לקומם ריבונות. רק יהודים חופשיים יכולים להקים ולקיים מדינה. במצח נחושה מנסה בנט לצבוע את ביתו היהודי ב"כולנו אחים". מה כולנו? הרפורמים, הקונסרבטיבים , החופשיים 90% מהעם היהודי יכולים להתגורר בבית היהודי של בנט? החד הוריות, היהודים שלא עפ"י ההלכה, העגונות, מבקשי הגיור, החיילות שחייליו מסרבים להן כמדריכות, האישה ושירתה, פסולי ונפגעי חוקי האישות – כל אלה יכולים לגור בבית היהודי של בנט, הבית הוא ביקתה מפד"לית בראשות הרבנים הקנאים ליאור, לבנון, סדן, רוניצקי - מכחישי ערכים אוניברסליים לטובת ערכים יהודיסטיים.

אין ערכים לאומיים ראויים

הך בתוף הפח ונפץ שמשה: "אין ערכים יהודיים במדינה". אני רוצה להתדיין עם בנט בטלוויזיה כדי להבהיר שאין דבר כזה ערכים ראויים יהודיים או אנגליים או גרמניים. יש ערכים אוניברסליים – ורק הם ראויים – וכל תרבות לאומית מממשת אותם בדרכה האנושית או הברברית. ערכים פרטיקולריים - כולל יהודיים - לעולם לא ראויים: להציל אדם הוא ערך אוניברסלי. להימנע מהצלת גוי זה ערך יהודיסטי. שיחרור עבד הוא ערך אוניברסלי. שיחרור רק עבד עברי הוא פרטיקולרי יהודיסטי. פיצויים משור נגח זה אוניברסלי. שור יהודי נגח משוחרר מפיצוי זה ערך יהודיסטי. נישגבותה של הציביליזציה העברית. נמצאת בערכים האוניברסליים. על אלה נוסחה מגילת העצמאות. דתיים מערבבים בין ערכים למינהגי מימושם. ברית המילה אינו ערך אלא מימוש של ערך קבלת הברית עם אלוהים; הנוצרים מממשים את הערך הזה בטבילה והמוסלמים במילה אחרת. שמירת שבת אינו ערך אלא מימוש של ערך המנוחה הראוי לכל אדם ועפ"י התורה אף לבהמה. היהודים מממשים בדרכם והמוסלמים והנוצרים בדרכם. אורתודוקסים במעגל הערכים לכודים בבעיה מכוננת: ערך האמת הרי נמצא על כל לשון. אבל, הפועל היוצא מערך האמת הוא להטיל ספק. ואיפה הבית היהודי של בנט והטלת הספק. אין ספק לכן, אני לא מתנצל !. דוד המלך עפ"י פרשנות לא היה צריך להתנצל כי בת שבע הייתה יעודה לו ולאוריה החיתי אסור היה לשאת אותה. אבל, דוד לא בנט והוא מתנצל לנתן הנביא. והיה מתנצל על כריתת אלפי עצי זית ושריפת תבואה ועל דרכי ההונאה המליאות את יהודה ושומרון למועצותיהם.

סיירת לייהוד ישראלים

הך בתוף הפח היהודי ונפץ שמשה: "צריך סיירת לערכים יהודיים" לייהוד ישראלים.ע"י הרב רוניצקי, המייהד הלאומי. הוא שהיה רב צבאי ראשי על דרך דחיקתם של גווני תרבות אחרים מצה"ל. ועל דיקלומים אלוהיים אמוניים. כתביו והתבטאויותיו נגזרים מעמדותיו הקנאיות. "אני שונא את תל אביב". וככזה הוא מתייצב בשם הבית היהודי. מי ששונא את תל אביב לא אוהב את המדינה שת"א היא ליבה הפועם. הרב הזה אמר שחייל דתי לוחם יותר טוב מחייל חופשי. חיכיתי לו ליד מיטת הנכד של חברים קרובים שנפצע וחזר ליחידה המיוחדת ונפצע שנית בצוק איתן שיבוא ויגיד לו שלו היה דתי היה נלחם יותר טוב. ודימיינתי שהוא הולך לבית הקברות בבית השיטה ומסביר לחברים - שאחד עשר בני הקיבוץ נהרגו במלחמת כיפור - כי לו היו דתיים היו נלחמים יותר טוב. וזה האיש לייהד אותנו בשם ביתו היהודי של בנט.

לא צריך ארגוני עובדים .

הך בתוף ונפץ שמשה: "לא צריך ארגוני עובדים. ניהלתי 150 עובדים ודאגתי לכולם" פילוסופיה מרתקת: איש איש ידאג לעצמו ואלוהים ידאג לכולנו, אמר הפיל כשרקד בין האפרוחים. לו משכיל הוא היה יודע שזו תורתו הפאשיסטית של מוסוליני. נפתלי בנט, איש הסטארט אפ, מבקש להסב את מדינת הסארט אפ של ישראל הדמוקרטית, של מגילת העצמאות לסטארט אפ בנטי של גזענות, רישעות ואפארטהייד. סטארט אפ כזה איש בעולם לא יקנה, גם לא 90% מיהודי העולם.

פטריוטיות ראויה ולא ראויה

הך בתוף הפח היהודי ונפץ שמשה: "רק אנחנו לא ניתן שתקום מדינה פלשתינית. רק אנחנו פטריוטים אמיתיים". אתם פטריוטים של זכויות יתר. כל לא הגון רוצה זכויות יתר.
פטריוט ראוי הוא פטריוט למדינה דמוקרטית לכל תושביה ככתוב במגילת העצמאות. לכן, כל אחד דמוקרט של מדינת עם ישראל וכל תושביה הוא הפטריוט הראוי וכל אחד "מהמחנה הלאומני האפארטהיידיסטי", הוא פטריוט שלילי ופסול.אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל