נאום מול תקשורת

לפני כשבועיים כתבתי באתר זה, מאמר שכותרתו היתה "מכתב מאמריקה..." עכשיו, חזרתי ארצה וחזרתי לתחביבי הישן לצפות ולהאזין לתחנות הערביות הרוחשות סביבנו. במיוחד נתתי דעתי לתחנה הערבית של רדיו איראן כמו גם לתחנות של ערב הסעודית והמפרציות ומה אומר ומה אכתוב כשהאזנתי לתחנות הישראליות שאלתי את עצמי מי אובייקטיבי יותר!


ובכן: בעת שהותי בארה"ב נפגשתי עם רבים, בני ברית ושאינם בני ברית והרוח שנשבה לעברי כמעט מכולם הייתה אחת: כל הכבוד לראש הממשלה שלכם שאינו חושש מלומר את שהוא חושב ונעמד מול אובאמה כשווה מול שווים! שמעתי וחזיתי בשידורי הטלויזיה והרדיו את הפרשנויות השונות כשהמחשב הנייד שלי מכוייל לשידורים מהארץ. היה זה מעניין ביותר לשמוע כיצד בפינצטה שולפים הפרשנים הישראליים את אותם עיתונים בודדים, חשובים ככל שיהיו אבל בודדים-יש לומר ואת אותן תחנות מועטות שיצאו נגד הזמנתו של ראש הממשלה, ומנופפים בהם כאילו דעת הקהל והתקשורת האמריקאנית יוצאות חוצץ כנגד הזמנתו של נתניהו ו"חפזונו להענות ולנאום בפני בתי הנבחרים האמרקאניים בוושינגטון. אולם זה לא הכל! בקמפיין תקשורתי מתוזמן-כנראה, לא הצלחתי לראות ו\או לשמוע את נאומו הראשון של מר נתניהו בפני נכבדי אייפא"ק, הדרך היחידה שבה יכולתי לדעת משהו על מה שאמר שם הייתה דרך משקפיהם ומכשירי השמיעה של אי אלו פרשנים וכתבים ישראלים שהביאו את מה שהם חשבו שעלי לשמוע ועלי לראות כי זו דרכה של התקשורת הישראלית היודעת כל כך יפה להדיר את הצופה ואת התרשמותו מהעובדות הכוללות ולתת לו בכפית מוטעמת בטעמיו של השדרן, את שהעורך הנכבד של השידור חושב שעל האזרח לשמוע ולראות!!!

לא בכדי לאחר נאומו של נתניהו בפני נבחרי הציבור האמריקאניים אץ רץ קרי למפרציות כדי לעדכן את השייח'ים באותם גוונים במו"מ שהם לא ידעו עליהם ו\או לא עודכנו בהם. הייתה זו הטלויזיה הכוויתית ששידרה חלקים רבים מנאומו של נתניהו בעוד זו הסעודית מכבירה בדברי פרשנות על העובדות שציין, כשהתקשורת הישראלית השתדלה בכל מעודה להמעיט בהם. אחד האייטמים בנאומו של נתניהו שהודגשו בתקשורת במפרציות הייתה התבטאותו בעניין השאלה כבדת המשקל, מדוע מפתחת איראן (בסיוע רוסי וסיני) טילים באליסטיים שבמהותם לא נועדו לשאת תחמושת רגילה! אבל אצלנו הנושא הזה כמעט ועבר חלף ויוק, איננו!

ונחזור לארה"ב. בשיחה טלפונית ארוכה עם חבר-עיתונאי אמריקאני, לאחר נאומו של נתניהו, הוא ביקש לדעת כיצד התקבל הנאום בתקשורת הישראלית, כי לדבריו בקרב יהדות ארה"ב, נראה שרובה מזדהה עם דבריו להוציא אותם חלקים שמאלניים וליברליים שתמכו באובמה ואינם יכולים לצאת חוצץ נגדו בהם נבחרי ציבור דמוקרטיים יהודיים.

אז קוראים נכבדים נא הפעילו את ראשכם בעת שאתם מאזינים לתקשורת הישראלית במיוחד בימים אלו של ערב בחירות. ולמען הסר ספק לא הייתי מבוחרי נתניהו בעבר! ולגבי יום הבחירות הקרב הרי הבחירות חשאיות.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל