לחצות את גשר הסתרים - מסע ממציאות פנימית למציאות חיצונית

לכל אחד יש רצונות ומשאלות שהוא רוצה להגשים. פעמים זה מצליח ולפעמים לא. למה זה כך? איך יוצרים במציאות את מה שרוצה ולא מתאכזבים? מהו גשר הסתרים בין המציאות הפנימית למציאות החיצונית? בואו איתי למסע אל גשר הקסמים

מאז שהתחלתי לתרגל מודעות לפני כ 15 שנים מה שתמיד עניין אותי זה החיבור בין החוויה הפנימית שלי לפרקטיקה של חיי היומיום. בתוכי אני מוצאת את הכל. גם את הבעיות וגם את הפתרונות. היתה לי במשך שנים משיכה עזה לצאת למסע לאיזה הר בהודו ולהתמסר לתרגול אבל המשיכה להשאר בין האנשים, היכן שהרגשות והעשייה גועשים תמיד היתה עזה יותר. וכך לאחר מספר שנים פיתחתי כמה שיטות שדרכן הדרכתי ולימדתי אנשים כיצד לגשר בין עולמות ולבנות מעברים בין המאוויים הפנימיים למציאות החיצונית. 
 

מסע אל ארץ הגשרים הנסתרים

בעשור האחרון ישנה, מה שנקרא, התעוררות רוחנית. ההתעוררות הזו זכתה לשם ולהכרה משום שמדובר במאסה גדולה יותר של אנשים שרוצים ליצור את המציאות שלהם במקום להתקרבן מולה. מעניין לראות שאחת משתי התגליות המשפיעות ביותר של המדע אומרת ש- מסה שווה לאנרגיה. אתם בוודאי מכירים את המשוואה המפורסמת של איינשטיין.  

להבנה הזו, שחומר שווה לאנרגיה יש תרגום נוסף היום בפיזיקה הקוונטית, שאם חומר שווה לאנרגיה אז כל מחשבה בעצם יוצרת מסה של חומר. ידע זה היה ידוע לתרבויות העתיקות וככל שרצון הציבור גובר כיום לצריכת תיאוריות ופרקטיקות של הרוח כך גם ההיצע גובר. בעבודתי אני פוגשת המון אנשים שניסו כל מיני שיטות, ורצו לתרגם את ההבנה הן המדעית והן הרוחנית כי אנרגיה שווה לחומר, אבל לא הצליחו להשיג את התוצאות הרצויות להם. אז למה זה כך?
 

סוד מרחב הקסמים הדומם

בין המציאות הפנימית ולמציאות החיצונית ישנו גשר ואתם לא רואים אותו כי הוא שייך לנסתר. הגשר הזה קיים במרחב שבין מה שקורה לנו בפנים ומה שקורה לנו בחוץ. מרחב הוא בסהכ אנרגיה בתנועה. לכן, בכל פעם שעוברת בכם מחשבה או רגש אתם יוצרים מרחב, אתם יוצרים את גשר הסתרים.

כדי להפוך את הסיפור למורכב יותר אגלה לכם שיש לכם מספר מציאויות פנימיות ומספר מציאויות חיצוניות ובין כל המציאויות האלו ישנם גשרים ואתם הולכים על הגשרים הללו לרב בעיניים עצומות. תרתי משמע בעיניים עצומות כי הניראות של הגשרים הללו לא תתגלה לכם באמצעות ראיה ויזואלית מוחשית בה אתם משתמשים בשעות העירות שלכם, אלא באמצעות העין הפנימית. זו המוכרת גם כעין השלישית, וכן ה pineal gland (- למי שמכיר ולמי שלא זה יהיה במאמר הבא ). 

כשאני משתמשת במטאפורה של גשר אתם יכולים ללא מאמץ לדמיין מרחב ובו יש גשר. זה חשוב כי ההדמיה הזאת היא כבר אנרגיה שהנעתי אצלכם. הצמיחה שלנו קוראת כשמחליטים לחצות את הגשר בין המציאות הפנימית לחיצונית ועושים זאת בעיניים פקוחות. המעבר של נשמה במרחב ובזמן היא השיטה לצמיחת המודעות של האדם. 

כמו גשר במציאות הפיזית, גם הגשר הנסתר מורכב מאבני יסוד שונים. אבני הבניין של הגשר הנסתר הם לא יותר מאשר - האמונות, המחשבות והרגשות שלכם. יתכן שאתם כבר יודעים את זה וכבר שמעתם זאת בעבר ולא פה טמון הסוד עבוריכם. בכל אופן אתם צריכים לחפור עמוק יותר מכך. 
 

השלבים של גשר הסתרים

נניח שאתם רוצים אהבה, או יותר לקוחות לעבודה, אפילו אולי אתם רוצים לדעת איך לתקשר בצורה יעילה עם הבת שלכם או מתלבטים אם לשנות כיוון בקריירה. המחשבות, הרגשות והאמונות שלכם כלפי אותו נושא שוחים כזרם תחתי, ממש כמו זרם מים מתחת לאדמה. על מנת להשיג את הדבר הזה שאתם רוצים לא מספיק לחבוש את הזרם הזה בכל מיני אמירות כגון ״אני מודה על האהבה שיש לי״. גם אם האמירות הללו חיוביות והן אינן מזיקות כלל וכלל, הן אינן מקרבות אתכם אל מה שאתם רוצים והדבר יהיה בבחינת סלילת שביל בטון על זרם מים. הזרם התחתי ממשיך לזרום ואם המים עכורים להמתיק אותם עם סוכר לא יעשה אותם נקיים יותר.

כדי לחולל שינוי ולהשיג את מה שאתם רוצים אתם צריכים לכרות באר ולמשות את המים מהזרם התחתי. לשלות את הרגשות המחשבות והאמונות שלכם כלפי אותו נושא. הסוד הראשון הוא שהאמונות המחשבות והרגשות שלכם כלפי הנושא הם בעלי עוצמה כזו חזקה שגם אם תתרגלו יום ולילה איזה תיאוריה רוחנית ליצירת מציאות אבל לא צללתם לעומק כדי לשלות את האמונות המחשבות והרגשות, אלו ימשיכו לפעול כמו מים, עם תנועה פנימית משל עצמם וכוח לנתב עבורכם את הדברים.
 

 

שמות צפים בזרם התודעה

הזרם, זרם התודעה, זרם הרטטים, הוא זרם חשמלי לכל דבר, ואם לא ניווטתם אותו הוא זרם ללא תועלת עבורכם. לכן אתם יכולים להבין עכשיו את האומנות הטמונה בביטוי השגור ״הזרם הכללי״. כשמתייחסים לזרם הכללי יש ידיעה כמוסה בעצם, כי האדם המתנהג על פי הזרם הכללי הוא זה אשר שוחה בזרם בעיניים עצומות, ואינו יוצר את חייו אלא נסחף ללא כיוון וללא כוונה בזרם שזורם מאליו. 

כשהתחלתי לתרגל מודעות התחברתי עם איש יקר ואהוב. הוא אמר לי פעם אמירה שלא שכחתי - ״את יודעת למה אנשים לא מסתכלים פנימה? כי הם לא רוצים לראות שלא הכל נוצץ ונפלא בפנים״. האמירה הזו נכונה אך היא לא שלמה. נכון הוא שהמציאות מורכבת, כפי שכבר טענתי וארחיב עוד רגע יותר. כפי שבמציאות החיצונית יש אנשים שאתם אוהבים וכאלו שפחות או בכלל לא; מקומות שאתם חושבים שהם נפלאים ומקומות שלא; חולצה שאתם אוהבים וכזו שאתם חושבים שהיא מכוערת, וכיוצא בזאת.... כך גם יש מגוון של זרמים ואפשרויות במציאות הפנימית.

זוהי ידיעה פשטנית והיא לא מקדמת אתכם במרחב הדומם. מה שיקדם אתכם זה לתפוס את המציאויות הפנימיות החמקמקות ולתת להם שם! העניין הוא שכשאתם פוגשים במציאות הפנימית והיא לא מוצאת חן בעיניכם אתם רוצים לברוח. אם לא תטרחו למצוא את המקומות היפים בתוככם יהיה לכם קל יותר לברוח למציאות החיצונית הנוצצת. אך כשאתם נותנים שם לזרם, למחשבה, לרגש או אמונה שמנהלים אתכם, זה כבר לא זרם חסר תכלית והצלחתם לצעוד צעד ראשון על השלב בחציית הגשר. לתת שם למה שמנהל אתכם מהזרם התחתי זה לחולל קסם, כי השיום בלבד לוקח את הכוח מהזרם ושם אותו בידכם. עכשיו, למה אני אומרת שיש מספר מציאויות?
 

מהות האינסוף

נניח שאתם רוצים ללכת ליועץ כדי לקבל תשובה על שאלה שיש לכם. פעם אחת הלכתם ליועץ והיתה לכם חוויה טובה ופעם אחרת הלכתם ליועץ והיתה לכם חוויה לא טובה. זה יכול לקרות עם אותו היועץ או עם שני יועצים שונים, אין זה משנה. כל החוויות הללו קיימות כמציאויות אפשריות עבורכם ובתוככם. כל אלו הם פוטנציאלים שעשויים להתממש או לא להתממש - תלוי לאיזו חוויה תחליטו לחבור. אם תאמרו לעצמיכם - ״אני יודעת שתהיה לי חוויה טובה בייעוץ״, אבל בזרם התחתי של המחשבות והאמונות של עצמיכם אתם לא ממש מאמינים בלב שלם באפשרות הזו, אז החוויה הזו לא תתגשם עבורכם. הדבר משול לכך שתחליטו לחצות את הגשר בין המציאות הפנימית למציאות החיצונית שלכם, אבל באמצע תחליטו לקפוץ מהגשר כי אתם לא רואים את הקצה ולא מאמינים כי בקצה הגשר ממתין לכם היעד אליו אתם שואפים להגיע. אז תקפצו ותלכו לאיבוד בזרם. הצעדים הראשונים שלקחתם לכיוון בניית המציאות החיצונית אליה אתם כמהים יעלמו בזרם ולכן לא יתגשמו. 

לפני שאתם מאמצים טכניקות ש״לא עובדות לכם״ ומתאכזבים או נשארים מתוסכלים, מומלץ לנקוט בשני צעדים חשובים- גלו מה יש בזרם התחתי ובנו גשר יציב וחזק. 
 

לגלות מה יש בזרם התחתי

כדי לדהור אל ההגשמה שלכם, כדי לא לנטוש פרקטיקות שהן בסך הכלל חיוביות ועובדות, עשו מאמץ לגלות מה יש בזרם התחתי שמעכב אתכם מלהגיע אל ההגשמה. ואני אומרת מאמץ כי זה מאמץ. עבורכם, תחילה, זה יהיה בבחינת לשחות נגד הזרם. הרגשות, המחשבות והאמונות שלנו מושרשות כל כך עמוק שזה עשוי להיות מאמץ להתחקות אחריהם. אם אתם כבר מתרגלים מספר שנים אתם יודעים שהם מהדהדים ומהדהדים ותמיד יש עוד מקומות שניתן לחשוף ולהישיר מבט אליהם. זוהי תנועה ספירלית שזו התנועה הטבעית של היקום ולכן כדאי וחשוב להתיידד איתה ולא לפחד מהעומקים. 

הנה כמה דרכים מעשיות לגלות מה יש בזרם התחתי:
 

1. מדיטציה - מדיטציה היא שיטה עתיקה יומין שמאפשרת לנקות רעשים ולגלות מה יש בזרם התחתי. בין אם אתם עושים מדיטציה פורמלית בישיבה, או עוסקים בפעילות מדיטטיבית כגון ריצה, ציור וכד׳, מדיטציה תאפשר לכם להגיע לזרם התחתי ולהאיר את המחשבות והאמונות שמנהלות אתכם ומנווטת את הזרם. עם מדיטציה ניתן להגיע מאד עמוק ולהתחבר מאד גבוה. ניתן להעלות אל פני השטח גם את המחשבות גם את הרגשות וגם את האמונות.  

תרגול המדיטציה שלי החל עם מדיטציית תובנה. היתי מוקסמת, הרגשתי שאני לגמרי בבית ולא עניינה אותי שום מדיטציה אחרת. פעם לראש השנה, נסעתי עם חברה למופע של שוטי הנבואה באשראם במדבר. כשראיתי שיש סשן מדיטציה בלוח הזמנים ברור שהצטרפתי. המדיטציה התחילה עם מוסיקה כשדי-ג׳י בקידמת הרחבה נתן הנחיות לתנועה ולאט לאט המוסיקה גברה והקצב התחזק ואחרי כעשרים דקות מצאתי את עצמי במשהו שנראה לי כמו מסיבת טראנס. נהניתי לאללה אבל מדיטציה מבחינתי לא היתה שם.

אחרי מספר שנים כשהתחלתי להיפתח לסוגים שונים של מדיטציות וביניהם מדיטציית אושו, חזרתי אל אותה חוויה עם מצב תודעתי אחר לגמרי והיתה לי אחלה מדיטציה :) במהלך השנים הרבות שאני עובדת עם אנשים שמעתי פעמים רבות את האמירה - ״ניסיתי מדיטציה אבל לא הצלחתי״. אין מדיטציה מוצלחת ומדיטציה לא מוצלחת, ואין מדיטציה נכונה או לא נכונה. פשוט אין דבר כזה. ישנן מסורות שונות עם מדיטציות שונות המותאמות לפילוסופיה ולחוקים של המסורות הללו וזה נושא רחב בפני עצמו, ועליכם לבחור איזו מדיטציה שמתאימה לכם, מבלי לפסול אחרות. אתם יכולים להיות בתודעה מדיטטיבית לא רק בישיבה על כרית מדיטציה אלא גם תוך כדי תנועה. אולם, פחות תנועה חיצונית תאפשר לכם להתחבר יותר לתנועה הפנימית.....

2. ערכו רשימת אמונות - זאת שיטה פשוטה שעובדת יופי. תערכו רשימה של אמונות שאתם כותבים ״אני מאמינה ש.....״ - והשלימו את המשפט. קחו למשל את הנושא כסף וכתבו את כל האמונות שלכם לגבי כסף. לדוגמא ״אני מאמינה שאני חייבת כסף כדי להתקיים״, ״אני מאמינה שכסף יאפשר לי להיות מאושרת״ וכן הלאה וכן הלאה. הסתכלו על הרשימה הזו ברגע שסיימתם - אל תסיימו לפני שהרגשתם שחלבתם כל טיפת אמונה שיש לכם בנושא. שוב תזכורת- תחפרו עמוק למשות את כל האמונות. ואחר כך תעברו משפט משפט ותשאלו מולו ״האמנם?״. אתם תופתעו מהדברים שיעלו לכם מהתרגיל הזה. 

3. מול כל פלוס יש מינוס - כשאומרים פלוס ומינוס מתכוונים שלכל הופעת אנרגיה מסוימת (פלוס) יש הופעה של אנרגיה נגדית (מינוס). שימו לב שתמיד מדובר על הופעת אנרגיה ולא על העדר. מאחר שלהשלמה, כמו להגשמה, נדרשים שני כוחות משלימים שלאחד אין מה שיש לשני אבל יש להם מכנה משותף שמאפשר להם יחד להיות שלם. הדוגמא הכי קלאסית ופשוטה לכך היא - יום ולילה. אם אתם לדוגמא שואפים להתקבל לעבודה מסוימת, תשאלו את עצמיכם - ״מה יקרה אם אני לא אתקבל לעבודה?, עם איזה קושי או כאב אני אצטרך להתמודד?״.  אתם יכולים שוב לערוך רשימה ולראות מתוך מה שעולה ברשימה מהו הכוח הנגדי המשלים, שהוא זה שמנהל את האמונות והמחשבות שלכם בזרם התחתי. 
 

כוחו של הלב- המרכיב הקריטי לבניית גשר חזק ובטוח

ההתעוררות הרוחנית של אנשים היא חשובה משום שהיא מקרבת אותנו אל המקור הפעיל שלנו והוא - הרגש. כמה פשוט היה אילו היינו עובדים עם הרגשות שלנו, נותנים להם מקום מכובד בחיים ולא מכפישים אותם או מקטינים אותם, יודעים לנתב אותם למקורות יצירתיים ולפעולות חיוביות. אך הרגש לא קיבל את המקום הזה בחיים של החברה המודרנית. הערת והארת הרגש היא המתנה הגדולה של ההתעוררות הרוחנית. 

האם אתם יודעים שללב יש יותר צמתים עצביים מאשר במוח?. למעשה ניתן לומר שאנחנו חושבים עם הלב. לכן כשאנחנו מרגישים עצובים או ממורמרים ועצבניים אנחנו דוחים מעלינו אנשים. וכשאנחנו אוהבים ושמחים ונדיבים אנחנו מושכים אלינו אנשים. הלב הוא כמו תחנת שידור שמוסרת בלי מילים, לא רק לאנשים מסביבכם אלא לכל היצורים החיים וליקום כולו מה אתם באמת רוצים. זהו גשר, גשר הלב. 

הרגש הוא המרכיב החשוב ביותר לבניית גשר בין המציאות הפנימית והמציאות החיצונית. אם תפגשו במחשבות ובאמונות שלכם מתוך רגש של אהבה וקבלה - המחשבות והאמונות שלכם ישתנו או יתמוססו ויאפשרו לכם להתחיל לבנות את הדרך לכיוון היעד אליו אתם שואפים להגיע.

לא ניתן לחוות חוויה חיובית כשהמציאות הפנימית שלכם היא של תסכול ואכזבה. אם אתם מרגישים תסכול ואכזבה לא יעזור לכם אם תאשימו את עצמיכם על כך או תשפטו את עצמיכם על רמת ההצלחה שלכם להגשים את הדבר שאתם רוצים. ועל זה נאמר ״רק אהבה תנצח״. מה שכן יעזור זה להעלות את התדר החיובי של הלב. תאמינו או לא אפשר לעשות את זה די בפשטות. אם תתאמנו קצת זה יקרה לכם די מהר. 

כל מה שאתם צריכים לעשות זה לחשוב או להזכר במשהו או מישהו שמעלה לכם מיד חיוך על הפנים. זה יכול להיות החתול שלכם, הילד שלכם, חבר טוב, זכרון של משהו שעשיתם פעם.... כל דבר שהוא. לחשוב על הדבר הזה שמעלה בכם חיוך ומיד לרכב על הגל האנרגטי הזה. להחזיק בו עד שאתם מגיעים אל היעד. 

כדי לרכב על גל הרגש החיובי כדאי לאמץ גישה של ילד קטן. כי כשמנסים לרכב על גל חיובי והוא מתמוסס הנטייה הראשונית היא להתאכזב ולהכריז ״זה לא עובד לי״ או ״אני לא יכולה״. לילדים יש את התכונה הנהדרת הזו להתלהב ממשהו ולעשות אותו שוב ושוב ושוב.  הם קלטו מגלשה בפארק והם יעלו ויגלשו בה ויעלו שוב ויגלשו שוב וכן הלאה והלאה. בכזאת התלהבות של ילד קטן שבשבילו כל פעם על המגלשה זו בבחינת חוויה חדשה ומסעירה. 

כדי להעלות את רמת הרטט החיובי חשוב ביותר להיות בטבע. מחקרים מראים כי באדמה יש בקטריה שכששואפים אותה היא מפעילה את האזורים במוח ואת ההורמונים שמפעילים את השמחה. לנשום אוויר צח, לשטוף את העיניים בנופים טבעיים, לשמוע קול חיות ולהריח ריח פרחים ועצים. הטבע הוא מקור עוצמתי לתמיכה בהעלת הרגשות החיוביים וניקוי תדרים. אם אתם חיים בעיר מומלץ לכם לעשות מאמץ לצאת מהעיר מדי פעם.
 


המציאות הפנימית מתורגמת למציאות החיצונית ולהיפך ובכך אתם תמיד חוצים גשרים מעולם אחד למשנהו, יוצרים קסמים והקסמים יוצרים אתכם. זוהי החוויה של החיים והיא מרגשת. צאו לחגוג במרחבים שלכם ותהנו מהיצירה של החיים שלכם. 
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל