מי לד' אליי

זו העת להתחזק ולהתאחד

עגל הזהב של ימינו מכונה "שלום". זהו אליל עיקרי של כת "השלום". הכת הזו מקריבה קרבנות אותם היא מכנה קרבנות השלום. הכת עובדת גם אלילים נוספים: אליל הדמוקרטיה. אליל הליברליזם. אליל הפמיניזם. אליל המתירנות. זו כת עם אלילים מרובים. יש בה כסויי ראש וגלויי ראש. היא מנזקי הגלות והשואה והסתר הפנים.

את העגל עצמו עשתה כת בתקופת התנ"ך מכלי קדוש. לכלי הזה הוסיפו אנשי הכת זהב, ואת הכל השליכו לאש. מכשפי הכת ידעו כיצד לעשות מהזהב הזה עגל באמצעות עיבודו בתוך האש. חור בנה של מרים אחות משה, ניסה למנוע במחיר חייו את יצירת העגל. אהרון הכהן לא עמד בפרץ. העם היה במבוכה. משה רבנו עמד בפרץ. משה רבינו ושבט לוי יצאו למלחמה נגד העגל ויוצריו והם ניצחו.

היום זו מלחמת תרבות. זו אינה מלחמה פיסית. זו מלחמה רוחנית. זו מלחמה חברתית. זו מלחמה פוליטית. האתגר גדול הרבה יותר. כי לניצחון ייחשב רק שלום פנימי בין כל חלקי העם היהודי. את "השלום" השקרי כלפי אויבים חייבים להחליף בשלום אמת פנימי בתוך העם היהודי. מתוך שלום פנימי יבוא שלום לעמים.

בימינו עשו את עגל הזהב מכלי קדוש ושמו שלום. לעגל השלום הזה הקריבו את חיילי צה"ל, את נפגעי פעולות הטרור, ואת המתנחלים. הכת הקריבה לעגל השלום את מועצה אזורית חוף עזה, והיא עדיין מקריבה נתחים מיהודה ושומרון וחברון. הכת הביאה זהב מאירופה ומאמריקה שאותו היא מצרפת לקרבנות השלום ומכשפיה עושים בלהטיהם ויוצרים את עגל הזהב לו הם קוראים שלום. את קרבנות השלום ואת הזהב והכסף הזר הכת מתיכה בתוך האש הזרה של שנאת חינם אותה היא מלבה בכשפיה. חור של ימינו, הוא הצדיק העצום הרב חנן פורת זצ"ל, אשר ניסה למנוע את יצירת העגל באש שנאת החינם של ההתנתקות. אהרון הכהן של ימינו, לא עמד בפרץ. העם במבוכה. משה רבנו של דורנו עמד בפרץ. הבית היהודי הולך בדרכו.

הרב יעקב מדן, מראשי ישיבת ההסדר הר עציון, מי שבעקבות האמנה על דת ומדינה שכתב עם פרופסור רות גביזון, היה לסמל ליכולתם של דתיים וחילונים להידבר ולהסכים – הביע מפורשות תחושה של בגידה מצד הכת שתמכה בהינתקות מתוך רצון להרוס את הציונות הדתית. לדבריו היה מי שחיפש את הציונות הדתית כדי לתקוע לה סכין בגב. אצל הכת הזאת השבירה של הציונות הדתית היא המטרה. אצל אחרים, השבירה אינה המטרה, אבל היא מחיר שהם מוכנים לשלם. מוכנים לשלם בקלות. אחרי שראה הרב מדן כי הכת תוקעת לו סכין בגב ומפנה עורף לערכים של עצמה, דמוקרטיה וזכויות אדם, הוא הבין שאין לו יותר מה ללמוד ממנה. הכת הזאת המדברת מגרונם של גרבוז וסובול, יש לה נביאי שקר מפורסמים ורוח שקר מפעמת באנשי הרוח שלה.

כת עגל השלום, התאחדה כעת כמעט כולה במחנה אחד, והיא מנהלת מלחמת תרבות בה היא משתמשת בזהב האירופי והאמריקני, ונעזרת במכשפי תקשורת ישראלית ותקשורת זרה. הכת מלבה את אש שנאת החינם, ומצהירה קבל עם ועדה שבראש מעייניה להמשיך להקריב התנחלויות ומתנחלים וחבלי ארץ לעגל הזהב. המחנה הזה רוצה לחתוך את יהודה ושומרון ואת ירושלים העתיקה מגוף האומה ולהשליך גם אותם בתאוות שיכורים לרגלי האויב. המחנה הזה רוצה לגרש יהודים צדיקים. המחנה הזה רוצה להשליך את יהדותנו היקרה ועתיקת היומין והנצחית, לפח האשפה של ההיסטוריה. שום דבר לא יעצור אותם מהתאבדות לאומית ותרבותית. שנאתם לראש ממשלתם ולמתנחלים היא שיגעון וטירוף הדעת. הם פוגעים בצה"ל ובאנשי זרועות הביטחון ומכשילים אותם. הם מכשילים את מלחמתנו באויבינו. האויב מתאחד נגדנו והכת מסייעת לו ופוגעת בליכוד הלאומי.

אין שום ספק שגורלה של הכת ידוע מראש והוא בלתי נמנע. היא נלחמת בקדוש ברוך הוא. היא נלחמת נגד הקודש. היא נלחמת בצדיקים. הכת יודעת שסופה הפוליטי והחברתי מתקרב והולך בקצב מסחרר. ולכן, היא נלחמת כמו חיה חולה שיודעת שקיצה בלתי נמנע. בייאושה היא אינם חסה על עצמה ועל אנשיה, נשיה, טפה, זקניה וכל אשר לה. היא פוגעת בקדשי ישראל ובקדושת ישראל. הנזק שהיא גורמת בכפירתה בכל היקר והקדוש, הוא בנפש וברכוש ובכבוד הלאומי. מתוך הכת יצאו נפשות שהבינו טעותם והתפכחו ועשו תשובה.

עלינו, על כל אחד ואחת מאתנו, שמעולם הננו נאמנים לקדוש וליקר לעם היהודי ולמדינה היהודית, מוטלת החובה הקדושה, ללחום את מלחמת הדעות, לנצח במלחמת התרבות הזאת. אנו מחויבים למנוע מהכת ככל האפשר, להמשיך ולהזיק לעם היהודי ולמדינה היהודית. עלינו להתייצב מאוחדים בחזית אחת נחושה אל מול מחנה הכפירה הזה, ולא לתת לו קול, לא לתת לו כוח, לא לתת לו אמצעים ללחום כנגד היקר והקדוש. אנו מחויבים להכחיש ולהתיש את כוחו. הוא חולה אנוש, שבטירופו הוא עלול לפגוע בעצמו ובנו פגיעות חמורות. ולכן, עלינו לתת את קולנו, את כוחנו, את כל האמצעים הטהורים, לבית היהודי, ולכוחות הבריאים בעמנו הנצחי, בכדי שמלחמת התרבות תוכרע בהקדם ובנזק קטן ככל הניתן. הניצחון מובטח לכוחות הבריאים באומה הישראלית.

מי לד' אליי, זהו הקול הקורא לכל אחד ואחת מאתנו, להתייצב בעוז וגבורה, כלוחמים במלחמת הדעות הזו, במלחמת התרבות הזאת. עלינו לנצח את המלחמה, מבלי להפוך אותה למלחמת אזרחים. עלינו לנצח בה כאחים הנלחמים באחים מלחמת תרבות. גם אחים אלה הם חלק מהעם היהודי. כמו משה רבינו עלינו לקחת אחריות גם עליהם ועל הדורות הבאים מהם. הקדוש ברוך הוא מרחם וחומל על כולנו. על שארית הפליטה. על ניצולי הגלות. על ניצני הגאולה. הקדוש ברוך הוא יילחם לנו ואנו נפעל עימו ונתחזק באמונה ואהבה.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל