מסלול משפחות חובה באביב הישראלי הקצר: נחל תבור

נחל תבור באביב הוא אחד המקומות היפים בארץ. מסלול מעגלי של 6 ק"מ מתאים לכל משפחה משובב נפש ועין

פריחה משגעת בצרוף מים וקניון מרהיב = מתכון לטיול נהדר

אם עדיין לא טיילתם בנחל תבור באביב, או שעברו כמה שנים טובות מאז שהייתם שם, כדאי לכם לשוב אליו. באביב הישראלי הקצר,בטרם יהפוך כל הירוק לצהוב, הוא אחד המקומות המרהיבים.
טיילנו במסלול משפחות הקלאסי , מסלול מעגלי של 6 ק"מ. לאחר חניית הרכבים במגרש החנייה המצוי על השביל ההולך לנחל, לא ירדנו עם השביל אל הנחל אלא המשכנו עם השביל בסימון אדום לכיוון צפון מזרח.צפוניים שלו

נוף ירוק וטיפוסי לגליל התחתון נפתח לעינינו מיד. לאחר כ 800 מטר פנינו בשביל סימון כחול לכיוון מזרח. הר תבור והשוליים הצפוניים שלו נראו מאחור ירוקים מתמיד.
צפינו ממרומי השביל על תל רכש והמשכנו הלאה. במהרה נגלה לעינינו נוף כללי ומרהיב של נחל תבור:במצפור אלעד המרהיב, הצופה אל ערוץ הנחל מלמעלה עצרנו למנוחה, יחד עם מטיילים נוספים שפקדו את הנחל.
וגם עידו ויונתן תפסו פוזהממצפור אלעד ירדנו בירידה די תלולה לנחל תבור. מעט לפני הערוץ צפינו בקטע מרהיב של הנחל
עוד קצת ירידה והתחלנו לצעוד בערוץ הנחל. יש מים זורמים בתקופה זו ומידי פעם חצינו את הערוץ. הלכנו בתוך צמחיה גבוהבמהרה הגענו לקטע היפה של הנחל- קניון הבזלת. בריכה עם מפל קטן, כיף של מים.אליה לא הסתירה את הנאתה מהמים ותפסתי אותה בדרך לטבילה כוללתלאחר הפסקת בוקר, קפה וטבילה של הילדים במים, המשכנו עם ערוץ הנחל המרהיבחצינו עוד כמה פעמים את הערוץנוף ירוק ופורח של תורמוסים, פשתה, פרגים, עכנאי יהודה ועוד המשיך ללות אותנו בנוסף לנוף הנחל המתחתר בבזלתבדרך עצרנו למנוחה מתחת לעץ בעל צל גדול. ניצלתי את ההזדמנות לכנס את הכח הנשי בטיול לצילוםזהו, השביל בסימון כחול הצטלב עם השביל בסימון אדום העולה חזרה לגזית. בתחילת העלייה צפינו בנוף הכללי הממתין לנו ביציאה מהנחל:עלינו מהנחל עלייה מתונה אך מתמשכת. למעלה העפתי עוד מבט שהכיע עד להרי גלעד שנצפו ברקע מעל עמק הירדןזהו זה. חזרנו עם השביל בסימון אדום אל חניון הרכבים.

כאמור מסלול מומלץ ביותר.

לצפייה בכל התמונות מהטיול יש להכנס לקישור הבא או להעתיק אותו לשורת הכתובת

https://picasaweb.google.com/114635342117199462323/201512?authuser=0&feat=directlink

אפשר לכתוב אלי:
[email protected]


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל