משוגעים תרדו מהגג

אמרת חז"ל "צדיקים מלאכתם נעשית בידי אחרים"

משוגעים תרדו מהגג

משוגעים תרדו מהגג
אמרת חז"ל "צדיקים מלאכתם נעשית בידי אחרים" אך מתברר כי יש וגם רשעים מלאכתם נעשית בידי אחרים, ואולי בידי מרושעים יותר. ביבי שהתבצר במגדל השן והתעלם מסבלות העם ומכובד משאו בהתמודדות עם יכולת הקיום והישרדות יום יומית, ביבי שראה שמע איך העם נאנק מתייסר וכורע תחת נטל יוקר המחיה ויוקר מחירי הדיור שלא פסקו לנסוק מידי חודש בחודשו ובכך נגוזה ממנו התקווה והתפוגג החלום, ביבי ראה והתעלם. ביבי שכשל ראוי שיעביר הגה השלטון למחליפו וזאת משום:
1. זה אקט חינוכי לאמור כשלת פינית
2. זה אקט דמוקרטי לאמור ראוי שיתחלף השלטון מידי תקופה
3. ראוי לדעת שישי גבולות לכוח והשררה וראוי להגבילם לתקופה
כל נתוני ההתחלה במסע הבחירות היו לרעת ביבי ואפשר היה לשבת ולא לעשות ולקטוף את השלטון כפרי בשל. אלא שזחיחות הדעת היהירות ההתנשאות ואולי אף הרשעות, ביטול האחר השונה, האני ואפסי עוד, ההכפשות, הביטויים הפוגעניים וגיוס כל העולם ואשתו כנגד ביבי ורעייתו ובעיקר קמפיין שהתבסס על שנאה ורוע רעל וארס, הוצגה תמונה של ביבי כהתגלמות הרוע והשטניות, ואז העם ראה התמונה ושאל האומנם? האומנם זו המדינה שאני חי בה? הכול רע? הכול שחור? דבר שעורר דובים ממאורותיהם ונרדמים מתרדמתם.
יאיר יהיר גא ומתנשא זחוח "אני אעשה הכל אבל הכל רק שביבי לא יבחר" מה בשורה יש לעם בגילויי רגש זה של שנאה חסרת מעצור? מה אתה תעשה למען העם? קמפיין המושתת על השלילה על השנאה פחות על החיוב ועל החיבור והאהבה.
ציפי שכל מה שלא היא זה לא המדינה. המדינה זה היא והיא זה המדינה וכל מה ששונה לא ראוי לא שווה לא חכם הרחיקה לכת בניבולי הפה בכינויי ראש ממשלת ישראל בביטויים זבל ואפס כינויים שלא הייתה מעיזה להפנותם לגדולים שבאויבינו.
ציפי שעברה ממפלגה למפלגה לכל המרבה במחיר ולא בהכרח על רקע אידאולוגי והשאירה אחריה אדמה חרוכה וחובות של מיליונים, כאותה נערה אשר מחתה פיה ותאמר לא פעלתי אוון. ציפי שלא קבלה את דין הבוחר ופרשה כאשר מופז זכה בראשות המפלגה. ציפי שהגיחה לפוליטיקה באצטלה של פוליטיקה אחרת פוליטיקה של יושר מצפון והוגנות נמצאה שוברת שיאים בהתחסדות בצביעות ובהתנשאות ומעולם לא קבלה את דין הבוחר גם לא הפעם. .
המדיה הכתובה והדיגיטאלית התגייסה בכל מאודה וחבטה בביבי וכל מה שמזכיר את ביבי ללא רחם וללא הכוון. במקום להציף את מחדלי יוקר המחיה הציפה את מחזור הבקבוק, במקום להציף את יוקר מחירי הדיור הציפה את עלויות בית ראש הממשלה, דיווחים מכפישים ללא כל פרופורציה בקיצור עסקה בזוטות וברכילויות של ביב שופכין ובכך הסתירה את המחדלים הגדולים והכישלונות הכבירים שבגינם ראוי היה להחליפו.
ידיעות האחרונות שהתיימר בעבר להיות העיתון של המדינה לא בחל בשום אמצעי כדי לכער את ביבי ולהציגו כשלטון הרוע והשטניות ואף בעיוות הדיווח באופן עקבי וסיסטמתי וכאשר האזרח שאינו טיפש רואה זאת כי אז חדל להאמין לדיווחיו גם לדיווחי אמת. יש ויאמרו כי מנגד יש את "ישראל היום" שלא חדל ללקק ולהחניף לביבי ללא קשר למציאות ולעובדות. אכן כן. אך זו טרפה וזו נבלה ואומר הטרפה הולידה נבלה. הגעתו של ישראל לעולם הנה בחטא הקדמון של ידיעות אחרונות שחדל להיות עיתון שקול ואובייקטיבי עיתון שהפך למונופול עיתון שהרגיש שהמדינה בידיו וביכולתו להמליך וביכולתו להדיח.
אין אני ממעריצי ביבי ואינני ממצביעיו ואף הפעם לא הצבעתי בעדו כי ראוי היה שיוחלף. אך אם חפצים אנו בדמוקרטיה ובאפשרות להחלפת השלטון יש לעשות זאת על רקע אידאולוגי ענייני ולא על בסיסי שנאה ורוע ורכילויות מרושעות.
לצערי הרב המרכז השמאל פעם אחר פעם נחבט ונכשל במערכות בחירות גם כאשר כל הקלפים הטובים היו בידיו, ואינו משכיל להבין למה? מדוע? מתעקש לא ללמוד הלקח, ולהסיק מסקנות. השמאל המרכז מזה עשרות בשנים מתבצר לו בבועת מרכז תל אביב והמדינה נגמרת לו מעבר לגבולות תל אביב, השמאל המרכז חי ונושם בתרבות חד גונית, תרבות חילונית, אשכנזית אליטיסטית פטרונית הבזה או מבטלת לכל מה ששונה ממנה. כאשר גרבוז המפסל בפסלים וצלמים בז למשקי מזוזות ומשתטחי קברי צדיקים לא נמצאו מוחים מחרימים או מנדים אלא מעט מס שפתיים כדי להמעיט הנזק האלקטוראלי, וכאשר סובול המשיך החזיק אחריו בציינו שאכן זו פרימיטיביות איש לא מחה, וכאשר עמוס עוז ציין כי 70 אחוז ממצביעי הליכוד אינם קוראים ספרים אין להתפלא מדוע 70 אחוז לא הצביעו בעדו.
וגם היום לאחר הניצחון הסוחף של הליכוד והמפלה העצומה של המרכז השמאל, עדיין מסרבים לראות את התמונה על הקיר ועדיין מסרבים ללמוד את הלקח בבחינת "ככלב השב על קיאו כן כסיל שונה באיוולתו" ואם ימשיכו ככה לנהוג אין סיכוי להחלפת שלטון.
וגם היום לאחר שהעם אמר את דברו נשמעים קולות כמו "העם טיפש" שזה אומר אנו משטר דמוקרטי שבוחר את מנהיגיו בבחירות חופשיות, ולכל אזרח הזכות לבחור כפי דעתו אך אם בחרת שלא כפי דעתי כי אז זו טיפשות. ושוב יהירות ופטרוניות שהעם מסרב לקנות. שזה אומר אנו השמאל בסדר גמור עשינו הכול להיבחר וזה שלא נבחרנו זה לא אשמתינו זו אשמת העם. "העם טיפש" אמר מי שאמר "משוגעים תרדו מהגג"

 
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל