האיום האיראני

האיום האיראני מבחינתי לא בא לידי ביטוי באיום בשימוש בנשק הגרעיני. גם לא יעזרו נאומיו של ביבי באום בנוגע לכך.

האיום האיראני שלי הוא חג הפסח. רק מהידיעה שהחג הזה קרב ובא, גופי מתמלא חלחלה ורעדה ומתלווה בנדודי שינה קשים. ואתם בוודאי שואלים איך האיום האיראני קשור לחג הפסח, להלן ההסבר:

נתחיל בניקיונות הקשים, שמהלכם כל חמץ מושמד בנשק גרעיני. כל פירור של חמץ מהווה איום על שלמות החג, ומעיד על כך שאת עקרת בית גרועה שלא מסוגלת לדאוג לניקיון בייתה. השימוש בחומרי הניקוי השונים גורמים לעור ידי להיראות סדוק ומדמם במשך חודשיים.

אחרי שעברנו את שלב הניקיון, מתחיל השלב הבא: "ליל הסדר". לעדה הפרסית יש מנהג קדום שמתרחש בליל הסדר בשעת קריאת ״דיינו״ בהגדה. בזמן זה נשלפים בצלים ירוקים מהמקרר וחברי הסדר מכים אחד את השני על ידי הבצל הירוק. הסיבה לכך היא לגרום לחברי הסדר לחוש על גבם את המלקות שהכו המצרים את בני ישראל. סיבה טובה מבחינת פקידי הסעד לדאוג לחסרי הישע. להיות הרווקה היחידה בליל הסדר שאין מי שיגן עליה מהלומת הבצל, מהווה איום רציני והופך אותי לחסרת ישע של ממש. נוצר מצב שבסיום כל סדר, תחושת הבדידות נצרבת בריח חריף של בצל.

החלק האחרון של האיום האיראני הוא להיות מוקפת במהלך חג הפסח בעשר דודות איראניות שלא מפסיקות לקדוח ולשאול: ״מה עם חבר? איך זה שאין לך בן זוג כל כך הרבה זמן?״... לכי תספרי לדודה על הדייט הזוועתי שהיה לך לפני החג עם הבחור ששכח ״במקרה״ את הארנק ונעלם והתאדה בסיומו, או על הבחור שכל הדייט דיבר על הגעגועים הבלתי פוסקים לאקסית שלו בבכי פוסק וגמר לי את הטישו. שנה שעברה כדי להתמודד עם האיום האיראני ברחתי לאילת, אבל עדין הטלפונים המודאגים מהדודות האיראניות הגיעו עד לשם. מכאן, שדודה איראנית טיפוסית מתעלה על דודה פולנייה מצויה, ואי אפשר לברוח ממנה.

אז עכשיו כדי להתמודד עם האיום האיראני שבא לידי ביטוי בחג הפסח, התחלתי בכוננות ספיגה. נטלתי 50 כדורי קלונקס ווואבן וקניתי שריון מפלדה שיגן עליי מאיום הבצל. בנוסף, שכנעתי ידיד שלי באמצעות תשלום נדיב שיצטלם איתי תמונת סלפי, כדי להוות הוכחה לכל דודה שתשאל על מצבי הזוגי.

מקווה שזה יעזור.
חג פסח שמח לכם.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל