בגין לשלטון!

כן, אני נמצא בבית הקברות המפורסם הזה, מעל הקבר הידוע – ואסור ל בכלל לדבר על זה. כי הפרויקט הזה חזוי לגמרי והוא ניסויי ומסוכן יותר אפילו מתוכנית הפצצה האיראנית!

"תיזהר, אתה לא נמצא בחפירות מצדה 1948!". האיש בגופייה האפורה צעק לעבר אדם מבוגר, במה שנראה כמו אתר חפירות ארכיאולוגי. רק מבט מדוקדק יותר, היה מגלה שהם היו בתוך בית קברות. הוא פתח במונולוג, נרגש כולו, כאשר לאיש מסביבו לא נראה היה שאכפת ממנו בכלל. "תראו את הזקן הזה, עם את החפירה דופק באדמה כמו היה חלוץ עברי עם טוריה ואנו כבר בשנת 2015 בבית הקברות בהר הרצל! כן, מה שאתם שומעים, אנחנו חופרים פה מעל קברו של בגין ז"ל."
"הלו! תמצא לפחות עצם עם קצת בשר, האצבע הזאת מתפוררת!" צעק לעבר אחד החופרים במקום ושב לדבר אל עצמו.


בחיי נתנו לי פה חבורה של גימלאים יוצאי שב"כ וצה"ל, במקום להביא קברנים מקצועיים. אה, כן, נעים מאוד, שמי... לא חשוב, זה סודי, הכול פה סודי. מה שאנחנו עושים זה לא משהו שאפשר לפרסם, בינתיים. מי יודע, אולי אף פעם העניין הזה לא יפורסם. כוונתי שאם זה לא יצליח, אף אחד אפילו לא יידע שחפרנו פה את הקבר של בגין.
כן, אני נמצא בבית הקברות המפורסם הזה, מעל הקבר הידוע – ואסור ל בכלל לדבר על זה. כי הפרויקט הזה חזוי לגמרי והוא ניסויי ומסוכן יותר אפילו מתוכנית הפצצה האיראנית!


"יופי! יופי! זה עצם שאפשר לעשות ממנו משהו. יורם! תשים את זה בתוך המתקן המרכזי." נו, סוף סוף סוף, מצאנו חתיכה מהגופה שאולי אולי נוכל להשתמש בה. המדען הראשי אמר בפירוש שיש לאסוף רק חלקים שלמים ולא מתפוררים, כאלה שיש סיכוי שיש עליהם שאריות בשר כלשהן. בסופו של דבר, אתם מבינים, רוצים לנסות לשחזר את ה-ד.נ.א של האיש, כדי שנוכל אולי לגרום שיוולד איכשהו צאצא שיהיה קופי אמיתי של בגין!


ההחלטה על כך נפלה בישיבת ועדת הביטחון הכי סודית שהתקיימה אי פעם בארץ. סקרים הראו בבירור שהולכת להיות פה אנדרלמוסיה גמורה, אחרי הבחירות. גילינו ממש תאים מחתרתיים שהתכוונו לעשות פה הפיכה בנוסח הימים הכי גרועים של המשטרים בעולם. משהו בסגנון "האביב הערבי" אבל יהודי – כלומר פי מיליון יותר מסוכן! בד בבד עם הסקרים הגלויים, התנהלו סקרים סודיים, שבדקו את העניין ומצאו שאכן הסכנה היא אמיתית ואנו עומדים בפני אסון אמיתי לדמוקרטיה! רק נקודת אור אחת נמצאה בכל הסקרים האלו – בגין! כולם הצביעו על השם בגין של שנות השמונים, כמי שהם היו רוצים שיחזור לשלטון. בקרב הישראלים נתפס בגין, עושה השלום היחידי עם מדינות ערב, כיחיד שמסוגל להציל את ישראל מקטסטרופה עולמית! אמנם גם אישים כמו רבין נתפסו כחיוביים, אבל עדיין לא מספיק חזקים כדי להחזיר את האמון העם שאבד. "המלך" ביבי נתפס כערום, כמי שמהווה סכנה אמיתית לחשיפת ישראל ללחץ עולמי מסוכן. "אין ספק שהציבור הישראלי מצוי עתה בנקודה קריטית של לחץ נפשי, בלבול והתמוטטות אמון כללית, כך שמספיק שיקום איזה מהפכן שירוץ לבחירות, כדי להפיל את הדמוקרטיה", כתבו המומחים. "התהליך הוא בלתי הפיך", כתב מומחה אחר, "אין היום מנהיג אקטואלי או מנהיג בפוטנציה שיכול להחזיר את אמון העם בדמוקרטיה".


מישהו הדליף את העניין לאמריקנים ואלו לקחו יוזמה והקימו מטה פעולה סודי, שבו שותפים רק גורמים ביטחוניים מובהקים, ללא זיקה פוליטית כלשהי. מצד האמריקנים, אובמה מפקח אישית על כל הפרויקט. הוא גייס למשימה גם את ג'ימי קרטר, נשיא ארה"ב לשעבר וראשי ארגונים יהודים, הוכנסו לסוד העניין. בסופו של דבר הוקם גוף שהוא הסודי ביותר שקם אי פעם בישראל, שהוסמך להיות ועדת פעולה סודי ודחופה להצלת המדינה. האמריקנים הם אלו ששכנעו את הגורמים הישראלים שיש סיכוי מצוין לשכפל מנהיג זהה לבגין של פעם, מנהיג שיצליח לרסן את העם ולהחזיר לו את האמון בדמוקרטיה.
אנחנו רק בתחילתו של הפרק המעשי של כל העניין. הכול עוד על הנייר. הכול סודי ונסתר. אמנם יש דיבורים מדי פעם בתקשורת על הסכנה לדמוקרטיה ועוד ועוד – אלו שרידי רמזים שדלפו לתקשורת וטושטשו על ידי הצנזורה. צריך להתחיל הכול מהתחלה, גם מצודה לא הייתה אלא מקום התאבדות המוני, עד שבאנו וחפרנו שם והצגנו את כל העניין כסמל לאומי להרמת המורל! בטוריה כבשנו את אדמות הטרשים של הארץ הזאת. הגיע העת, בעזרת אותו האת, להשיב את רוח החלוצים ולהעלות את המורל שנית בעם!


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל