מסע עולמי להנצחת שחר רוזנברג שנפל באסון המסוקים

לאחרונה נשאתי דברים בפני תלמידי תיכון שהתכנסו באולם אשכול פייס בנס ציונה, כדי לצאת עימי למסע של גילוי ליבשת אפריקה, לאוגנדה, מסע שמסתתר תחת הכותרת 'לראות בעיני עיניו' להנצחתו של בני הצעיר שחר רוזנברג שנספה יחד עם עוד 72 לוחמים עת שני מסוקי יסעור התרסקו בארץ פלגי מים ליד שאר ישוב שבגליל.


מעט מהדברים שנשאתי בפני התלמידים...

זו הייתה חוויה בלתי רגילה, אפשר לומר חוויה חד פעמית שטרם התנסיתי בה...
שקט באשכול פיס, האולם מלא וגדוש בתלמידים שהצטרפו לצל שלי ואלי ושוטטו עמנו ביערות העד, שטנו בין גליו השוצפים של הנילוס הלבן, עלינו וירדנו בהרים גבוהים במסע אחר גורילות עדינות מבע, קינחנו בריקוד תת-מימי עם משפחת דולפינים באוקיאנוס ההודי לחופי זנזיבר ולבסוף התרגשנו לפגוש בשבט יהודים שחורים, בני אבאיודאיה (בני יהודה) בכפר פוטי שבגבול אוגנדה-קניה. המצגת חלפה עברה לה, גם סרטון שהעלינו ל-יו טיוב ובו שחר שצילם עצמו, מספר למסרטה על מותו בלבנון הסתיים, תם גם השיר 'לא אשלים לעולם ילד' שכתבתי ומושר בפי להקת פיקוד מרכז.


עבורנו אסון המסוקים יהא מזוהה תמיד עם שחר רוזנברג

שקט מעיק השתרר באולם כשהאורות נדלקו ואז מעל הבמה כשהפודיום משמש לי מסתור הרשיתי לעצמי להתפרק, כתפיי שחו ורטטו, עיני האדימו והרגשתי בטעם מלוח של דמעות שירד גלש לו במורד הלחי. כל שיכולתי להביע היה אני אוהב אתכם צעירי נס ציונה. לפתע התרוממה מאחת השורות האחרונות נערה יפיפייה, ביקשה את רשות הדיבור ובמספר משפטים תוך שהיא בוכייה הודתה לי על האומץ להביא הדברים כהווייתם, מנקודת ראות של משפחה שכולה. באולם הגדול כמעט ולא נותרו עיניים יבשות, הצלחתי להבחין בהרבה עיניים דלוקות ובוכיות.
מבחינתי המשפט האחרון שלה, "בשבילנו תלמידי השכבה שרובנו טרם נולד, אסון המסוקים יהא מזוהה מעתה, תמיד עם שחר רוזנברג" - מהווה שכר לעמלי!
אני נושא דברים בפני קהלים שונים בנושאי מסעות בעולם, אך קבלת הפנים העוטפת והאוהבת של צעירי נס ציונה הייתה מיוחדת ומרגשת במינה.


קישורים להכרת שחר החייל והאדם

הנחתי לפניכם הקוראים מספר קישורים שיעזרו בהכרת שחר החייל והאדם...
אתר לזכרו של שחר רוזנברג
www.shaharozenberg.co.il
סרטון מצמרר ששחר צילם (יו-טיוב)
http://www.youtube.com/watch?v=YxyWYE13zHc
מצגת תמונות (אוגנדה – זנזיבר)
http://www.book2u.co.il/page.asp?id=5&subcatid=34&titleid=197


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל