10 המכות של פסח

כמה קשים הם חגי ישראל , כמעט לפני כל פסח את מגלה כמה קשה השאלה אצל הוורים שלה או אצלנו?


שבכל פסח נכנסות לחיינו ואנחנו לא יצאנו ממצרים 10 המכות של פסח ואחרונה חביבה זה המכה שלי ……..
המכה הראשונה - אצל מי ?והקשה שבהם ! איפה נעשה את החג ? המלחמה על איפה נעשה את החג מתחילה רחוק, אי שם בראש השנה ונמשכת ונמשכת עד שמגיעה לנקודת רתיחה כשבוע לפני החג, הרבה זוגות לא שורדים את המכה הזו ומגעים לרבנות רגע לפני המצה הראשונה.
המכה השניה - כלור ! בערך מחג פורים הדבר הראשון שאני מריח בבוקר זה כלור, בכל שבוע אזור חדש בבית נסגר לרגל נקיונות ושיפוצים, סרט צהוב עם רישום ״משטרה מרוקאית ״ נפרס לאורך האזור הנגוע כאילו היה שם רצח או איזה פיגוע לאומני , וככל שאתה מתקרב לחג המצב מחמיר , אתה לא אוכל בבית, לא מחרבן בבית וככה כל לילה אנחנו נפגשים אני והילדים בשדה ליד הבית כדי לעשות צרכים.
המכה השלישית - מתנות למי ?אני לא מבין את הקטע הזה של מתנות, זה חג החרות או חג המינוס? שעות של להסתובב בקניון בחיפוש אחר מתנות לדודה שלי לדודה שלה ,מתנות לאחיניים ולילדים ,מתנות למארחים ולאורחים מתנות לאלו שלא וגם לאלה שכן , מתנה לסבא שלה …..רגע אין לה סבא!!!!!!
המכה הרבעית - והמרגיזה …״צריך להחליף, זה פסח״ כמעט בכל פסח אנחנו מוצאים את עצמנו זורקים מכשירים מצויינים ,״ צריך להחליף את הקומקום הוא עשה את שלו ״ ככה זה מתחיל ואז היא נזכרת ״הטוסטר הזה לא מתאים לשיש ״ נו באמת ״גם המקרר לא מתאים לתחתונים שלי ״ עניתי בלי לחשוב על התוצאה,ואזז היא ענתה ״צודק, המקרר כבר בן חמש שנים, זה מספיק ! יותר קל להחליף אותו מאשר לנקות אותו ״ ,רגע לפני שמתקשר אלינו מנהל הבנק אני גוזר את הכרטיס אשראי ומבריג את המיקסר לשיש כי אני יודע שזהוא הוא או אני ועדיף אני.
המכה החמישית- למכור .בפסח אנחנו נאלצים למכור את החמץ ,אני בדרך כלל מוכר לערבים או לדוסים לא מספיק שאני עובד בשבילהם כל השנה? , משלם מיסים יותר גבוהים כי הם לא…. עובד יותר קשה כי הם לא ….הולכים לצבא שלש שנים כי הם לא , אז בפסח אני מוכר להם את מיטב המוצרים שקנינו בסופר (בדיוק לפני שבועֿ).
המכה השישית- אתה תמיד רעב רק בפסח את אוכל פלטת עץ(מצה) , עם שוקלד בלי שוקלד רטובה יבשה ואתה נשאר בכל זאת רעב , לא משנה כמה מצות תאכל בדיוק שעה אחר כך אתה רעב.

המכה השבעית מכת אס אם אס:
זה מתחיל שבוע לפני החג מאות אס אם אסים מציפים את המכשיר שלי, מאות אנשים שאת חלקם אני לא זוכר ,שולחים לי חג שמח ואביב פורח ולי אין מושג מי השולח (יצא לי חרוז) מספיק זה מתיש אותי חברים תחייגו ותברכו זה יפה יותר ואם כבר שולחים אז רק לחברים והמשפחה הקרובה אין צורך לסמס לאיש מהבנק , לירקן , ולזה שחיתן את אביתר.
המכה השמינית כולם חוגגים.
בפסח יש גם את חג הפסחה וככה יוצא שבחול המועד גם הדתיים וגם החברים מהדתות השכנות יוצאים לחרוש את הארץ , וכולם רוצים למצוא מקום בפארק בשביל להדליק את הגריל , כולם רוצים ללכת לאתרים שפתוחים בחינם וככה מקומות עזובים ושקטים הופכים להיות עמוסים במבקרים ולי כרגיל לא נשאר שום פינה להדליק את המנגל חוץ מהכיכר בכניסה לעפולה שם מצאתי חלקה קטנה של דשא (סינטטי כמובן).
המכה התשיעית עוגיות בצורת פיטמה .אני לא מצליח להבין של מי הרעיון לעשות עוגיות בצורת פיטמה , ועם כבר אז מה הקשר ליציאת מצרים? איך מיצרים אותם? של מי הפיטמה הזו ? הבנתי שהפיטמה השחורה היא מאתיופיה אבל קשה לי להבין של מי הלבנה ?ודבר נוסף ואחרון שמפריע לי בעוגיה הזאת בפעמים היחידות שאני לא חושב על אוכל בפסח , אני חושב על סקס בגלל העוגיות פיטמה.
המכה העשירית מכת החופשה: אתה כל כך רוצה לקחת את המשפחה לחופשה אבל פה מתחילה הבעיה כמעט כל מלון בעזה עולה כמו טיסה לוגאס ,כמעט שאין מקום כל בתי מלון מפוצצים בעשרות ישראלים שברחו מהבית כדאי לא ללכלך , כדאי להיות ביחד, כדאי שלא נזמין אלינו אורחים …כדאי שלא נלך לאחרים (הבנתם את הרעיון ), ובתי המלון בישראל הבינו את השיטה ומיד גובים מחיר מפחיד כזה שיחסה את החורף הקשה שעברו במלחמת לבנון הראשונה.
המכה שלי: מכת מרור אנחנו הגברים שנשואים למורקאיות אוכלים כל השנה מרור אז לפחות לפחות בפסח מגיע לנו פטור בבקשה? ,פליז ,פליז.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל