אורית וולף-סיום עונה סידרת במימד אישי-מוזיאון תא

קונצרט-הרצאה -שירי אהבה ישראליתן

השבוע הסתימה העונה הנוכחית של הסידרה"בחותם אישי" שמעבירה אורית וולף בערבים במוזיאון תל אביב.
שמענו בקונצרט-הרצאה בשם"אהבה ישראלית" את הזמר הטנור גיא מנהיים והסופרן קרין שיפרין שביצעו שירי אהבה שונים בסולו ודואטים.

כאשר זמר אופרה עם קול אופראי שר שירים ישראליים הם נשמעים אחרת .יש להם חן אחר .
מנהיים רצה להיות שחקן .הוא התחיל לימודים אלו עוד בתיכון תלמה ילין ולא במוסיקה כי במוסיקה לדבריו צריך היה להתאמן שעתיים כל יום לפחות וזה נראה לו הרבה.משם עבר לאוניברסיטת תל אביב גם כן במשחק.

היום את הקריירה שלו הוא עושה באופרה הישראלית.יש לו גם כובע אחר כאשר הוא מופיע כמו בערב זה בביצוע שירי אהבה ישראליים ולא באריות מאופרות.
באופרה "יש משהו פומפוזי, מרוחק זה מענין, אך חומר כזה שאני מופיע הערב יש משהו אינטימי ומענג" אמר מנהיים.

אמנם הערב התחיל בביצוע שיר אמריקאי דווקא, אך בהמשך שמענו שירים ישראליים כגון "כשהינו צעירים"שכתבו יוני רכטר ונעמי שמר,מצחך,לילה בחוף אכזיב,יש אי שם,אינך יכולה ככה סתם ללכת ועוד.
שמענו בביצוע מעולה בפסנתר שיר שכתבה אורית וולף, שיר נהדר, סנטימנטלי,איטי מאוד, ערוך ללא מילים עם אקורדים מפתיעים באמצע.שיר כדברי וולף"יתום מטקסט".

בהמשך הופיעה גם קרין שיפרין סופרן עם קול נהדר גם כן אופראי שאמרה שצריך להתנסות בכל סוגי המוסיקה .היא הלכה לאודישן ב"הבימה" כדי להתקבל ולשיר ב"גבירתי הנאוה "כי זו חוויה אחרת שצריך לעבור ולהתנסות גם בה.

שמענו את- חשמל זורם בכפות רגליך,אל תעזבי אותי- שיר של זאק ברל שנעמי שמר תרגמה והפך על ידי כך לשיר ישראלי,מה זאת אהבה,הילדה הכי יפה בגן ולמדנו שיש אהבה של ילדות ואהבה ניצחית.הננו כאן,מטריה בשניים ועוד רבים.

מנהיים ושיפרין הכירו במשכנות שאננים בירושלים לפני כ15 שנה שם הופיעו ביחד ומאז מדי פעם הם נמצאים על אותה במה.הוא הכיר את אישתו בביתה של שיפרין.
בהמשך הם ביצעו כמה דואטים ביחד כגון מה אני מבקש ועוד.

היה זה קונצרט-הרצאה מעולה ,לא שיגרתי.

בנוסף לסידרה זו בערב, לאורית וולף סידרה אחרת שונה בבקר שהעונה שלה טרם הסתיימה והקונצרט הבא שלה בשם"באך בשניים"יתקיים ב30.4.15 במוזיאון תא. יופיעו הפסנתרנים אורית וולף ,יוני פרחי ורביעית כרמל.

בסידרת הערב "בחותם אישי"שתתחיל 3.11 ארבעה קונצרטים על נושאים שונים כגון על הנושא "מהוולס אל הטנגו" בו יהיה שילוב בין הידיים והרגליים דהיינו יופיעו פסתרנים ורקדנים ביחד.כן יהיו קונצרטים נוספים על "מפגש בין מוסיקה ומחול", "קסם המנדולינה"בו יופיע אמן המנדולינה שמואל אלבז והטנור גבי שדה,ו"משוברט ועד ראוול"בו תיהיה השתקפות במים מהרומנטיקה ועד האימפרסיוניזם.
אפשר כבר להזמין מקומות בטלפון 03-6077070

אין לי ספק שגם סידרה זו כשתי הסדרות השנה יהיו מענינים,מעולים ,מגוונים ומלאיי חוויה.

לראות או לא לראות:אוהבי מוסיקה יהנו מאוד ולי אין אלא להמליץ עליהם בפה מלא


אלי ליאון
עיתונאי-מבקר אמנות,
חבר אגודת העיתונאים ת"א ותא המבקרים שליד האגודה.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל