עת לעקור ועת לזרוע - יחסי גומלין בין גופנפש בדרך לבריאות שלימה

הפסח מאחורינו,אך כמידי שנה נותרים אנו עם אורות גדולים ושפע רוחני המספק לנו צידה לדרך במסענו לעבר היציאה ממצרי הגוף והנפש כאחד!

הפסח מאחורינו,אך כמידי שנה נותרים אנו עם אורות גדולים ושפע רוחני המספק לנו צידה לדרך במסענו לעבר היציאה ממצרי הגוף והנפש כאחד!
כידוע,שני כוחות נפש קיימים בנו ונלחמים בקביעות זה עם זה: הנפש האלוקית(הנשמה) חסרת הגבולות,המחפשת תמיד את הטוב,השפע,ההבנה,החסד והאמת ומאידך, הנפש הבהמית(הגוף) המשועבד לחומר,לתאוות,ליצרים ולרגשות קנאה,תחרות וכבוד.

על שתי הנפשות להזין אחת את השנייה בחומרי גלם משובחים כדי שתפקודה של האחת ישפיע באופן חיובי על האחרת..מה שיוביל לבריאות איתנה ולחיים מלאי אהבה,נתינה,אחדות,חדווה הודיה ושמחה..
רוב רצונותיו של הגוף הם בעצם תרגום לרצונות הנשמה שבנו : כשאנו מחפשים אושר,אהבה,נחמה- נתנחם בחפיסת שוקולד ונפצה את המישור הרגשי שבנו..כשנרצה להתרכז לפני מבחן נכניס לגופנו סוכר זמין ונספק את הצורך המנטלי שבנו ..וכן הלאה
מחשבות שליליות,מילים שליליות ומעשים שליליים יוצרים אנרגיה שלילית במערכת הרוחנית שלנו,מה שגורם לסטרס,חוסר מנוחה,אי שקט,ייאוש ועצבות שיובילו להחלשת המערכת החיסונית שלנו וזו בתורה תאפשר למחלות הגופניות להיכנס פנימה.
ומאידך,אכילת ג'אנק פוד,מזונות מתועשים,אכילה מרובה והרגלי אכילה הרסניים יסייעו לא רק ליצירת מחלות ברמה הפיסית אלא לעייפות,חולשה ,חוסר מיקוד ובהירות מחשבה,איבוד זיכרון,בלבול,היעדר שמחת חיים ואפילו מצב של דיכאון רחמנא ליצלן..עד כדי כך שקשה יהיה לממש את ייעודה של הנשמה..מה שיוביל לכעס ולחיים בלתי מאושרים!!
אז איך יוצאים מהמיצרים האלו?
בעבודה האישית שעל כל אחד מאיתנו לעשות עלינו להבין תחילה על מה עלינו לוותר שאינו משרת אותנו עוד..מיהו הכלא הגשמי או הרוחני שבתוכו אנחנו אסורים ובעיקר עלינו לקבל החלטה שדי! לא עוד!! עת לשינוי זה כאן ועכשיו !!
כשהמטרה היא לא להתנגד אלא לשחרר ,להרפות ולזרוע את הזרע להתחלה חדשה.
מחובתנו להגיע להכרה שאיננו רוצים להמשיך בדרך הישנה,כי אנו מבינים שאינה טובה לנו אלא מזיקה ומשבשת את איכות חיינו.
עלינו להפעיל את מקור החיים הפנימי שבנו,את הגנראטור של החיים שנמצא מבפנים כדי שיזרים פנימה חיים ויכניס פנימה אור שיאפשר לנו את תהליך העבודה...
יש המבינים שעליהם לעקור מתוכם את רגשות הכעס,העצב והעצלות ולטעת זרעי אמונה תקווה ושמחה..יש שיאמרו הגיע הזמן למימוש והגשמה ודי להתלבטות וההססנות..יהיו כאלו שיהיו מוכנים להפסיק לנטור ולפנות מקום לסליחה ומחילה ויש שירצו לרוץ קדימה כדי לפרוץ את המחסומים שעצרו אותם מלהיות מי שהם באמת רוצים.

ויש שיבחרו להפסיק להתעלל בגופם מתוך החלטה מודעת להרגיש טוב עם גופם,להרפא ממחלות כרוניות,על ידי שינוי אורחות חיים:ריסון תאוות האכילה והימנעות ממזונות מזיקים סוכרים והתמכרות לתרופות.. ומאידך הכנסה של מוצרים בריאים,איכותיים,משקמים ומחדשים.. ואשר להם, בל נשכח ,יש אנרגיה רוחנית משל עצמם.

אלו יבחרו בין היתר בתהליך של ניקוי כבד המתאים כל כך לתקופת האביב בה הכל מתחדש ומחדש -ממש כמו הכבד–איבר הידוע ביכולת הבניה וההריסה המופלאה שלו,שהרי מצד אחד מייצר חומרים הנחוצים לגופנו ומאידך,מסייע בהעלמת רעלים,חומרי פסולת ותאים מתים.
לא מעט ממטופליי ידעו לספר כי מעבר לתרומה המופלאה של תהליך זה לפתרון בעיות כמו: שומנים בדם, מיגרנות,בעיות פריון,מחלות דלקתיות, הורדה במשקל דיכאון,עייפות כרונית ועוד כהנה וכהנה..הם חשו שינוי משמעותי מבחינה תודעתית:
"נעשיתי מודעת לכך שיש לי כח רצון חזק" ,"ואוו..הכל בראש שלי" ,"מידת הסבלנות שלי הולכת ומשתפרת", "התמדה היא הדרך ,,"אני יותר סלחן כלפי אנשים","אם אין אני לי מי לי" ,"פיתחתי יכולת שליטה".,"אני יותר ברורה לעצמי"...
אלו הם מעט מהתובנות שקיבלו אנשים עקב תהליך פיסיולוגי שגופם עבר כשהרצון והמחשבה שקדמו לכך היו הרצון לעקור את המיותר וההרסני ולהכשיר הקרקע לקליטה טובה יותר של זרעי השינוי ופריצת הגבולות שיובילו אותם לחיים מלאים,שלמים ומאושרים במישור הפיסי והרגשי כאחד!!

" ואתה יודע שכל הדברים הללו קשורים זה בזה,לפי שאין במציאות כי אם ה' יתעלה וכל ברואיו"
(הרמב"ם)


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל