החיים במדינת אבסורדיה

שמות כ"א פסוק יב מַכֵּה אִישׁ וָמֵת, מוֹת יוּמָת. מה לא ברור!? שמות כ"א פסוק יד וְכִי-יָזִד אִישׁ עַל-רֵעֵהוּ, לְהָרְגוֹ בְעָרְמָה--מֵעִם מִזְבְּחִי, תִּקָּחֶנּוּ לָמוּת. מה לא מובן!?

כג וְאִם-אָסוֹן, יִהְיֶה--וְנָתַתָּה נֶפֶשׁ, תַּחַת נָפֶשׁ.
כד עַיִן תַּחַת עַיִן, שֵׁן תַּחַת שֵׁן, יָד תַּחַת יָד, רֶגֶל תַּחַת רָגֶל.
כה כְּוִיָּה תַּחַת כְּוִיָּה, פֶּצַע תַּחַת פָּצַע, חַבּוּרָה, תַּחַת חַבּוּרָה.

האם כול מעשה שהוא ולא משנה כמה רשע ואכזרי ניתן להבליג ולומר אנחנו בני אדם עם ערכים ולא כאויבנו הברברים?
האם המשפט בכלל נכון מתחילתו?
ואולי קיים פחד פנימי אצל הפוליטיקאים ואנשי הדת שיום בהיר אחד החבל יהיה כרוך על צווארם?
חלקם של גדולי תורתנו טוען שיש שווה ערך כספי לכול נזק גופני. הייתכן שהמרנו את נפשותינו בכסף וזהב וכול דבר ניתן לקניין פיננסי ושוחד שהוא?
כי אם ניחושיי אינם נכונים אזי אינני מצליח להבין מדוע במדינת ישראל 2015 ניתנת האפשרות לרצוח אדם ולהמשיך להיות/לחיות. (אני לתומי חשבתי שפרסים מחלקים על מעשים חיוביים או במפעל הפייס).
באיזו חוצפה וקלות ראש נותנים לאותו רוצח להינות מהתקווה שבוקר אחד יתעורר לחופשי ויחזור לחיות את חייו בשעה שהאחר קבור עמוק באדמה כבר שנים רבות!?

מעניין הוא שעונש מוות קיים במדינת ישראל, נכון שהוא מסויג למקרים מסוימים בלבד (בגידה במדינה, חרחור מלחמה, סיוע לאויב, פשע כלפי העם היהודי), אבל מוטב מעט מאשר כלום.
אז למה לא מתקיים עונש זה במדינתנו?
אם נבדוק בציציות ניתן להבין מדוע חוק זה מסויג ולא מבוצע הלכה למעשה.

בגידה במדינה - יותר ממחצית חברי הכנסת בישראל בוגדים בדרך כל שהיא במדינה, מלקיחת כספים במרמה, שוחד ועבירות רכוש עד הידברות עם האויב ללא אישור הקבינט ואפילו העברת נתונים המסכנים את ביטחון המדינה (ראה שרי ממשלה ערביים, אירגוני שמאל קיצוני המגובים על ידי הממשל (השמאל וכו.).

חרחור מלחמה - עוד יסופר, יתואר וידובר על פוליטיקאים מושחתים שלמען הכסא הנכסף יצאו למבצעי שטח כאלה ואחרים על חשבון חיי ילדינו.

סיוע לאויב - במדינת ישראל של היום חיים כמליון שבע מאות אלף ערבים וחלקם אינו מרוצה מהשלטון הציוני. חלקם של אותו מגזר נעים בין המדינות השונות במזרח התיכון למטרות עסקים ושאר ירקות. חלקם של אותו חלק מקווה לשליטה ערבית על איזורים מסוימים במדינת ישראל לדוגמא: הם בעד לקחת את האיזור עד רצועת החוף והיהודים יכולים לקבל את כול השאר. לפחות לא נגווע ברעב (דגים) ויש בהחלט שפע של מים. (לא לשכוח שעורי שחיה לילדים). הווה אומר גייס חמישי בלב מדינת ישראל.

פשע כלפי העם היהודי - לא עובר יום שאחד מדודינו ולפעמים גם עשרות או מאות מתנכלים ליהודים באבנים, נאצות, מכות ורצח. בתי הכלא עמוסים לעיפה בגופותיהם של רוצחי יהודים שמחכים בסבלנות ותוך כדי לימודי תארים ולימודי שינאה לאותו יום בו יצאו לחופשי וינהיגו אירגון משלהם שירצח ויטבח את אלו שדאגו להם ללימודים, אוכל ואיכות חיים בכלא.
כן אותו יהודון קטן משלם המיסים ששילם שנים על חינוכו של אותו רוצח ישלם כנראה בחייו וחיי ילדיו לאחר שחרורו של האדון הנאור.

תקדים: בית המשפט הצבאי גזר במהלך השנים שלושה עונשי מוות על מחבלים שרצחו יהודים בצורה זוועתית במיוחד. בכול המקרים הומתקו עונשי המוות על ידי הרמטכ״ל למאסרי עולם.
מאז בית הדין הצבאי לא פסק עונש מוות אף לא פעם אחת נוספת.

לידע כללי: אותם שלושה מחבלים שוחררו לא מכבר בעסקאות שונות וחיים באושר, עושר והרבה כבוד בחיק עמם ישמעאל. (עאלק מאסר עולם)

הדרן: אינני מקל ראש במצבה האבסורדי של מדינת ישראל. בכול משקפיים שנשים לא נוכל להתעלם מהעובדה הכואבת שבמדינה זו חיים שני עמים אחד בתוך השני ומי שחושב שתעודת הזהות יכולה לשנות משהו במחשבתו של אדם שיחשוב שנית.
האם ניתן לגשר על הפער וליצור מארג אחד של אנשים שדתם חשובה להם אבל יש ערך לאחר ולסביבה?
לא כול עוד נתמכת הקהילה ברעיון הדתי ומקבלת את דברי המנהיג הרוחני כאורים ותומים.
מתברר שאנשי דת מודעים לכך שהקידמה עלולה להאיר את האדם ולהכניס הגיון במוחו ובכך ינזק מעמד הדת ומעמדו של אותו מנהיג רוחני בעיניי קורבנותיו (קהילתו).
מערכת החינוך היתה יכולה למנוע את המתרחש בארצנו אם היתה בוחרת להתערב, להשגיח ולבנות וליצור אינטגרציה בין המגזר הערבי לתרבות המערבית, ישראלית. הבחירה שנעשתה בזמנו היתה להזרים כספים למערך החינוך הערבי אך לא להתערב בחומרים הנלמדים, במיוחד לימודי הדת. והיום ערביי ישראל חכמים יותר, מלומדים יותר וקיצוניים יותר...

ולסיום כול דת ותפיסת האלוהים של מאמיניה.
ערבים: אללה ואכבר
יהודים: אלוהים ישמור
נוצרים: אלוהים יברך
בודהיסטים: שותקים

ואיך אמר צביקה הדר "ותחשבו על זה"!


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל