הגיע הזמן לטפל לא רק בשוטרים מכים כי אם גם במסיתים

סמיכות האירועים בין מה שאירע בהפגנות הקשות בבולטימור למה שהתרחש בכיכר ההפגנות בתל-אביב גורמת לאותם שכבר ראו הפגנות בחייהם להרים גבה! שלא אפורש לא נכון: הכאת החייל מ"ביתא ישראל" הינה אירוע חמור ביותר אם כי אין הוא ראשון וכבר לאחריו צץ אירוע דומה ויש לשרש מן היסוד את ההתנהגות הכוחנית של אנשי המשטרה!

ברצוני לספר כאן סיפור קצר: בשנות השבעים של המאה ה-20 הייתה משטרת ישראל תחת פיקוחו של משרד הפנים. דוברו של שר הפנים באותה תקופה הגיע בתפקיד לסביבות מגדל שלום בתל-אביב. הוא ניסה לחצות את רחוב הרצל ועל מעבר החציה הסמוך לשדרות רוטשילד חנתה מכונית פורד לבנה ובתוכה שלושה שישבו ואכלו סנדוויצים ושתו משקה כלשהו. הדובר שזיהה מייד שמדובר בשוטרים סמויים, העיר להם שאסור להם כשוטרים וכאזרחים לחנות על מעבר חציה ולהפריע להולכי הרגל כשהוא מצביע על נכה הישוב על עגלת הנכים שלו ומנסה לתמרן ללא יכולת. הבחור שישב במכונית העיר ל"דובר", "תסתום את הפה שלך ואל תדחוף אותו למקום שאתה לא צריך. הדובר הביט בו ממושכות ואמר לו בתשובה חדה וחלקה " אני מציע לכם לזוז מכאן". באותו רגע יצאו מהמכונית שניים מהשוטרים, תפסו את ה"דובר" הכניסו אותו לתוך המכונית תוך שהם דוחפים לעברו מרפקים וברך... המכונית זינקה ממקומה והשניים המשיכו להחזיק בידיו של ה"דובר". מיותר לומר שהם לא ביקשו מה"דובר" לזהותו. הנהג פנה לאחד מהם בערבית ושאל אותו לאן להביא את העצור. והתשובה שנאמרה גם היא בערבית עיראקית היתה בו ניקח אותו לחולון. ה"דובר" הציע להם שכדאי שיפסיקו עם המשחק כי הוא עלול להסתיים לא טוב בגין מעצר ללא עילה ופגיעה באזרח. השניים השיבו לו "למה מי אתה חושב שאתה" –המכונית הגיעה לאזור אבו כביר. ה"דובר" ניסה להכניס את ידו לכיס חולצתו ואז אחד מהם זה שישב לימינו, תפס את היד ומשך אותך והכיס נתלש ממקומו. ומתוך הכיס נפלה תעודה "יקרה מפז" =אישור כניסה לכנסת ועליה תמונת ה"דובר" וציון תפקידו... הבחור שמשך את היד וגרם לקרע הביט בתעודה החוויר ופלט בערבית לחבריו "הסתבכנו". אז ה"דובר" פתח את פיו בשפה הערבית ודרש מהם לסובב את הרכב ולנסוע למפקדת מחוז תל אביב ששכנה ברחוב מוצקין בצפון תל-אביב. התחילה במכונית סצנה שלא מהעולם הזה. הם התחננו על נפשם-ממש כך. בקיצור הגענו למפקדת מחוז ושם עלה ה"דובר" לממ"ז מחוז תל-אביב. בקיצור כל השלושה מצאו עצמם בבעייה קשה של פתיחת "תיק ירוק".
אז למה אני מספר את הסיפור הזה? ה"דובר" לא היה מ"ביתא ישראל" אלא יליד הארץ!!!

ובכן היו דברים מעולם באלימות המשטרתית כלפי אזרחים. אבל מה, המשטרה התגלתה בעת ההפגנות שהתקיימו בעקבות הכאת החייל במערומיה. ידוע שיש בידי המשטרה אמצעי מעקב שמופעלים בעת ההפגנות ואני מניח שהם עדיין בידיה ויכלו לצלם את המפגינים ולזהות ביניהם אלמנטים מתסיסים שלא מקרב אנשי "ביתא ישראל". אותם שבכל הפגנה מופיעים ומתסיסים שהם חברים בחוגים המקורבים למפלגות מסויימות בשמאל הישראלי, כמו גם חברי כנסת ידועים כמפגינים סדרתיים שכנראה בעקבות הפגנותיהם הגיעו להיות "נבחרי העם". גם ההערכות של השוטרים בכיכר ההפגנות ביתה מינמאלית והוכיחה שלא חשבו מספיק מה עלול להתרחש.

בעוד חיילי המשמר הלאומי האמריקאני מפטרלים בחוצות בלטימור לאחר ההפגנות הסוערות שהתקיימו שם, גם המועמדת לנשיאות הילרי קלינטון וגם הנשיא ה"ברווז הצולע" יצאו כנגד המפגינים אם כי הנשיא שחום העור קרא להפסקת כליאתם הסיטונאית של המפגינים שחומי העור. גם אצלנו ראש הממשלה, למרות היותו עסוק ברקיחת "הגועליציה", יצא נגד הפגיעה בחייל והמפכ"ל חרץ את דין השוטר המכה לפיטורין מידיים. אבל לא שמענו על שום מעצרים של אותם מסיתים שחלקם הופיעו בתמונות שצולמו על ידי רשתות התקשורת השונות.

זאת ואף זאת דווקא בשידורי הרדיו שמענו את אותם חברי כנסת שהשתתפו בהפגנה כשהם מכוונים את חיציהם, כמובן נגד הממשלה! והתקשורת מחרה מחזיקה אחריהם!


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל