ממשלה מושחתת

שר שמועל הוא מושחת. הממשלה שהוא מכהן בה איננה מושחתת. ממשלה מושחתת כשהיא מועלת במשאבי העם ומעמידה אותם לצרכיהם הפוליטיים וגחמותיהם של מרכיביה, וכשהיא מרכיבה על המדינה אג'נדה נוגדת אינטרסים ממלכתיים.

פוליטיקה של קניית ממשלה בשעבוד משאבים לאומיים לשבטים מיוחסי

ממשלה מושחתת
צבי י' כסה
שר שמועל הוא מושחת. הממשלה שהוא מכהן בה איננה מושחתת.
ממשלה מושחתת כשהיא מועלת במשאבי העם ומעמידה אותם לצרכיהם הפוליטיים וגחמותיהם של מרכיביה, וכשהיא מרכיבה על המדינה אג'נדה נוגדת אינטרסים ממלכתיים.
ציבור מושחת זה לא אנשים שכיסם בראש דאגתם, אלא אזרחים שיודעים שהממשלה קנויה בשוחד כסף ועוברים לסדר היום ומתכחשים במודע או בלעדיו למוסר הבסיסי שנשבעו לו בבר מצווה. הם יודעים את הרצוי אך משלימים עם המצוי. תרבות של הכחשה. אין מילה בעברית Accountability = חייב דין וחשבון.

הממשלה החדשה היא בהגדרה מושחתת. זו לא ממשלה אלא "מועצה של ראשי שבטים" (מרא"ש). ממשלו של רחבעם היה מושחת ושילם בפילוג הממלכה. השיבטייה שהקים יהושע עמדה על טריטוריה לשבטים ומועדת לפרישה. המדינה בימינו מאפשרת ממשלת שבטים ללא נחלות גיאוגרפיות אלא פוליטיות: מגזרי מיוחסים ומנגדם מוכים בשוטים.
ראש הממשלה, שניצח בבחירות מציג מעשה מרכבה מבייש ומקים ממשלת 61. 30 מתוכם הם ממפלגתו. דרכו עם בכיריהם היא תת-תרבות פוליטית. אפס אמון ואפס יושר והבטחות קרח. לא ימנה עד שיצביעו להרבות שרים. תרבות פוליטית שהכל תככים ומזימות והמחיר הוא כספי השוחד ל – 21 חברי כנסת מהשבטים: דתיים, מתנחלים וחרדים יקיריו. להם הקופה וביטול החוקים.שהצרו כוח כפייתם.

כתבתי שקו האחריות הוא שאפיין את המצביעים בבחירות. היום, כשחוזים גם בפריפריה – איך קונים ממשלה על חשבונם, צריכים המצביעים עבור נתניהו – למעט דתיים, מתנחלים וחרדים – להתנצל. לעיניהם מתחולל שוד המשאבים הציבוריים לשבטים.
עם שלם רואה איך מוסרים את הכוח והכסף לשלושה השבטים: שינהלו את ההתנחלויות, את המינהל האזרחי בשטחים. החטיבה להתיישבות, ומשרד הדתות יממנו גרעיני מיסיון של יהודים יהודיים ליהודיזציה של יהודים ישראלים חופשיים, משכורות לרבנים בבתי כנסת. לא לוועדי הורים או תרבות מקומיים אלא לגרעיני דתיים ולרבנים. ולא עוד זאת אלא 20 מיליון ₪ לראש ח"כ (21 במספר) להוצאות שונות. היועץ המשפטי פסל. מה זה אומר? לנו זה אומר שתרבות הרמייה, הקומבינה, ההערמה על מערכת המשפט, הזיופים והשחיתות שפיתחו המתנחלים והמשת"פים שלהם בממשלות ובכנסת ובצבא, הופכת להיות התרבות הממלכתית.

כדי להלבין את אלה צריך לביית את מערכת המשפט עד העליון. ועוד לא נכנסה השרה שקד ואפשר לסמן שינוי נורמות בעליון: חוק החרם, וועדות הקבלה, מנועי חיתון, פטור מלימודי ליבה, סילוק חירן בדואי למען חירן חרדית (עם צדקנות של השופט רובינשטיין: הבדואים יוכלו לרכוש בתים בחירן החרדית), והעברת בתי הדין הרבניים מבית המשפט לרבנות
במרא"ש (מועצת ראשי השבטים) של נתניהו הדתיים ינהלו את החינוך. את וועדות הכספים, החוקה, מערכת המשפט, את מפעל ההתנחלות להמרת מדינת ישראל ליהודה המשיחית. ואי אפשר לטעון כלפיהם כי השבטים האלה מתנגדים לדמוקרטיה ולשילטון החוק ולמתוקנות ממלכתית. רק כלפי "כולנו" של כחלון ובודדים בליכוד אפשר וצריך לתבוע דין וחשבון ללא הרף.
מול התיאטרון של הקמת הממשלה מה אפשר להגיד על נתניהו? כתבתי מאמר "סכנה – ראש הממשלה אידיאולוג". אבל, הוא הצליח לאסוף סביבו עלי תאנה כמו שמעון פרס ואהוד ברק ואפילו ציפי ליבני שסיפרו לעולם שהוא מאמין בשתי מדינות. עורבא פרח. בדיון אמר לוי אשכול למשתתף: "אתה חכם אבל השכל שלך טיפש". אח"כ שאלתי אותו מה פירוש זה? אמר לי: "יונגרמאן (איש צעיר) אתה תלמד בחיים שאיש חכם שרואה נכון מטרה ובא השכל הטיפש שלו ומשבש ומסכל את מעשיו להגיע אליה".

נתניהו חכם וראה את הגרעין האיראני. והשכל הטיפש שיבש הכל עד שהוא מודח משולחן המעצמות במו"מ והסתכסך עם הנשיא האחד שיכול לבלום את הגרעין האיראני. הוא חכם להבין את התלות שלנו בארה"ב ובא השכל הטיפש כדי להסתכסך עם הדמוקרטים שם. הוא מבין את מצבם הקשה של הסטודנטים היהודים באוניברסיטאות בארה"ב במאבקם הקשה עד לא אפשרי למען ישראל, והשכל הטיפש מציב מולם את הלאומן הטוטלי כשר לענייני תפוצות. הוא חכם להבין את חשיבות היוקרה של בית המשפט העליון מול העולם והשכל הטיפש מציב לעניין את שקד. הוא יודע את יחסם של שרי החוץ האירופים לעניינינו והשכל הטיפש מביא להם את חוטובלי כסגנית במש' החוץ. וכך הוא חכם על "משילות" ושינוי השיטה ויבוא השכל שלו וישבש את הסיכוי.. והוא יודע ומבין את תיפקוד ממשלתו הרביעית והוא מציב כמעט את כל השרים למשרדים הלא רצויים להם ולנו. ואולי בחוכמתו היה מבין שאין ברירה אלא פשרה עם הפלשתינים, אך מיד יבוא השכל לסכל את החוכמה. הוא חכם אבל השכל שלו טיפש. זה מה שיש.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל