הדפדפן החדש של מייקרוסופט – לירון מדואל עם הסקירה

במרוצת השנים, איבד דפדפן הגלישה של חברת מייקרוסופט, אינטרנט אקספלורר, מכוחו. למרות שהוא עדיין הדפדפן הנפוץ בשוק, אין צל של ספק שהוא נחשב לנחות מבחינה טכנולוגית, ולכן גם מבחינת ביצועיו, ביחס למתחרים.

בתנאים האלה, לא מפתיעה ההכרזה של מייקרוסופט על דפדפן חדש, אשר לאחרונה הוכרז גם שמו –Edge. לירון מדואל סוקר, במאמר הנוכחי, את כל מה שנדרש לדעת עליו.
 

המאפיינים העיקריים של הדפדפן

כצעד ראשון, יש להדגיש כי הדפדפן החדש של מייקרוסופט – חדש לחלוטין, ולא שדרוג של גרסאות האינטרנט אקספלורר הקודמות. הדפדפן, אשר הוצג לראשונה ב-Build, כנס המפתחים השנתי של מייקרוסופט, צפוי להיות מאופיין בעיצוב שטוח, השם דגש לא מבוטל על מינימליזם.
 

הדפדפן כולל בתוכו מספר חידושים מעניינים, לרבות מסך הבית המוצג בעת פתיחה של לשונית חדשה, אפשרות להוספת הערות (או אפילו ציורים) על גבי עמודי אינטרנט ושילוב הדוק של קורטנה, העוזרת האישית של מייקרוסופט.
 

עם זאת, מומחי הטכנולוגיה סבורים כי הדפדפן ינכס לעצמו כמה מהמאפיינים של הדפדפנים המתחרים, במטרה לדמות של חווית השימוש שלהם.
 

ומה לגבי הלוגו? ובכן, מהבחינה הזו ניתן לטעון כי השינוי הוא בסיסי בלבד. הלוגו, בדומה לזה של האקספלורר, הוא בצורת e כחולה. עם זאת, במסגרת השינוי נעשתה מתיחת פנים קוסמטית מסוימת ללוגו.
 
 

והסקרנות? היא בשמיים!!

לירון מדואל, כתב טכנולוגי על גבי הגלובוס, מצפה בכיליון עיניים לדפדפן החדש של מייקרוסופט, שאמור להיות מושק ביחס עם מערכת ההפעלה החדשה – הלא היא Windows 10.
 

ימים יגידו אם הדפדפן מצליח לעצור את המגמה הנוכחית, שבה מדי חודש מאבד הדפדפן הנוכחי של מייקרוסופט מנתח השוק שלו לעומת זה של פיירפוקס, או לחילופין דפדפן ה-Chrome של גוגל. בכל מקרה ומקרה, אין ספק שתחום זה, שגם כך נחשב לדינמי במיוחד, עומד בפני שינוי רציני.
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל