מיטיבי לכת: מסלול קלאסי חוצה כרמל מחניון אורן דרך הר שוקף נחל חיק ונחל יגור

הכרמל מציע מיגוון רחב של מסלולי טיול לכל מטרה. אחד מהם הוא מסלול חוצה כרמל למיטיבי לכת על שביל ישראל- חוצים את הכרמל מחניון אורן עד ליגור. בהחלט מומלץ

חוצים את הכרמל על שביל ישראל

הפעם טיילנו עם עמיחי ספקטור (טיולי ספקטרוס) בכרמל על שביל ישראל במקטע חוצה כרמל. המסלול מטפס מחניון נחל אורן בהתחלה על השלוחה שבין נחל בוסתן לנחל אורן, אחר כך ממשיכה העלייה ועוברים את חירבת רקית, הר שוקף - הפסגה הגבוהה בחלק התיכון של הכרמל ממנה יש תצפית פנורמית יפה לכל הכיוונים, משם יורדים לנחל חיק המרהיב ולנוף בקעת אלון,
מטפסים לעוספייה עוברים אותה ויורדים לדרך נוף הכרמל. בדרך זו הולכים כ 3 ק"מ עד לירידה לנחל יגור. הירידה בנחל יגור מרתקת ומהווה את הדובדובן שבקצפת בטיול הזה. לקינוח מטפסים עלייה אחרונה ויורדים לחניון בקיבוץ יגור. מסלול מעולה למיטיבי לכת , 18 ק"מ המשלבים נופים מרהיבים, אויר הרים, תצפיות יפות ולסיום ירידה בנחל יגור שתמיד כיף לטייל בו. לגבי הכוונה למטייל - אין יותר מידי מה להסביר זה ממש לא מסובך משום שכל המסלול על שביל ישראל.

להלן כמה תמונות לדוגמה. בסוף הכתבה מופיע קישור לכל התמונות באלבום (יש להעתיק את הקישור לשורת הכתובת) - מומלץ לצפות.

ענת מטפסת בין המצוקים:באמצע הטיפוס לכיוון הר שוקף עצרנו ליד צנירים מרהיבים:בעלייה המתמשכת להר שוקף, הבטתי לעבר אזור צומת דמון:מהר שוקף התצפית פנורמית ומרהיבה לכל הכיוונים. הנה למשל הנוף הקרוב לכיוון דרום מערב , אזור עין-חוד:בירידה לכיוון נחל חיק עצרתי לרגע:העלייה מנחל חיק לכיוון עוספייה לא קשה אך מתמשכת.רגע לפני שהתחלנו לרדת בנחל יגור ראיתי את ערוץ הנחל מלמעלה , נוף העמק הציץ מרחוק:נכנסנו לנחל יגור והתחלנו לרדת בו. לא הפסקתי לצלםבנחל יגור המון קטעים מרתקים המחייבים זהירות:
הנחל מרהיב ולא מפסיק להפתיע:באחד המפלים עצרנו לצילום קבוצתי:עוד קצת זהירות בנחל:זהו, יצאנו מנחל יגור , טיפסנו וירדנו לקראת סיום הטיול.זהו זה - טיול מעולה , דרגת קושי בינונית, מומלץ.
מומלץ להצטרף לטיולי ספקטרוס עם עמיחי.

לצפייה בכל התמונות מהטיול יש להעתיק את הקישור הבא:

https://picasaweb.google.com/114635342117199462323/___201502?authuser=0&feat=directlink

אפשר לכתוב אלי:

[email protected]


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל