מסביבנו יהום הסהר(הסער)

הארצות סביבנו כמרקחה, גם עזה מתחילה להראות סימנים של פעילות "דאעשית" ופעילות שכנגד כשהסאלאפים שהיו אותם שהביאו את דאע"ש לקדמת המפה בסיני, מתגלים כעת כחלק בלתי נפרד מדאע"ש הפועל בסוריה ובעירק. הם אלה שירו את טילי הגראד לכיוון עוטף סיני, אשדוד ונתיבות ואנו מתעסקים בדברים אחרים.

בתקשורת הישראלית הציעו מספר פרשנים לענייני ערבים את הפרשנות שהיורים על ישראל אתמול ולפני כשבוע הם אנשי "הגיאהד הסאלאפי" והם, לדברי הפרשנים, הענישו את ישראל כיוון שממשל "החמא"ס" פגע באחד מאנשיהם. חשוב מאוד לזכור כמה עובדות שחלקם הובאו על ידי במאמרים קודמים בעניין "הג'יאהד הסאלאפי" ופעילותו סיני. התנועה הסאלאפית הינה תנועה שעיקר מוצאה בתנועת "האחים המוסלמיים" אמה הורתה של תנועת "החמא"ס". הווה אומר "החמא"ס" ו"הגיאהד הסלאפי" הם כמעט והייתי אומר "אותה גברת בשינוי אדרת". ולמעשה יש כאן מאבק פנימי בין הארגונים הללו כדי להביא את החזק יותר שישלוט ברצועה. כי שני הארגונים הללו מבססים את האידאולוגיה הדתית שלהם על מאמריו של חסן אלבאנה מייסדה הרוחני של תנועת האחים המוסלמיים ושל סייד קוטב שהיה האידאולוג החשוב של התנועה. אבל בעוד החמא"ס מפנה את האידיאולוגיה שלו לכיוון "המלחמה על פלסטין" מבלי לציין שאחד מעקרונותיה על פי אמנת החמא"ס הוא העיקרון שהתנועה מתייחסת לצלאח א-דין כמראה הדרך כנגד "הכובשים הזרים". כל מי שלמד את ההיסטוריה של צלאח א-דין יודע שאותם "כובשים זרים" היו הצלבנים אותם גירש מארץ הקודש. ומי הם בני בניהם של אותם צלבנים אם לא עמי אירופה שכיום דאע"ש מגדירה אותם ככופרים... נכון, בשלב הזה של הפעילות, עיקרה מופנה כלפי בני דת האיסלאם שאינם חלק ממערך "הסונא המותדאיני". כלומר, מאמיני האיסלאם הסוניים שמתנהגים בדתיות=מותדאינין. ובעיקר נגד השיעה ושאר הנספחים לאיסלאם ככורדים וכדרוזים שהם למעשה מבחינת דאע"ש "כופרים בעיקר". כך כשם שדאע"ש טוען שהאסלאם והעולם כולו צריכים להימצא תחת דת האסלאם=דאר אל אסלאם, כל עוד אינו במצב כזה, אזי העולם במצב של מלחמה=דאר אל חרב. ובמצב זה של דאר אל חרב יש אפשרות אחת ויחידה והיא "דין מוחמד ביל סייף". מכאן רעיון "פיקוד העורף" של דאע"ש לערוף ראשים... ובכן מה היה לנו עד כה? הסלאפים=אחיהם של החמא"ס מנסים לעורר מהומות ברצועת עזה תוך נשיאת דגל דאע"ש ובכך מביאים לגבולנו הדרומי-מרכזי את הארגון הזה. ועוד משהו זרועו של דאע"ש בסיני בצורת ארגון "בית אל מקדס" שיגרה בימי מלחמת "צוק איתן" טילים כנגד ישראל.
ואירופה? זו עסוקה בBDS והטלת חרמות כנגד מדינת היהודים בהנהגה משותפת כפי שעולה מהראיון שהעניק "הברווז הצולע" לאילנה דיין, ממנו הצטיירה תמונה ברורה חדה וחלקה איזה צד נתמך על ידיו. רק הערת אגב: איזו מין עיתונאות זו גברת דיין שלא שאלת אותו שאלות כדורבנות כפי שבוודאי היית עושה עם ראש ממשלתנו... לו הייתה שואלת אותו שאלה אחת: מדוע אתה מצייד את כוחות דאע"ש בנשק אמריקני כי כאשר אתה מצייד מדינה ערבית במזרח התיכון בסופו של דבר הנשק נופל בידי דאע"ש שיפעיל אותו במסגרת הפעילות הרצחנית שלא להעביר מהעולם את הכופרים.

אבל הבא ונחזור לאידאולוגיה הדאע"שית זו שהביאה את הארגון הזה בשנת 2014 להודיע שהלחימה בישראל היא לא בראש מעייניו כרגע וכי מלחמתו היא כנגד אל "כופר מין אל מוסלמיון". אבל כשם שארגון דאע"ש נוצר כזרוע של אל קעידה ולבסוף האפיל עליה, כך הוא מנסה בשלב זה לפתח לעצמו חזית בתוך רצועת עזה כנגד חמא"ס כדי לזכות בעוד נתח בדרך להשתלטות על הרשות הפלסטינית. והחזית כוללת פיצוץ שבוצע על ידי אנשי החמאס בדיר אל באלח במסגד בו מתפללים הסאלאפים יחד עם מכונית תופת שהתפוצצה ליד מתקן חקירות של החמא"ס. למעלה מכ-600 לוחמים של מוגדרים כיום כאנשי דאע"ש ברצועה. בהם תוכלו למצוא את אנשי חמולת אבו דרמוש שמאז ומתמיד לא יכול החמא"ס להכיל אותה בתוכו, ושכיום היא הכריזה על עצמה כחלק מדאע"ש.

ונחזור שוב לתחילת האיסלאם בימיו של מוחמד כאשר במאה השביעית התחיל התהליך הזוחל של כיבושי האיסלאם שהגיע בסופו של דבר לאירופה דרך המגרב מצד אחד ודרך אזור הסהר הפורה לטורקיה ולאזור הבאלקאנים.

בינתיים מקיזים אנשי חיזבאללה דם בסוריה ובגיבוי איראן השיעית מקימים מליציות שיעיות בבקעה שבלבנון כדי שיילחמו בכוחות ג'באהת אל נוסרה ובדאע"ש.
אבל אחת הבעיות שיוצרת כאב ראש למנהיגות הישראלית היא בעיית הדרוזים בגולן הדרוזי שמשוועים לעזרה ולמי הם פונים באמצעות אחיהם במג'דל שאמס (אותם שהחזירו בזמנו את תעודות הזיהוי הישראליות ואף קרעו אותם) לשלטונות ישראל שיבואו להצילם.

ואת כל זה העולם הנאור וגם אי אלו ישראלים, אינם רואים ולא מבינים.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל