1375תז הבמה הישראלית-הרשלה מבקר בתזמורת

סיפורים ושירי כליזמרשבת בצהריים.מוזיאון תל אביב הומה מרעש רב של ילדים.חלק מהם באים בליווי הורים או סבתות לראות תערוכה אך חלק רב מאוד בא לשמוע קונצרט- קצת תרבות מסוג אחר.
תזמורת הבמה הישראלית המצטיינת בזאת שהקונצרטים שלה הם שילוב בין מוסיקה לתיאטרון מציגה היום את "הרשל'ה מבקר בתזמורת".
מסיבות שלא היו תלויות בי לא ביקרתי בקונצרטים לילדים של התזמורת משך כל העונה הזו.הקונצרט ששמעתי היום היה מעולה כמו שהיו כל הקונצרטים בעונות הקודמות.התזמורת אירחה בקונצרט זה את להקת צ'וקרליה שביצעה מוסיקת כליזמרים וכן את יניב שטרייפלר שסיפר בין שיר לשיר חמישה סיפורים רובם עממיים וגם מאת שלום אש ושלום עליכם.

בכל סיפור היה או מוסר השכל מסויים או סוף מפתיע שזכה לחיוכים רבים.

השילוב בין המוסיקה והסיפורים שובר מונוטוניות של מופע.אינו נותן לילד להשתעמם. מה שהוא שומע מגוון ,ערוך טוב ושומר על ערנות הילדים.עובדה- לא נשמע בקונצרט זה כל רעש באולם.הילדים שרעשו בחוץ נרגעו ולא שמעו אותם משך כל ההופעה.
היא היתה מענינת, מוקפדת והתזמורת והלהקה ניגנו נהדר.
חלק גדול מהמנגינות ששמענו הפכו משך הזמן ללהיטים והיה נחמד מאוד לשמוע אותם מחדש .אין לי ספק שלחלק גדול מהילדים הם נראו כלהיטים חדשים ששמעו בפעם הראשונה.
בין המנגינות ששמענו היו פריילעך,בלדה לכליזמר,הללויה,פולקה חסידית, שרל"ה ועוד.

להקת צ'וקרליה קיימת כבר כ15 שנה ועיקר הופעותיה במוסיקת פולקלור ועממית של עמים שונים מארצות הבלקן כרומניה,בולגריה,הונגריה ועוד.
חברי הלהקה ארקדי אפטקר שניגן בכינור,מיכאל גורודצקי בקלרניט היו סולנים נהדרים וזכו למחייאות כפיים שהגיעו להם בהחלט.עוד השתתפו כחברי הלהקה ולדימיר נמויי בנגינה על אקורדיאון ואנדרי לוקאץ שתיפף על קחון וכן אנדרי סבין וסטניסלב ואולין.
המנצחת על התזמורת היתה טליה אילן שהיא גם המנהלת המוסיקלית של התזמורת.היא שילבה ותימרנה היטב בין התזמורת הלהקה והמספר.

היה זה קונצרט סיום העונה של התזמורת .העונה החדשה תיפתח בחודש נובמבר ובסידרה יהיו 6 קונצרטים שיוקדשו כל אחד לנושא אחר כגון קרנבל החיות,החתול במגפיים,חיית המחמד של עופרי,ג'ון לנון הצעיר,נחום גוטמן וחליל הקסם.

בינתיים בחודשי הקייץ הם יופיעו בחודש אוגוסט עם לכלוכית והברווזון המכוער ,צעצוע של קונצרט ופטר הזאב וחיות המוסיקה.כל הקונצרטים יערכו במוזיאון תא ויתחילו בשעה 11.

לראות או לא לראות: קונצרט נהדר שקירב קצת את הילדים להווי והמוסיקה של הכליזמרים והשירים המפורסמים שלהם ולסיפורים מענינים וידועים.אין לי אלא להמליץ לילדים על הקונצרטים של תזמורת זו.אלי ליאון

מבקר אמנות
חבר אגודת העתונאים של תל אביב
ותא המבקרים שליד האגודה
מנהל קהילות התרבות והפנאי-אתר מוטקה


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל