המצלמה לרעיונות ומעשים מעלה את נפלאות עמנו

זה לא יכול להיות עניין של הממשלה והפוליטיקה. מה שמתחולל במדינה מידי בוקר בבוקרו ויום ביומו לא אפשר לעכל אלא רק בפיענוח הד.נ.א. של היהודים יושבי הארץ. המשת"פים הם הבעיה.

זה לא יכול להיות עניין של הממשלה והפוליטיקה. מה שמתחולל במדינה מידי בוקר בבוקרו ויום ביומו לא אפשר לעכל אלא רק בפיענוח ה

המצלמה לרעיונות ומעשים מעלה את נפלאות עמנו
צבי י' כסה

זה לא יכול להיות עניין של הממשלה והפוליטיקה. מה שמתחולל במדינה מידי בוקר בבוקרו ויום ביומו לא אפשר לעכל אלא רק בפיענוח הד.נ.א. של היהודים יושבי הארץ. המשת"פים הם הבעיה.
בימים רחוקים אמר לי בן גוריון: "אם הם (חרות) יגיעו לשילטון יחריבו הכל". שאלתי : "מה זאת אומרת יחריבו?" ענה: "אולי לא פיזית אבל יהיה קשה מאד לחיות בארץ". בן גוריון התכוון למנחם בגין ולא דייק. בגין בראשות הממשלה (למעט הכניעה לשרון במלחמת לבנון) הפעיל את התכונות הליברליות שלו. היום אנחנו במילכוד הליכוד תחת נתניהו ולאומניו. הכרחי לצלם את המצב:
הקירקס של הגז הוא רק הבולט בדוגמאות. איך ממשלות נתניהו פועלות באוצר שגיאולוג מצא בים. כל אחד מבין שהעניין רציני. אך שנים לא הקימה ממשלה מטה לנווט את הביצוע, התפעול והשיווק של ענק האנרגיה החדש. העניין נע בין עשרות רגולטורים ושרי אנרגיה ללא מושג בנושא. כיוון שכך התגלגל הנושא אל קבוצת המקורבים לראש הממשלה שבישלה את המו"מ למתווה ההסדר מול המפיקים. שיבוש פוליטי אילץ להציג לציבור את ההסכם. לא מובטח שאת כולו. לא צריך להתאמץ כדי להבין שמאחורי הגז עומדות עוצבות ההון-שילטון מכאן ועד ארה"ב. לא כל יום שגרירות ארה"ב מפצירה בחברי כנסת ועיתונאים לאשר את המתווה. לא ירחק היום ויתגלו נוספות ותהיות.

והמצלמה סובבת את סביבתו של ראש הממשלה המליאה ברפובליקנים אמריקאים רחוקים מההוויה שלנו. הכל אמריקה. ומהם נבחרים שגרירי ישראל לוושינגטון, המרכז האסטרטגי שלנו. האחד, מייקל אורן שכתב ספר על שליחותו מול הנשיא ברק חוסיין אובאמה. שנטש את ישראל. ולא סתם נטש אלא כתגובה פסיכולוגית לנטישות שנינטש ע"י אביו הביולוגי ואביו המאמץ המוסלמים. טראומת הנטישה הבשילה נטישת ישראל. אלה דברי הבל. בין המיילים של הילארי קלינטון נתגלה ממסר מחבר המשדל לראות את השגריר אורן. שהודר ע"י הבית הלבן. וזה עוד יותר טוב ממעמדו של מחליפו הרפובליקאי, השגריר רון דרמר, שהוא במוצהר אישיות לא רצויה בבית הלבן ואינו שותף לממשק עם הבית הלבן.

חכמת המינויים גם בממשלה. ראה"מ מינה את לוין לשר התיירות. מי נבחר למנכ"ל ?- שלמה פילבר, ממציא הקונספירציה שהשב"כ רצח את רבין. וכשמונה למשרתו כל שאמר הוא שהיום לא היה כותב חיבור כזה. לא סליחה לציבור, למיקצוע העיתונות, למשפחת הנרצח, למפקדי השב"כ. שום דבר. ליכוד גמור. מאלה שעמדו על מרפסת ההסתה.
והמצלמה מגלה את מכירת סוף העונה של שכיות מהדמוקרטיה לש"ס. הרפורמה בחוק הגיור, שהוסכם עליה בממשלה הקודמת. כדי לחלות במשהו את פניהם של הרוצים להצטרף לעם היהודי – לא תמומש. הגיור חוזר לרבנות הש"סית שונאת זרים ומתגיירים. ולא עוד זאת אלא גם זאת: בתי הדין הרבניים יוסגרו ממש' המשפטים למשרד הדתות להאדיר התעללות. ולא עוד זאת אלא ההרשאה לכשרות תהיה רק לרבנות הראשית. אביר הלוחמה לטובת השקופים, דרעי, מונע הורדת מחירי מזון שאושרו בחו"ל ע"י רבנים אורתודוקסים.

אלה רק מעט מתצוגות המצלמה לרעיונות ומעשים. אבל, זה לא נתניהו האשם. הוא פועל רק על טובתו. האשמים הם המשת"פים שלו בקואליציה. אני מבין איך בנט את שקד מתבזים להסכים לביטול הרפורמה בגיור. כסף להתנחלויות מוחל כל חטאים. אבל, איך כחלון את חברי כולנו מסכימים להיות משת"פים למכירה הכללית בחינם לש"ס . הרי די שאחד מהח"כים שלהם יסרב משת"פיות ותעבור הגזרה מן הארץ.

אך המצלמה משוטטת ומוצאת שחור עולה: שר החינוך שהתיימר להנהיג את עם ישראל לא רק משת"פ במכירת יהדות לש"ס הוא מאזן לימין וממנה יו"ר חדש למקצוע האזרחות. את מי? את אסף מלאך שבישר לנו בנוסחאות של ד"ר כי לא כל עם זכאי למדינה. קל וחומר הפלשתינים. בסקר כיתות תיכון עליונות 50% מהנסקרים אומרים כי זכויות מגיעות רק ליהודים. לא יהיה לו קשה להעלות את השיעור ל – 75% זה מה שיש שצילמה המצלמה. אשרי העיוור.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל