אובמה! עוד מנהיג קיצוני רוצה מו"מ אתך או משהו מתרחש מתחת לפני הקרקע בטורקיה של ארדואן

כל מי שחשב שהפסד מפלגתו של ארדואן בבחירות שהתקיימו אך לפני חודשיים, יביא את ארדואן לפינה מבודדת תוך שהוא מוותר על חלומו להפוך לשולטן החדש של האימפריה הטורקית שתשתרע על פני המזרח התיכון טעה כנראה.

ב-8 ביולי נפל דבר בסיני, כאשר במרחב אל-עריש בו בוצע הטבח בחיילי הצבא המצרי נתפסו במהלך הפעולות הנרחבות של צבא מצרים והמוחבארת (השב"כ המצרי) כנגד אנשי דאע"ש ארבעה אנשים שהיו ביחד עם הבדווים השייכים לכוחות מה שקרוי אנצר בית אל מקדס (שומרי בית המקדש). הארבעה הובלו לחקירה במתקני החקירות בקהיר וזהותם נתגלתה: עיסמאעיל עלי באל שהוא לא פחות ולא יותר קולונל ב-NIO ארגון המודיעין הלאומי הטורקי; דייא אל דין מחמט גאדו; באקוש אל חוסיני יאזומי ועבדאללה אל טורקי כולם כאמור אנשי המודיעין הלאומי הטורקי. תפקידו של הראשון מוכר לישראלים שהיו בעבר בקשרים עם המודיעין הטורקי והוא מתואר כ"מתאם פעולות בשדה הקרב", תואר שמאחוריו מסתתר תפקיד רב חשיבות של קצ"א = קצין איסוף.
בתוך ארבעה ימים פרסם המודיעים המצרי הודעה נוספת כי נתגלה תא חתרני שההוראות לפעילותו נתקבלו ממפקדת האחים המוסלמיים הטורקית שהיא חלק בלתי נפרד ממפלגתו של ארדואן!
כל מי שצפה בזמנו בביקורו של ארדואן אצל מורסי-כשזה האחרון היה נשיאה הנבחר של מצרים, הבין את שארדואן ניסה לעשות אז, דהיינו לחזק את מערכת היחסים בין שלטון האחים המוסלמיים של מורסי וחבר מרעיו לבין טורקיה שגם בה שלטה מפלגה הקשורה בנימי נפשה עם האחים המוסלמיים- מפלגתו של ארדואן. אולם לא רק זאת, תמיכתו של רג'פ טאיפ ארדואן בארגון הבת של תנועת האחים המוסלמיים=החמאס הינה מן המפורסמות שאינן צריכות הוכחה. מאז אירועי הדמים בסוריה עזב איש החמאס סאלח ערורי את דמשק ולהיכן עבר? לאיסטנבול! ממנה הוא מושך בחוטים השונים כדי לחתור תחת שלטונו הרעוע של אבו מאזן ביהודה ושומרון מחד, ומאידך הפעלת טרור נגד ישראל כולל הפעלת תאים בהר חברון.
גם "הקשר הגורדי" בין המפרצית תומכת החמאס-קטאר לבין ארדואן, הינו חלק ממארג קורי עכביש שהאיסלאם הקיצוני מנסה לטוות במזרח התיכון ולצורך זה קלט ארדואן בטורקיה את מגורשי עיסקת הגז – אותם מנהיגי האחים המוסלמיים שברחו ממצרים וקטאר אולצה על ידי האחות הבכירה מקרב המפרציות – סעודיה לגרשם מתחומה.
אבל נחזור לעניין המרכזי שלנו בטורקיה שכבר מספר שנים הפכה למדינה תומכת טרור כאשר אם בעצימת עיניים ואם בדרכים אחרות מאפשרת לדאע"ש לקבל צינור חמצן של מתנדבים מרחבי העולם המגיעים לטורקיה וממנה עוברים את הגבול לסוריה הדאעשית וממנה לעירק החצויה והמתפוררת. על עובדה זו הצביע ראש עיריית מארדין הטורקית בעת שהגיש דין וחשבון על הנעשה באזורו לשגריר השוק האירופאי המשותף בטורקיה. זאת ואף זאת מי שהיה ראש הג'יאהד האיסלאמי במצרים השייך נביל נעים שהחליף צד ומקיים קשרים הדוקים עם אנשי הCIA להם דיווח על פעילותו הוא ועל פעילותם של חתרנים אחרים, טען באחד מדיווחיו כי בצד הטורקי של הגבול עם סוריה מצויים מחנות הגיוס והאימון הראשוני של אנשי דאע"ש שיחד עם בתי החולים המקומיים המטפלים בפצועי דאע"ש ממומנים על ידי קטאר. אבל, נראה הדבר שלא רק הקטארים מעורבים במימון כיוון שהתקשורת הטורקית הצביעה על מפגש מסתורי שקיים ארדואן עם איש עסקים סעודי, אחד יאסין אל-קאדי הידוע כממן ארגוני טרור המזוהים עם הפלגים הגיאהדיסטיים! אגב אותו יאסין הוא מנוע כניסה לארצות הברית בגלל המעורבות שלו במימון הטירור וקשריו עם אנשי אל קאעידה.
גם הנפט המופק מבארות הנפט שנכבשו על ידי דאע"ש בעירק מועבר באמצעות מכליות גדולות לתחומי טורקיה וממנה לאירופה. דלק זה מחירו זול ביותר כמעט 40 אחוז פחות ממחיר הנפט העולמי והוא מהווה את תזרים המזומנים הגדול ביותר של דאע"ש למימון רכישות של ציוד ואוכל שגם הם נרכשים בטורקיה...
נוכח דברים אלו מעניינת העובדה שאנשי משרד החוץ הטורקי עשו מאמצים להיפגש עם מנכ"ל משרד החוץ שלנו ד"ר דורי גולד, מפגש שצלח ודרך פירסום קיומו מאשרת את קיומו. ובכן לפתע, כאילו משום מקום, פורסמה ידיעה על המפגש בשלושה גופי תקשורת ישראליים- דבר המצביע על הדלפה מכוונת ועל עצם קיומו של המפגש, למרות הודעת משרד החוץ שלנו שאיננו מתייחס למפגשיו של מנכ"ל המשרד! בהודעה האמורה לא היתה הכחשה מפורשת של המפגש ועל כן המשתמע ממנה שמפגש כזה אכן התקיים!אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל