תמיד תומכת – המדריך לבחירת החזייה הנכונה

מסתבר שרוב הנשים, 80% ליתר דיוק, לובשות חזיות במידה הלא נכונה, מה שעלול לגרום, בין היתר, לכאבי גב או צוואר ואף לקושי לנשום כמו שצריך. חזייה במידה הנכונה, ברמה הבריאותית - תיתן תמיכה טובה לחזה ולגב וברמה הויזואלית - תאסוף ותרים את החזה, כך שהטורסו יראה מאורך וצר יותר ובאופן כללי היא משדרגת לך את המראה.

כפי שהבנת כבר, מאד משתלם לך להתאמץ קצת ולבדוק איזו חזייה תשרת אותך על הצד הטוב ביותר.
הנה כמה טיפים שיעזרו לך למצוא את החזייה המושלמת בשבילך.

מה המידה שלך?

לפני הכול תמדדי את היקף ונפח החזה שלך, שכן, גודל החזייה יכול להשתנות משנה לשנה מפאת שינויים במשקל ותנודות הורמונליות (הריון, הנקה, ועוד). השתמשי בסרט מדידה גמיש ותמדדי את היקף החזה - הניחי את הסרט ישירות מתחת לחזה שלך סביב כלוב העצמות, ואת גודל הגביע - כרכי את הסרט סביב החלק המלא ביותר של השדיים שלך (בד"כ בקו הפטמות). עכשיו חשבי את ההפרש בין שתי המידות (הרחבה ביותר והצרה ביותר) וגלי את מידת הגביע שלך על פי הפירוט בצד שמאל.


בדיקת הרצועה

לרצועת הגב יש תפקיד חשוב בתמיכה בחזה ולכן חשוב לשים לב שהיא ממוקמת נכון, כלומר בקו ישר לרוחב הגב, בגובה מקביל לצד הקדמי. בנוסף, בעת מדידת החזייה, התכופפי וודאי שהחזה לא בורח החוצה מהגביעים ושהרצועה לא הדוקה מדי (שאפשר לנשום).
הניפי ידייך כלפיי מעלה ולצדדים ושימי לב שהרצועה והקשתות לא מטפסות כלפי מעלה.
בחזייה הנכונה את אמורה להיות מסוגלת למקם שתי אצבעות מתחת לסוגר הרצועה בנוחות. אם הרצועה תלויה באוויר או שאת מושכת למעלה את רצועות הכתף לאורך כל היום, אז הרצועה אינה במידה הנכונה עבורך.

בדיקת הגביעים

בחזייה במידה הנכונה לך, החזה אמור למלא את הגביע ללא מרווחים. סדרי את החזה בתוך הגביעים, אם ישנם מרווחים, או שנוצרים קמטוטים זה סימן שהחזייה גדולה מדי אם החזה "נשפך" החוצה או שהגביע חותך אותו, זה סימן לעלות במידה.

סגירה נכונה

כדי שלא תצטרכי לקנות חזייה חדשה כל חצי שנה, שימי לב שעליה להיות מותאמת לגופך גם כשהיא רכוסה על הסגר הרחב ביותר, מכיוון שהחזייה עשויה מחומר אלסטי, ועם הזמן היא עשויה להתרחב ואז הרצועה תתחיל לעלות למעלה, כך כשזה יקרה (וזה יקרה) תוכלי פשוט לרכוס אותה על הסגר האמצעי ובעצם להאריך את חיי המדף שלה, שהרי ידוע שחזיות טובות עלולות להיות עסק יקר מאד.

הבגד שמעל

מומלץ להגיע למדידות עם חולצה דקה כדי לוודא שהחזייה אינה בולטת מתחת לבגד, מכיוון שאם היא בולטת בין אם בצבע ובין אם במרקם הבד, זה לא יראה טוב, השימוש בה יהיה מוגבל לבגדים מסויימים וזה משהו שאת צריכה לקחת בחשבון לפני שאת קונה.

בהצלחה!!

צילומים: freedigitalphotos.net


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל