הוא הולך בשדות

הלילה היה לי חלום מוזר ביותר. בחלומי אני רואה את נתניהו עם כובע של טקסני רחב שוליים. הוא נראה כמו בעל חוות נפט גדולה, עם סיגר בפיו וצוות עובדים גדול שמציית לכל פקודותיו.

הלילה היה לי חלום מוזר ביותר. בחלומי אני רואה את נתניהו עם כובע של טקסני רחב שוליים. הוא נראה כמו בעל חוות נפט גדולה, עם סיגר בפיו וצוות עובדים גדול שמציית לכל פקודותיו.
המוזר בכל החלום היה שהוא נראה כמי שחדל מזמן להתעסק בפוליטיקה וכל מה שעניין אותו היה ליהנות מהמיליונים הרבים שצבר באמצעות בארות הנפט. זה נראה ממש אבסורד, אחרי שכל הזמן קישרתי את האיש עם ביטחון המדינה והגרעין האיראני – כאילו לא היה גרעין של אמת בכל דבריו הקודמים. בפרדוקס הקיים רק החלומות, רציתי להתעורר ולרוץ לאינטרנט ולבדוק מה קורה פה! חלמתי אבל כאילו שהיה קשה לי להירדם...
בחלום המוזר והמבעית, כל צאצאיו וקרובי משפחתו נמצאים בחווה הענקית וכולם נהנים מחיים מדהימים שרואים רק בסרטים. לרגע הרהרתי אם האיש לא הגשים בעצם את חלומו של כל ישראלי – החלום שכולנו ראינו בסרטים. חלמתי אבל הרגשתי שהתפכחתי מחלום של אשליות. המוזר בכל העניין היה שהוא בכלל לא היה מעורב בשום פעילות ציבורית – הוא דאג אך ורק למשפחתו הרחבה. אם אני לא טועה, הפרט הזה קצת מטושטש מהחלום, הוא אפילו נמצא באיזה הליכים משפטיים נגד מדינת ישראל, אבל לא מודאג כלל מהעניין.
אני נמצא שם בתור עיתונאי שבא לראיין אותו ואני מנסה להזכיר לו שהייתי פעם חבר מרכז הליכוד, אבל הוא בכלל לא מעוניין לשמוע. הוא אפילו מתייחס בלגלוג לישראל, כמדינה קטנה, מלאת בעיות, שהיא חסרת ערך לעומת החווה הענקית שלו. בוא תעבוד אצלי, הוא מציע לי, יש לי ניסיון גדול עם עיתונים...
למיותר לציין שהתעוררתי מזיע כולי ומבועת. רק אז ונזכרתי שהעניין שעל הפרק פה בארץ זה בכלל גז, ולא נפט. הבנתי שלחלום הזה אין כל קשר להתנהלותו המוזרה של האיש בפרשת הגז ותשובה...
כך נגוז עוד חלום שלי להתפרסם כמו יוסף בעל החלומות בשעתו, כמי שהתריע בזמן נגד אסון גדול העומד להתרחש על מדינתנו....
פותרת החלומות שבאתי להתייעץ אתה בקשר לחלום הבהירה לי: "תראה, החלום שלך מציין את האווירה הסקפטית של הציבור בארץ לגבי הפוליטיקאים שלו. כל הזמן מתגלות פרשות שחיתות ומתנהלות חקירות. ובסוף מי מתאבד? חוקרי המשטרה! לא פלא שהציבור מאבד את שפיות דעתו. אתה יכול להירגע, אין בחלום הזה שום עובדות חדשות שצריכות להדאיג אותך..."
חבר כנסת מהאופוזיציה לעומת זאת, ניתח את החלום בצורה שונה. "תראה", אמר, "האיש הזה הוא נוכל ומניפולטור שכל הזמן מתגלים עליו דברים חדשים. מצד אחד הציבור נופל במלכודת הביטחוניסטית שלו, מצד שני הוא דואג רק לביטחון הכלכלי שלו"...
נשארתי מבולבל. לא ידעתי אם לרוץ למשטרה ולהסגיר את עצמי בתור מעליל עלילות שווא ולשון הרע או לרוץ עם איזו מפלגה חדשה לבחירות הבאות, תחת הסיסמא: "אל תיתנו להם להוליך אתכם שולל", או: "זה אני או אתם, אני אני ואתם אתם, מי יותר טיפש – אני או אתם?"
ואולי, הרהרתי בשם שהריח לי הכי טוב (ניחוח עצי אורן ששורשיהם נטועים עמוק בתוך שדות נפט): "העם דורש צדק חברתי ומקבל אותי!"


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל