קורס צלילה

יש דברים שאף פעם לא מאוחר לעשות או ללמוד לדוגמא קורס צלילה , זה נכון שחיכינו מזמן לקורס השאלה עם בבית הספר לצלילה חיכו לנו .....

צלילה
״בוא אלינו , אלינו לים אל הים הכחול הרגוע ״…..כל זה נכון לפני שאנחנו הגענו לים.
החלטנו לעשות קורס צלילה, לנסות לשבור את השגרה, לנסות לברוח, לראות ולחוות משהו שלא עשינו מימינו (על אף שדורון , שם בדוי, נחשב צוללן מפורסם ).אחרי חמש שעות נסיעה הגענו לאילת.
דורון (שם בדוי ) -"אני לא יציב והזוי" אבי -"אני יודע הכל יותר טוב ממך" וארז -"קשב וריכוז ברמות שלא נכתבו באף ספר", מיד עם הגיענו לאילת הוכנסנו לכיתה שבשבילנו זה בערך כמו כיתת יורים אנחנו גם עייפים ובכלל לימודים ??זה רחוק מאיתנו בערך 20 שנות אור ואלפי ספרים שמחכים שיצא הסרט.
-לכיתה נכנס אריה, מדריך הצלילה שלמרות שמו הוא לא קלט שהוא נכנס לגוב האריות מכמה סיבות עיקריות: ראשית, אני כבר עייף אחרי שהחארות נתנו לי לנהוג לאילת לבד, שנית, דורון קצת מסטול אחרי ששתה שלושה וויסקי כי כאבה לו השן ואבי לא הבין למה צריך לשבת בכיתה כשבאנו לקורס צלילה זה קצת יבש. אריה ניסה להעביר את השיעור שברובו כולל חמצן, חנקן, אחוזים וטבלאות עומק שממש מרדימות אותי, העיניים שלי נסגרות בזמן שאריה מנסה להסביר לכיתה את הפרשי החמצן בעומקים שונים רק הוא לא הבין שכרגע הפרשי החמצן מאוד נמוכים אצלי במוח וכל טבלה, בכל שעה לא מסתדרות לי טוב , ואני לא היחיד גם אצל דורון (שם בדוי) אחוזי החמצן במוח נמוכים באופן סדיר והוא לא מבין כלום מכל מה שאריה מלמד ובדיוק באותו הזמן אבי מתקן את אריה ומסביר לו אחרי שלוש שנים של ניסיונות שהוא ערך על דורון הוא גילה שיש בגוף 18.8 אחוז חמצן ולא 19 ובנוסף אצל דורון (שם בדוי) יש 60 אחוז שומן שלא הספיק להתפרק. אריה ניסה בשאריות כוחותיו ללמד כיתה שלמה ואת שלושתנו עד שהבין שאנחנו מפריעים למהלך השיעור והחליט לעבור לשיטת איומים . ״אני אעזוב את הכיתה״ הוא הכריז, אריה לא הבין שהמורה שלי עזבה את הכיתה כשהייתי בכיתה ב׳, וגם בכיתה ה ואפילו בכיתה י ‘ היה לי סיכום עם המורה או אני או היא!!!!,אריה גם לא ידע שהמורה של דורון התאבדה לאחר שנים רבות של סבל אז ככה שהאיום שלו לא השפיע עלינו ההפך רק חידד אותנו. אחרי שלמדנו (ממש) את כל חוקי הצלילה (ממש) ועל כל אביזרי הצלילה (ממש) הלבישו אותנו בחליפות צלילה צמודות בערך כמו קונדום, הצטיידנו במסכה, סנפירים, מיכל אוויר ומשקולות כדי שהגוף שלנו יגיע לעומק סביר. הכניסה למים עברה בשלום, הגוף נלחץ ברגעים הראשונים אבל מתרגל, האוויר זורם לאט אבל המראה של העולם שמסתתר למטה מכניס אותך לאופוריה, אתה נפעם ונשימתך נעתקת , אבל אז אריה החליט לתרגל מצבי חירום ״שרגעים קודם למדנו בכיתה״ …. מסיכה נופלת, מים חודרים למסיכה ,כניסת מים לפה, איבוד ווסתים וכל מיני תרגילים שמפריעים לגוף להנות מהחוויה התת ימית המסעירה. ופה מתחילה הפאניקה , כשאתה לא רואה כלום ומים חודרים לך לפה, כשקצב הלב שלך קופץ והדבר הראשון שאתה רואה זה מים, חול וחולירה. התרגול הסתיים בהצלחה (ממש) , והתקלות התחילו לצוץ. דבר ראשון גילינו שלא רק שהגוף של דורון קצת מעוקם ושום חליפת צלילה לא עולה עליו, וגם הפנים לא משהו. מתוך 201 של המועדון שום מסיכת צלילה לא נשארת אטומה ומים חודרים מכל הכיוונים עד שדורון(שם בדוי) נכנע והחליט לצלול עם מים במסכה , דבר שני לא תמיד המשקולות יכולות לגרום לך לשקוע כי יש אנשים שלא משנה בכמה קילו אתה תמלא אותם עדיין חרא צף, דבר שלישי לעולם אל תגיד לאנשים לא לעשות כשהם באים לקורס צלילה והם בטוחים שהם יותר חכמים ממך. למה הכוונה?! ביום השני גילינו שאסור לצוללנים להשתמש במצלמות גו פרו הפרטית למה? כי אסור? או כי רוצים שתשלם למועדון שיצלם? אז החלטנו שלושתנו להוסיף סימן חדש לסימנים התת ממיים, יש סימנים מוסכמים ל-למעלה, ללמטה , הכל בסדר וכו', הוספנו סימנים כמו: "תסתיר את המדריך", "צלם", ו"סכנה המדריך מסתכל עלינו" וככה בשקט בשקט תעדנו קורס שלם מתחת למים, ויש לנו אלבום מדהים של חוויות, צבעים, צחוקים והנאה .
תודה למועדון מנטרה , לרד הבעלים ,לאריה שסבל סבל סבל אבל המשיך לחייך(מקווה שיש באילת פסיכולוג טוב) ,תודה לתלמידים שהתקשו להפסיק לצחוק במהלך השיעורים, תודה לחברים שלי אבי ודורון על שהכנסנו חוויה חדשה ומדהימה לחיינו, תודה למשפחות שלנו שהסכימו שנלך לשבוע וסליחה מההורים של הילד תום שאבא שלו ביקש מדורון להשגיח עליו בקורס, לדאוג שישתה ויהיה מרוצה (ממי ממי ביקשת? מדורון? אתה מבין שלשתות אצלו זה בירה והשגחה שכוללת סיפורי סקס מזעזעים).


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל