מאז שנהייתי אבא

להיות אבא !!!! כתבו על זה ספרים ,שרו על זה שירים אבל לעולם לא נבין את העוצמה של להיות אבא עד שאתה לא שומע שתינוק קטן קורא לך אבא ואז במכה אחת אתה נהיה אבא אם כל המשתמע מכךמאז שנהייתי אבא.

השבוע, תוך כדי שיטוט בפייסבוק, נתקלתי בכותבת צעירה שסיפרה מה קרה לה מאז שהפכה לאימא אז החלטתי לספר לכם מה קרה לי מאז שהפכתי לאבא.

זה נראה כאילו תמיד נולדתי אבא, כן ככה אני מרגיש , אני כמעט שכחתי מה זה לא להיות אבא , כשלא הייתי אבא לא ידעתי מה זה להיות אבא והיום אני יודע שאני אהיה אבא עד יום מותי ואני אוהב את זה.

לפני שנהייתי אבא הייתי מגיע בלילה אחרי יום עבודה קשה עייף ומותש, מתחיל להתפשט תוך כדי הליכה ונמרח בתוך המיטה. אבל אז, במכה אחת, השתנו חיי והיהלומים שלי נולדו .

היום אני נכנס הביתה כמו גנב כדי לא להעיר אותם , עובר חדר חדר בודק שהם ישנים שלווים , מנשק (אם אין לי ריח) מסתכל על הבטן שלהם עולה ויורדת כי היום אני אבא.

לפני שנהייתי אבא הייתי נוסע לחו " ל בחגים, ככה סתם עולה על מטוס ועף לעולמות נידחים, ממעט לחייג להורים , פשוט נעלם, אבל אז נהייתי אבא וכל טיסה מלווה בייסורים ורגשות אשם שאותם הייתי פותר בשעות של שיחות עם הארץ ומיליוני מתנות שהפכו את הטיסות שלי ליקרות וחלולות.

לפני שנהייתי אבא הייתי מפנק את עצמי בשופינג היסטרי, ככה פעם בחודש, כי ידעתי שמגיע לי אבל אז נהפכתי לאבא ומאז כל קניה שלי מיועדת רק להם, אני ממלא שקית וחושב על הפנים המתלהבות של הילדים ברגע שאני עובר את הדלת.

לפני שנהייתי אבא יובל המבולבל היה נראה לי כמו סיפור הצלחה מדהים של אדם חכם שהפך את מוזרותו וקולו למכרה זהב, אבל היום אני מרגיש שאני מכיר אותו היטב , את שיריו המבולבלים(בלון כחול בלון אדום) מכיר את חבריו טיף וטף ואת סבא טוביה ומיכל הקטנה ואפילו מוצא את עצמי שר שירים מבולבלים במקלחת.

לפני שנהייתי אבא הייתי יוצא לבלות עד השעות הקטנות של הלילה או אולי הבוקר אבל היום אני לא יכול לצאת בלי להזמין ב יי ביס י טר , אני לא יכול לצאת מבלי לדאוג שכולם אכלו , שתו , התלבש ו ואחרי מקלחת ולהבטיח שאני אחזור מהר עוד לפני שאני יוצא.

לפני שנהייתי אבא הייתי עושה צניחה חופשית בימי שישי , רכיבת שטח פרועה באופניים בהרי הגלבוע , שותה ונוהג כי חיים רק פעם אחת אבל היום אני זהיר , חוגר חגורת בטיחות ברכב , נוסע לאט , מסתכל לצדדים ,ועכשיו מטוסים זה לטיסות לחו " ל ולא לקפיצות מפחידות כי אני יודע שאני חייב להיות גם מחר לא בשבילי אלא בשביל הדור הבא.

לפני שנהייתי אבא הבית היה בית מרקחת , הרצפה נצנצה , מיכל הייתה נלחמת בק ר דית האבק (זה משהו שרואים בטלסקופ) סימני ידיים היו רק על המקלחון במקלחת , אפילו בפסח לא היה מה לצבוע. אבל היום, הבית מלא בסימני ידיים , ציורים על הקירות , את הבית צובעים פעם בחודשיים וזה עדיין מלא ציורים ויש סימנים של אוכל בכל מקום וזה לא מעכברים.

לפני שנהייתי אבא יכולתי לעשות סקס בכל חדר בבית , בכל מקום שבא לי או איך שבא לי אבל יום אני מחכה ליום המיוחד שהבית יהיה !!! ,יהיה !!!!, יהיה!!!! בקיצור אני עוד מחכה..

לפני שנהייתי אבא לא ידעתי שיש לתינוק ריח כזה ממכר , ריח שלעולם לא ימאס לי להריח, ריח שבשבילו שווה לחכות שהם מסיימים להתקלח.

לפני שנהייתי אבא לנסוע למסעדה ,קולנוע ,ים או כל בלוי אחר היה כולל תהליך של 10 דקות החלטה , 10 דקות הכנה ויציאה אבל היום זה מצריך תכנון של שעתיים , ארגון של שעה וחצי אריזת נעל יים לרזרבה , חיתולים , מוצצים , מים קרים , מגבונים ו........חצי ארון בגדים.

לפני שנהייתי אבא לא סבלתי מרגשות אשם על הזמן שאני עובד, על הרגעים שאני מפסיד, על זה שאולי הייתי צריך להגיב אחרת והיום אני מלא רגשות אשם למה לא הספקתי , למה לא וויתרתי , למה לא הייתי שם באותו הרגע שצריך אותך.

לפני שנהייתי אבא הפעמים היחידות שהייתי שומע "עוף לחדר " זה היה בשבילי ועכשיו אני מחלק את הפקודות המוזרות על דברים שבטוח לא הייתי עושה אחרת.

אבל נהייתי אבא ולמדתי להתרגש מריח של ילד, להתעלף ולהתאהב מצחוק של תינוק , מחיוך של ילד, מפרצוף מצחיק של תינוק, למדתי לכאוב את הכאב שלו , למדתי להעריך חיבוק של ילד , למדתי לאהוב כמו שלעולם לא הרגשתי , למדתי שאין כוח בעולם שיכול להרחיק ילד מלב של אבא, למדתי את ערכו של ציור (קשקוש) של ילד , להתלהב מקשקוש של ילד כאילו שזה ציור של פיק א סו למדתי שמה שלא יקרה תמיד אני יישאר אבא ותמיד לא משנה באיזה גיל הם יהיו ומה הם יעשו , הם יישארו ילדים שלי.והיום,כשאני אבא, למדתי שאין כוח בעולם שהוא יותר חזק מחיבוק של ילד כשאתה הולך לעבודה או חיבוק של ילד שאתה חוזר מהעבודה והוא ממתין לך בכניסה כאילו אלוהים תכף נכנס, היום אני מבין שילד אומר לך "אבא אני אוהב אותך" אין קסם בעולם או כוח בעולם שיכול למילה הקטנה הזאת.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל