מה לא לעשות

אנו עומדים פעורי סקרנות על האירוע של עלאן, אסיר מינהלי השובת רעב עד סף מוות. מה לעשות? רק מעטים משנות המאבק לעצמאות חיים אתנו. מי שלא חווה קהילה הנאבקת לחירות יציע הצעות חסרות שחר.

אנו עומדים פעורי סקרנות על האירוע של עלאן, אסיר מינהלי השובת רעב עד סף מוות. מה לעשות? רק מעטים משנות המאבק לעצמאות חיים

מה לא לעשות
צבי י' כסה

אנו עומדים פעורי סקרנות על האירוע של עלאן, אסיר מינהלי השובת רעב עד סף מוות. מה לעשות?
רק מעטים משנות המאבק לעצמאות חיים אתנו. מי שלא חווה קהילה הנאבקת לחירות יציע הצעות חסרות שחר.

ב – 1 בפברואר 1944 – מלחמת העולם בעיצומה. בגין ראש האצ"ל - פרסם את הכרוז הראשון: ..."השילטון הבריטי בגד באומה העברית ובציונות הממלכתית. לכן, אין לאומה מנוס פרט למלחמה ישירה נגדו... נילחם, כל יהודי במולדת יילחם.... אין נסיגה. חרות או מוות..." זו הייתה הכרזת המלחמה של אצ"ל נגד הכובש הזר.

חירות או מוות !
האלקינים והלוינים והרגבים והסמוצ'ניקים והבנטים שלא היו כאן, ייאלצו להבין שזו ההוויה של קהילה לוחמת שיחרור. זו הייתה קהילת היישוב עם המחלוקת בין ההנהגה לפורשים לטרור. וזו ההוויה בקהילה הפלשתינית באיפיוני תרבותם הזרה לנו עד מאד. במאבק הכפול בבריטים ובעיקר בפלשתינים ניצחנו.

ניצחון המרוסנים
ניצחנו את הפלשתינים כי ההנהגה ריסנה את המאבק כדי שלא נהיה כמוהם. ניצחנו כי לא חטפנו נערים ולא רצחנו חפים מפשע ככל האפשר. ההנהגה לא הסכימה לפורשים שנגלגל חביות נפץ לשווקים הומים. לא היו אלקינים במחליטים לכל הצעה קיצונית נטולת מחשבה מה יהיה אחר כך. למרזלים ולבן גבירים לא הייתה תקומה. ולכן ניצחנו.

אם חירות או מוות היו אתנו, מה מאתנו יהלוך להבין כי חרות או מוות אתם. התגייסנו בני 16 ו – 17 לפלמ"ח . ז. א. שכל בן 16 פלשתיני הוא טרוריסט בפוטנציה וירתום עצמו למאבק הלאומי באיפיוני תרבותם האיסלמית הזרה לנו כל כך.
לכן, חסר תכלית לאיים על לוחמי חירות בעונשים. הדרך להילחם בחמאס (נרתענו בעופרת יצוקה ובצוק איתן לממש את יכולתנו, כשם שנרתענו בלבנון 2 עם חיזבאללה)- היא לסייע לאבו מאזן (או לברגותי אם הוא לא יכול) להקים את מדינתם. כל הדרכים האלקוניות והלויניות והבנטיות רק יחזקו את החמאס והאיסלמיסטים בהתנגדות. והרי זו כוונתם. בתגובתם הפבלובית: "תשובה ציונית הולמת".

סיסמה שיקרית
הסיסמה הזאת היא שקר. הם מתכוונים "תשובה פוסט ציונית הולמת" כשבוערת בהם האידאה להמיר את מדינתו של עם ישראל במדינתם של שני העמים עם "דמוקרטיה לאחד", ולבקש בעזות מצח לא לשלם מחיר על הגזענות.

מה לא לעשות ומה לעשות? את ההיפך ממה שעושה ממשלת נתניהו. ב – 1946 אורגנה תנועת המרי המשותפת למאבק טוטאלי באנגלים. אבל, באותם הימים בן גוריון המשיך לנהל מו"מ אתם. המשיך במדיניותו הכפולה: "ניאבק נגד הספר הלבן כאילו אין מלחמה ונסייע לאנגלים במלחמתם כאילו אין ספר לבן". כך חשב רבין: נילחם בטרור הפלשתיני כאילו אין מו"מ וננהל מו"מ – אוסלו – כאילו אין טרור. האם היה סיכוי? – הוא נרצח.

מדינת ישראל קודמת לארץ ישראל !!! זו המשימה העליונה.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל