סוריה, ארדואן, סעודיה, אירן, חיזבאללה ואובמה-כן אובאמה, הכל קשור

בחלונות רבים בקריה בתל אביב ובאזורים הצפוניים לעיר הגדולה, דולק בימים האחרונים האור, גם בשעות הקטנות של הלילה וקברניטי מערכת הביטחון מנסים לפצח את הקודים השונים של האירועים העוברים על המזרח התיכון.

כל אמצעי התקשורת בעולם ובארץ ציינו שבעקבות ההסכם האומלל שנחתם בין החברות במועצת הביטחון לבין משטר האייטולות מתחיל מרוץ של ראשי חברות הנלווים לראשי מדינות בביקורים התכופים המתקיימים בטהרן, מתוך מטרה אחת ויחידה שלא לפספס את האפשרות הגלומה בשוק הפרסי. כל חטאי העבר של משמרות המהפכה בהן שריפת שגרירויות זרות ופעילות חתרנית בקרב בני הדת המוסלמית בארצות מערב אירופה היו כלא היו. הכל נמחל כנאמר בתפילת כל נדרי ונסלח לכל עדת בני טהרן כי לכל העם בשגגה... אבל, וכאן בא אבל גדול. יחד עם "הפיוס הגדול" כפי שהגדירו פיליפ המונד-מזכיר המדינה לענייני חוץ וחבר העמים של הממלכה המאוחדת בריטניה, בעת שחנך מחדש את השגרירות הבריטית בטהרן, שאך זה לפני ארבע שנים אולצו עובדיה לברוח כשעורם בין שיניהם מההמון הקוצף והמוסת על ידי משמרות המהפכה, מתחיל להתעורר מחדש האריה מדמשק. כן בשאר המסכן מצפה ובצדק לתפנית ביחס אליו מצד מדינות העולם המערבי ובראשן ארה"ב, בעקבות הפיוס עם איראן. פתאום הוא קם בוקר אחד ומגלה שיועצו מטעם משמרות המהפכה מורה לו לספק רכב ונשק (ואולי גם כח אדם) כדי לשגר טילים לעבר הגולן ואצבע הגליל. אני מניח שבתוך זמן קצר נדע בברור מי מהמשתתפים בירי היה חייל ביחידת הטק"ק של צבא סוריה הכפוף לרופא העיניים בשאר. אנו הרי יודעים בבירור שאין כוחות הנאמנים לבשאר על הגבול עם מדינת ישראל אבל הטילים שנורו באו לאותת לבנימין נתניהו ולממשלתו כי איראן מצפצפת על הסיכומים בעל פה וההבנות שהיו לה במהלך המו"מ עם החברות הקבועות במועצת הביטחון. מכאן הדרך ברורה וההסברה הישראלית הכושלת, עדיין, תצטרך להדגיש זאת בעולם הצפצפני הנלחם על זכויות ערביי ארץ ישראל, לאמור: הנה מתגלה פרצופה האמתי של טהרן השיעית. מטרה נוספת שהייתה לירי הטילים הינה להראות למדינת היהודים שהיא מוקפת על ידי המעצמה הכמעט גרעינית=איראן שתוכל לפעול ככל העולה על רוח מנהיגיה כי העולם ישתוק.

טורקיה-בחירות בפתח
ארדואן על אף שיאנו עומד בפני בחירה, רוצה לגלות לבוחרים שהוא אינו קיצוני כפי שצויר בעבר. כיום כמעט ואין לסוריה הבאשרית עלווית גבול ישיר עם מדינה כלשהי במזרח התיכון להוציא קטע גבול אחד בינה לבין גרורתה לבנון החיזבאלונית. אבל מצפון לסוריה ומצפון מערב לה מצויה טורקיה שבינה לבין הממשל העלאווי חוצץ כיום אזור המוחזק בידי המיליציות הכורדיות שהצליחו להדוף את כוחות דאע"ש וממשיכים לנהל נגדם קרבות התשה. ארדואן שהמפלגה הכורדית הצליחה להכניס לפרלמנט הטורקי עשרה אחוז מקרב החברים בו, עושה הכל כדי שמפלגה זו לא תצליח לחזור על הישג המעבר מעל אחוז החסימה הגבוה. יחד עם זאת הוא פועל להחזיר למפלגתו מוסלמים מתונים ולכן מנסה להשיג הודנה בין ישראל לבין החמא"ס ובנוסף על כך ניסה –אם כי בשלב זה לא הצליח במיוחד- לחזור ולקיים יחסים עם חצר המלוכה הסעודית.

בחצי האי ערב עסקים(מלחמות) כרגיל
החות'ים ממשיכים לנגוס בתימן וסעודיה לא מצליחה להשתלט על הנעשה בגבולה הדרומי מול תימן החות'ית. בית המלוכה שנשמע כאילו הוא יוצא בראש חוצות נגד אובאמה בגין הסכם הגרעין עם איראן, קיבל בזרועות פתוחות את מזכיר המדינה הצולע של ארה"ב, תוך שזה האחרון שומע זמירות אחרות ממה ששמענו עם חתימת ההסכם לא רק מהסעודים, כי אם גם מהמפרציות המביטות בדאגה על המתרחש בשאט אל ערב וממלאות פיהם בסוכריות שוושינגטון מרעיפה עליהם.

ואצלנו??? קם מי שהיה רמטכ"ל, ראש ממשלה , שר חוץ, שר פנים ושר ביטחון ומוציא סודות מהחדר כשכנראה מסתתרת מאחורי צעדו זה כוונה נסתרת, אולי לחבור לאחת או שתיים ואולי שלוש מפלגות (כולנו, יש עתיד וישראל ביתנו)ולהקים גוש מרכז שישנה את המפה הפוליטית בישראל.
אז איך כבר כתבנו בעבר: אין רגע דל במחוזותנו!


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל