1417טריפ-מחזמר רוק

סיור ישראלים בגונגלים של דרום אמריקהאמש ראיתי את מחזמר הרוק הישראלי-טריפ במחסן2 בנמל יפו.
קודם כל שמחתי להכיר תיאטרון שלא כל כך הכרתי למרות שהוא קיים כבר כמה שנים.הוא תיאטרון צעיר ,תוסס,רענן שמצהיר מה הן מטרותיו-לגעת בנושאים בעלי משקל ותוכן ולעורר שיח.
בהצגותיו הוא נוגע בנושאים חברתיים ואישיים בשילוב המציאות והדמיון וכן שילוב בין העולם החיצוני לעולם הפנימי של הגיבור דהיינו האדם.

מהמטרה הזו בא גם שם התיאטרון -"פנימה".

יסדו את התיאטרון זוג הצעירים נעמה וינון בר שירה.נעמה היא מחזאית ובמאית והוא מוסיקאי,מחזאי ושחקן.
לדעתם ההצגות שהם מעלים מעוררות למחשבה ישראלית ואכן לאחר שראיתי את המחזמר אני מסכים עם דעתם.
"טריפ"מספר סיפור אמיתי שהוא גם קצת אוטוביוגרפי על ארבעה ישראלים שנפגשו באקראי ונסעו לטייל במקומות לא ידועים בג'ונגלים של פרו ודרום אמריקה

במחזמר משולבים בין קטעי המלל וסיפור העלילה 14 שירים מעולים שכתב ינון בר שירה .שירים אלו הם שירי רוק שקטים,נעימים ביותר לאוזן,קליטים ויפים.ינון חיבר שירים שאפשר לשמוע ולהתעמק בהם במילים, במסר שלהם והמשמעויות וכן כשירים למוסיקת רקע.כל 14 השירים יצאו גם בדיסק מיוחד מעולה באיכות הסאונד שלו.

זהו מחזמר שהצמד כתב לאחר שהתיאטרון הציג כבר 5הצגות ביניהן "מה הבעיה שלך"מספרים על אדוארד"טיפטוף' ואחרות.
המחזמר משחזר טיולים של ישראלים צעירים רבים המוצאים כחובה לצאת אל מקומות רחוקים ולא ידועים מיד אחרי שיחרורם מהצבא להתפרק,להתנסות בהרפתקאות שונות,לטעום אולי מהסאן פדרו המפורסם,
אנו עדים להווי של צעירים הנמצאים רחוק מהמולדת ,מה עובר עליהם,איך מבלים את זמנם,מספרים בינם לבין עצמם מה עשו ,מה עבר עליהם ומה מצפים מסיור כזה.

אנו נתקלים בפחד של בחורה השומרת על כבודה ותוצאות נגיעה מקרית בזמן שבחור מגיש לה עזרא בחציית נהר כאשר נדמה לה שמישהו נגע באחוריים שלה,ללא כל כוונה כזו מצידו.זאת הפסיכוזה הקיימת בארץ.
זה הזכיר לי את האוירה כאן בה מספיק תלונה של בחורה על נגיעה בה-כדי להפוך זאת למעשה מגונה כדי לאמלל בחור או גבר לעתים קרובות על לא עוול בכפו.

רואים מה השפעת הסמים יכולה להיות כאשר אתה אינך מבדיל בין מציאות לדמיון,כאשר מצד אחד הכל נראה לך ורוד ומצד שני אתה מרגיש לא טוב,מאבד את העשתונות,מתנהג לא טבעי,מאבד את האמון בחברים שלך וחוזה.אתה מאבד את האני שלך ומתנהג בצורה שלא הית מתנהג בה ללא הסם.
הסמים משפיעים על האדם לשנות את התנהגותו ללא הכר.

הצעירים מסתכנים ללא צורך ומבלי לחשוב הרבה, יוצאים לסיור מסוכן ללא מדריך מוסמך,ללא הכנה וללא הכרת השטח בסומכם על הנס ו"הכל יהיה בסדר".
יש לציין כי בעת צרה מתגלה החברות כאשר כל אחד עוזר לשני

היה זה טיול מלא סכנות וקשה להבין מדוע כל כך הרבה צעירים יוצאים לטיול כזה .אולי הלא נודע מושך אותם,ההתנסות בסם, ההזיה והסכנה.

בהפקה זו יש הקפדה על כל פרט ופרט החל בכיבוד שהוגש,בדפי ההסבר להצגה,בקישוט של הפרחים בקדמת הבמה וכל דבר אחר.
ברצוני לציין את הסאונד והתאורה הטובים.
משחק ארבעת השחקנים היה טוב מאוד.בהפקה זו הם מחליפים מסכות בהתאם להזיות והדמיון הפורה שלהם.עיצבו את המסכות מוזס וענת שעיצבו גם את התלבושות.
השתתפו בהצגה ינון בר שירה-סבא,עומרי אוזן-אורי,מור גנות-ענבר ויעל אלקנה-חנה.

בחברי התזמורת המצויינת השתתפו- הקשה-טל סגרון,גיטרה בס-רועי כהן,קלידים-דניאל כהן שהיה גם המפיק המוסיקלי ואורי עזני-גיטרה.

זהו מחזמר שכדאי לבוא אליו ולו רק בישביל המוסיקה אך כמובן לא רק עבורה.

ההצגה הבאה תתקיים ב24.9.2015 במחסן 2 ביפו בשעה 21.00
אפשר להזמין כרטיסים בטלפון0546738192 ו 0546589303

לראות או לא לראות:שירים מקסימים.מחזמר שונה .רוח צעירה ורעננה.מחזמר שצעירים יבואו כדי להזכר בסיור דומה שעשו ואחרים כדי להנות מהמוסיקה היפה.כדי לכל אלו לראות,להזכר ולהנות.

ליאון אלי

עתונאי-מבקר אמנות
חבר אגודת העתונאים של תא
ותא המבקרים שלידה
מנהל קהילות התרבות והפנאי-אתר מוטקה


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל