טחו עיניהם מראות! אבל מחזות תעתועים הם רואים ועוד איך!

אירופה מתחילה לבנות גדרות, גבולות שבוטלו צצים מכל עבר. כל שבר עולה מהונגריה, יוון סגרה דלתותיה, אוסטריה נזכרת בימים של מסך הברזל בינה לבין שכנותיה ונוקטת צעדי מנע ורק צדיקה אחת בסדום האירופית- גרמניה, הללויה! והעולם הערבי שותק, עוצם עיניים לא סעודיה העשירה, לא בחריין על מרבציה השחורים שלא לדבר על קטאר תומכת החמא"ס.

כאשר הפגנות הרחוב בקהיר ובתוניסיה, באלג'יר ובטריפולי ביקשו "אביב חדש", מנהיגי אירופה בעידודו הבלתי מרוסן של חוסיין מובארק אובמה עודדו אותם. ותוך פרק זמן מינימלי ביותר הסתבר שאנו מצויים בתוך חורף שחור, קר ועגום, עם קדרות שמים הצופה אלי עתיד ואפל. והנה עכשיו יש כבר כוחות אמריקניים בצד הכורדי אבל יכולתם מוגבלת. כתבנו כאן על פשעי ממשל דמשק שמצא עצמו מול מרידה עממית בתחילה והיום מסוריה הגדולה שחלמה להיות השליטה על לבנון ופלסטין נותר חבל ארץ שכנראה יחולק בקרוב לשלושה. חלק קטן ומסכן סביב טארטוס ולאטקייה כשחומס מהווה את עיר הגבול הדרומית שלה וחמאת את עיר הגבול המזרחית וממערב הים. זהו האזור העלאווי. בצפון סוריה הישנה משיק לקו הגבול עם טורקיה שולטים אהובי ליבו של ארדואן- הכורדים. ובדרומה ובמזרחה של הארץ הכוחות הכמעט מאוחדים של דאע"ש וג'באהת א נוסרה, ילדיהם הלא חוקיים של ארגון אל קעאידה. כל אלה ממשיכים לגרום אם במתכוון ואם מסיבות אחרות למאות עלפי פליטים שינדדו מהחלק המזרחי של אגן הים התיכון לאירופה, כשמשאת נפשם להגיע לגרמניה. בנוסף על כך העובדה שרוסיה העבירה לאזור לאטקייה למעלה מ-200 לובשי מדים מעוררת סימני שאלה רבים, בהם האם פוטין החליט לדאוג שמדינת העלאווים תהיה מוגנת על ידי כידונים רוסיים? שאלה נוספת היא איזו השפעה תהיה לכך על המדיניות הגלובלית הרופסת של ארצות הברית? אבל הבעיה הקשה היא במדיניות מכירת הנשק של פוטין המספקת לצבא חיזבאללה נשק דרך מחסני הצבא הסורי. מבחינה זו אולי עושה נתניהו נכון כשהוא יוצא מחר לרוסיה כדי להיפגש עם פוטין אבל וכאן האבל הגדול שיידע מראש שפוטין ידבר גבוהה גבוהה אבל דבר לא יובטח מפיו.
זה שבסוריה מתקיים כמעט ארבע שנים תהליך של השמדת עם, את מי זה מעניין באירופה? זה שמנפצים גולגולות ועורפים ראשים של מאמיני חלק אחד מהאסלאם ובהם ילדים ונשים זקנים וזקנות את מי זה מעניין? אז יוציאו גינוי ובפה רפה ידברו גבוהה גבוהה ובסופו של דבר רק עתק יוצא מפיהם. אבל המעניין יותר נעוץ בעובדה שעשרות אלפים פליטים סונים בורחים לכיוון האזורים שבשליטת דאע"ש ומשם דרך טורקיה ליוון, הונגריה צ'כיה לגרמניה. השאלה החשובה היכן שאר מדינות ערב? היכן סעודיה ובחריין? היכן קטאר ומרוקו? שום ציוץ של רחמים בפרוש עיד אל אדחא (עִיד אלְאַצְ'חא) הוא חג הקורבן שיחול ביום בו נחוג את יום הכיפורים. אחת ממצות החג מעבר לחאג'-העליה לרגל למכה ומדינה, היא לשחוט כבשים ולחלק מבשרם לעניים ולשמח אותם. שום סורי או כורדי לא יזכה למחווה כזו מהמדינות שמניתי!!!
מצרים נלחמת בגורמי דאע"ש או יותר נכון קבוצות הבדווים בסיני שקראו לעצמם אנסר בית אל מקדס (מעניין מאוד, בעוד אבו שו אסמו מאזן טוען שלא היה בית מקדש, דווקא הקבוצה הזו קוראת לעצמה שומרי בית המקדש... ולא רק זאת ותסלחו לי אם המאמר המוסגר הזה יהיה מעט ארוך! בקוראן בסורא 17 נאמר "ישתבח זה שהסיע עבדו בלילה מן המסגד הקדוש את המסגד הקיצון". כבר בראשית האסלאם קבעו חכמי המורשת המוסלמית שהקיצון הוא "אל אקצא" ששמו הקדום היה על שם שמה של ירושלים שניתן לה על ידי פובליוס אליוס טריאנוס אדריאנוס (שחיק עצמות) לאמור איליה קאפיטולינה ובמקורות של שרי ההלכה המוסלמיים הראשונים (סירה א-נבוויה=תולדות חיי הנביא) "שהוא בית אל מקדס שבאיליה" דהיינו חכמי ההלכה המוסלמיים קבעו שהמסגד הקיצון מצוי באיליה קפיטולינה במקום שהוא בית המקדש.
הקבוצה הזו אודותיה אני מדבר מהווה קבוצת אם לקבוצה הסאלפית השוכנת ברצועת עזה ומאיימת על החמא"ס והיא נחשבת לזרוע של דאע"ש = אנסר-בית-אל מקדס.

אבל נחזור לענייננו: גם אצלנו טחו עיניים מראות וכוונתי לחוכמתו המכווצת של בוז'י הרצוג בהצעתו-אמירתו שיש לאפשר לפליטים סוריים להיכנס לתחומי מדינת ישראל. הצעה זו לא זכתה לתגובות בעולם והגדיל לעשות הניו יורק טיימס שהביא רק את תגובתו של נתניהו שמדינת ישראל לא תאפשר כניסת פליטים סוריים לתחומה אבל ברור שכותב הידיעה "שכח לציין את כל אותם סורים שזוכים מזה ארבע שנים לטפולים רפואיים מהם מצילי חיים שעולים למשלם המסים הישראלית מאות אלפי שקלים... אז אנטישמיות אמרנו? אמרנו!


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל