מקום בחדשות והפעם מחוז קונדוז Kunduz שבאפגניסטן וחשיבותו גם אצלנו

חג שמח לכם! ידיעה קטנה ששודרה היום ב-CNN העלתה מחדש על ראש שמחתי את מחוז קונדוז בשל העובדה שכוחות אמריקניים משתתפים בסיוע אווירי לכוחות אפגאניים התוקפים במקום את לוחמי הטאליבן אליהם חברו כוחות ארגון הטרור דאע"ש.

רק לפני כחצי שנה השתלטו כוחות הטאליבן על המחוז ועל העיר ועתה נסוגו ממנה בהשאירם אחריהם עשרות הרוגים ופצועים בהם 18 אנשים ונשים המזוהים עם דאע"ש שמקורם בארצות אירופה.

להזכירכם שקונדוז העיר הייתה כבר בחדשות בשנת 2009 כאשר הפיקוד המשותף של נאטו וצבא ארצות הברית עשה במקום פעולות הפצצה מהאוויר. כתוצאה מהפעילות הזו נמנו באזור עשרות אזרחים אפגניים בהם נשים וילדים שנהרגו בהתקפה שבעיקרה בוצעה על ידי מטוסים גרמניים. עובדת השתתפות מטוסים גרמניים בהפצצה על אזרחים שלווים-לא תומכי לחימה כמו תושבי עזה... גרמה לזעזוע ניכר בממשל הגרמני ועל כך בהמשך.

הייתה זו גרמניה ששלחה לאפגניסטן את מספר החיילים הגדול ביותר, לאחר חיל המשלוח של ארה"ב. הכוחות הגרמניים קיבלו על עצמם את הלחימה באזור קונדוז. מספרם של הלומים הגרמניים באזור היה הגדול ביותר מאז חזרה גרמניה לתפקד כמדינה במשפחת העמים וכמובן הגדול ביותר מאז מלחמת העולם השניה. כתוצאה מההפצצה נהרגו במקום 179 איש ביניהם אזרחים רבים שהתקבצו סביב מכליות דלק שנשדדו מצבא גרמניה ושנהגיהם ומלוויהם מצאו את מותם באמצעות "פיקוד העורף" הטליבני שדאג לפרסם את עריפת הראשים. נכון, במקום נהרגו גם עשרות לוחמי טאליבן וכן ארבעה אנשי טרור צ'צ'ניים, שהיו תחת פיקוד הטאליבן, אבל גם אזרחים.

תקופה ארוכה נשמרה הפגיעה באזרחים בסוד עד שארגונים תומכי שמאל ואיסלאם באירופה החלו להפיץ תמונות זוועה מתוצאות ההפצצה. (מוכר לנו? הלא כן!...) שר ההגנה הגרמני-ידיד ישראל פראנץ יוזף יונג אולץ להתפטר.


פעולה זו הייתה האיתות הראשון לבריחתו של אובאמה משתי הזירות בתחילה העיראקית ולאחר מכן... היא הפכה גם לסמן כח לגופים האסלאמיים באירופה שיש בכוחם לגרום להשפעה על דעת הקהל בצורה מתוחכמת ומכאן לחיזוק פעילותם נגדנו הייתה קצרה הדרך, מה גם שהם גילו שבאמצעות התקשורת הטרור יותר אפקטיבי.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל