מצב הרוח ביהודה ושומרון כמפלטו של הדוקר הפוטנציאלי

אנו מוצאים עצמנו בתהליך בו גם מהעולם וגם מבית מפמפמים בראשנו שהבסיס למארה הזו של דוקרנים ומשספים הינו מצב אי הברירה והמסכנות בקרב ערביי ארץ ישראל. האמנם?

קיימת חשיבות ראשונה במעלה להסביר לעולם ולתקשורת העולמית את המצב הסבוך בו נתונה מדינת ישראל. מצב בו ההמון הערבי בערים ובכפרים מוסת על ידי מנהיגיו, הן אותם היושבים ברמאללה והן אותם היושבים באום אל פחם. תכליתם היא אחת כפי שתראו בהמשך בציטוט מן הקוראן.
חשוב לזכור שאותו אבו שו אסמו מאזן הפר, בעקבות קודמו יאסר (אללה מה ירחמו שהאלוהים לא ירחם על נשמתו) את הסכמי אוסלו במיוחד הסכם אוסלו ב' שנחתם על ידי עראפת וממשלת ישראל דאז בכך שלא פעלו לשינוי במערכת החינוך הערבית של הדמוניזציה של מדינת ישראל. קחו לדוגמא את מפת העולם המופיעה בספרי הלימוד הללו: ישראל יוק!!! ואז כשמשוחחים עם הילד הערבי הרי שהאדמה המוגדרת כל הזמן בשפה הערבית היומיומית כ"אל ארד אל מוחטלה" = "האדמה הכבושה" ולא רק זאת וכאן האשמה בנו. בזמנו בתוך השטחים הייתה מערכת צנזוראלית שאישרה לא רק את ספרי הלימוד כי אם גם ספרי קריאה ודאגה שספרים הנושאים אופי מסית ומדיח כלפי העם הישראלי בפרט והעם היהודי בכלל לא יורשו להפצה. יחידה מיוחדת עסקה בהחרמת ספרים כאלה. כל זה נעלם ולא היה כבר לפני הסכמי אוסלו, כך שכשנכנסו הסכמי אוסלו לתוקף העלימה ממשלת ישראל דאז עין מהתהליכים הללו. במהלך השנים מאז 1993 הופצו ביהודה שומרון ואזור עזה ה"פרוטוקלים של זקני ציון" תוך שימת דגש למחיקת כל ציון חיובי לגבי מדינת ישראל. אפילו הסכמי השלום שנחתמו בין ישראל למצרים וירדן אינם מוזכרים כהוא זה בספרי הלימוד המשמשים את מחנכי הילדים הערביים באזורים הללו. אז מה יעשה ילד בן 13 שטוף מוח וחדור שנאה שמושפע מנער בן 15 שספג את אותו חינוך אם לא ינסה להרוג ילד יהודי בן גילו?...
נקודה אחרת שראוי להציפה במחשבתנו ההכרתית הינה פיגוע הדריסה שביצע עובד חברת "בזק" תושב ג'אבל מוכאבר שליד שכונת תלפיות בירושלים. הנה לכם מקרה של מי שנתקבל לעבודה אם כחלק ממה שהוגדר על ידי ממשלת ישראל כ"הפליה מתקנת" ואם כיוון שחברת "בזק" שולחת עובדים לעבוד במזרח העיר שם קיימת צורך באבטחה ובהקצאת שוטרים כדי שיתאפשר ליהודים לתת שירותים לערבים.
לא אחת היינו עדים שכאשר פורצת שריפה באזורים בהם מתגוררים ערבים כוחות הכיבוי מותקפים, למרות שהם באים לסייע לתושבים. כך הדבר לגבי כוחות ההצלה של מגן דוד אדום היוצאים להביא אישה הכורעת ללדת או אדם שקיבל התקף לב ובדרכם הם נתקלים בברד אבנים.
אז נכון בעולם המערבי וגם במזרח אירופה תהליך החילון מעביר את האזרח מדתו והוא בוחן את המתרחש אצלנו במשקפים של בעיות סוציאליות, לאומיות וכדומה. זאת ואף זאת קחו לדוגמא את פעילותה של אל קאעידה ובתה הסוררת דאע"ש. שתיהן פועלות במרחב הסהר הפורה מסיבות שונעות ומשונות כשהעיקרית בהן היא הסיבה הדתית. אוסמה בין לאדן צמח וגדל בממלכת האסלאם היא ערב הסעודית. אנשיו כבר היו מחוגים אחרים, חוגים דתיים שראו בדאר אל אסלאם(דרך האסלאם של האומות מקבלות דת האסלאם) את החובה הקדושה אבל עולם זה שוכח כי מדובר במאבק דתי המתבסס על ספר הקוראן. אני זוכר את הדיווח המהימן על אותו מטיף במסגד המרכזי בעזה שמיד לאחר הפיגוע במגדלי התאומים (ביום השישי שלאחר מכן) הסביר להמון שבא להאזין לו את קדושת גופו של לוחם הג'יאהד שתולעה לא תאכל את חלקי גופו ו"אללה הרחמן והרחום יקבץ את שרידיו ויושיבם לצידו כשהוא נהנה ממנעמי גן העדן כשצעירות אופפות אותו מכל צד". לא רק הוא, גם דובר אל קאעידה סלימאן אבו ר'ית, הבהיר כי "מדיניות האסלאם להרוג 4 מיליון אמריקאים, מהם 2 מיליון ילדים". הווה אומר מהותו של האסלאם היא מלחמת חורמה בכופרים וכל מצב אחר הוא מצב לא קבוע שנועד בעקבות הסכם חדייביה ובני קורייש להיות מופר-זו הסיבה שבנאומו של אותו האיש יאסר במסגד בדרום אפריקה הוא הדגיש בפני מאזיניו המוסלמיים שכל עניין אוסלו הוא ארעי ויש להתייחס אליו כאל הסכם חדייביה. אבל חותמי אוסלו טחו עיניהם מראות זאת ועד היום נותרו מוכי סנוורים.
המאמין המוסלמי רואה בכל העולם שאינו תחת שלטון האסלאם דאר אל חרב-דהיינו המדינות שנגדן יש להפעיל את הג'יאהד כי הן מדינות הכופרים. אשר על כן ההסתה שמתנהלת על ידי התנועה האסלאמית ואבו מאזן בעניין אל אקצה-המסגד הקיצון- הנה חלק מלוחמה פסיכולוגית דתית של המוסלמי שמצוי בחולשה כפי שהיא מופיעה בקוראן בסורה השמינית לאמור: "אם מאה מכם יחזיקו מעמד תגברו על מאתיים". יכולתנו לעמוד מולם קשורה קשר בל יינתק מיכולתנו שלא לטמון את ראשנו באדמה!


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל