האם הטרור מנצח את המדינות המערביות?

פעילות הטרור האסלאמי מבית מדרשו של בן לאדן שנפרסה במילניום הנוכחי, מארה"ב, דרך רוסיה, בריטניה הגדולה, אינדונזיה=אוסטרליה, ספרד, בלגיה וצרפת, הצליחה להוציא חלק ממדינות המערב משלוות נפשם, תוך שהיא מנסה ליצור כאוס כלל עולמי. השאלה היא מה מטרתה ולהיכן היא מובילה והאם יהיה בשל כך סדר עולמי חדש?

אירוע מכונן אירע ב-11 לספטמבר 2001. היה זה מגה פיגוע שהוריד בניו יורק את מרכז הסחר העולמי- שני מבני ענק ואסף עמו אלי מוות למעלה מ3000 חללים ובו זמנית פגע גם באחד מאגפי הפנטגון ובכך הכניס את ארה"ב למאבק מתמשך בארגון אסלמי קיצוני הקרוי אל קאעידה. ממשיכו של אותו ארגון שאף יצא מבין שורותיו הינו ארגון המדינה האסלאמית או כפי שהוא קורא לעצמו "החליפות האסלאמית" והידוע אצלנו כ"דאע"ש". המשותף לשני ארגונים אלו שהם ארגונים מוסלמים סוניים שמוצא ההנהגה שלהם בתחילת דרכה היה בערב הסעודית=שומרת החותם של האבן השחורה-ה"כעבה"=كعبة המצויה במכה.

אם בעבר חוקרי התנהגות פלגי האסלאם ראו בשיעים כמודל לאכזריות, הרי שכיום הזרקור מופנה לעבר הסונים. יודגש שבעבר הרחוק במלחמות הפנימיות שהיו בין מאמיני הסונא לבין מאמיני השיעה האכזריות הייתה לשם דבר. החל מקרב ציפין שנערך בשנת 657 בין צבאו של החליף הרביעי עלי בן אבי טאליב לצבאו של מועאויה אבן אבו סופיאן שליטה של דמשק, ועד למתרחש עתה באזורנו וממנו, הייתי אומר לעולם כולו!

את גילויי האכזריות של אנשי הג'יאהד מחמא"ס שצמוד לנו, דרך הסלאפים שבמדבר סיני וחבריהם אנשי האחים המוסלמיים שנמצאים כרגע במגננה במצרים ושל אנשי דאע"ש וג'באהת א נוצרה אנו מכירים. כל עוד פעלו הגופים הללו אם כנגדנו ואם בתוך ארצותיהם אירופה הביטה מן הצד ולא הבחינה בתוך בתיה שלה מתפתחת מערכת של הרס שלטון שהחלה בממלכה המאוחדת עברה לבלגיה תוך שהיא נוטעת שורשים בשבדיה ובדנמרק ולבסוף מרימה את האף בצרפת.

הפיגועים בפריז יצרו לצרפת ש-עשרה אחוזים מקרב האוכלוסיה המתגוררת בעריה הם מוסלמים-בעיה רצינית. פתאום קם אדם בפריז ומגלה שהוא נמצא כביכול ברחובות תל-אביב או ירושלים וחווה אירועי טרור בסדר גודל של מלון פארק בנתניה והכל כמובן באופן יחסי. אזי במחי יד מכריז נשיא צרפת על סמכויות חרום ומפעיל תקנות הגנה לשעת חרום, משלח כוחות צבא למרכזי הערים ומעל לכל זאת קובע כי אין ברירה ו"במלחמה כמו במלחמה "La guerre comme la guerre! ולפתע פתאום נמחקו במחי אמירה אחת סמלי המהפכה הצרפתית הידועה: החופש, שוויון ואחווה = Liberté, égalité et fraternité. אבל מי אנו-הישראלים-שנלין על אירופה?...

המעניין בכל התהליך שאנו חווים שתגובת ממשלת צרפת לששת הפיגועים האכזריים הייתה: הפצצת מבינים שלטוניים בא-רקה שבסוריה-הבירה הזמנית של דאע"ש. כן רבותי לא המודל של הפצצות שטיח שמבצעים מפציצים רוסיים שנשלחו על ידי רוסיה כי אם הפצצה עדינה ונראה מה ילד יום...
בכך הנשיא אולאנד גילה קווי דמיון מפתיעים להתנהגותו של חוסיין מובארק אובאמה, נשיא ארה"ב המעצמה שאם לפני כ-14 שנה נחשבה למובילת העולם המערבי ונתגלתה עתה בעליבותה ובחוסר יכולתה להוביל את העולם החופשי. היה זה אובאמה שקבע לפי מאמרו של תא"ל במיל' עמוס גלבוע שפורסם בארכיון ישראפוסט ש"תפיסת היסוד של אובאמה היא שאין "טרור אסלאמי"!. תפיסת עולם זו היא שהביאה את אובאמה לבצע מתקפות אוויר קטנות על כוחות דאע"ש ב"חליפות האסלאמית". ולהתרחק כמו מאש מחדירה קרקעית. תהליך זה הביא בכנפיו את פעילותו של פוטין להצלת משטר אסד ובד בבד להעלאת קרנו של פוטין מן השפל אליו הגיע.

אולם בכך לא די, אובאמה מנסה לשכנע את העולם הנאור כי אנו נמצאים לא מול כוחות אופל של שוחטי ילדים ואנשים, אונסי נשים ורוצחים והכל בשם דת האסלאם, כי אם של מסכנים המוצאים עצמם מדוכאים עלי אדמות (למי שלא זוכר היה בעבר בלבנון ארגון טרור פלסטיני בשם "המדוכאים עלי אדמות"...). אם כך הדבר, מה הפלא ששר החוץ שלו –קרי- הוציא השבוע יציאה לפיה ניתן להבין את מבצעי הרצח בשבועון הפריזאי שארלי הבדו ובהיפר כשר...

אז מה עושה אירופה? הערב (מוצאי שבת 21.11.2015) שודרה ידיעה האומרת ששרי הפנים של האיחוד האירופאי החליטו לתקן את ההסכם בינן בדבר גבולות פתוחים, הסכם שנחתם בשנת 1985 וקרוי הסכם שנגן לפיו מחלטים החותמים לקיים מערכת של גבולות פתוחים ביניהן, לפי אותה החלטה חדשה יתחילו בביקורות גבול ומהלכי בדיקה שימנעו, כביכול, את זליגת הפליטים המוסלמיים והמפגעים מלנוע בין המדינות. אבל מה? הפליטים הללו מגיעים לחופי יוון ו/או איטליה ו/או בולגריה ומה יעשו עמהם? יכניסו אותם למחנות הסגר? מה אירופה זה ישראל?... ומה עם ארגוני "זכויות אדם" האם יישמע קולם ואיך ישפיעו?

אך בכך עדיין לא סיימנו את הסאגה. מבחינה כלכלית המשבר שהכלכלי שמדינות אירופה חוו במהלך השנים האחרונות יחד עם התלות הגוברת שלהן בעובדה שארה"ב היתה "השוטר העולמי", הביאו אותן לקיצוצים דרסטיים בתקציבי הביטחון שלהן. יש מדינות מרכזיות כגרמניה ואיטליה שהוצאותיהן על ביטחון הינה בסביבות אחוז עד אחוז נקודה שתיים מהתמ"ג כשהנורמה היא בסביבות שני אחוזים. עכשיו הן ניצבות מול שוקת שבורה ויהיה עליהן לבטוח בנדיבים כדוגמת פוטין שיעשו עבורם את המלאכה ומי יודע האם לנדיב הזה יש תשועה? ולא רק זאת אם יפעל בצורה מוחלטת איזה מחיר יידרש המערב לשלם? ואירופה היא מעמודי התווך שלו!

מנגד, דאע"ש שהוגדר על ידי אתר החדשות הכלכליות בלומברג כארגון הטרור העשיר ביותר בעולם, הינו הארגון נגדו צריכות מדינות אירופה להילחם. מלחמה, רבותי, מבחינה כלכלית היא עסק יקר ביותר מחד ומאידך תמיד לאחר מלחמה יש "בום" כלכלי שעושה רק טוב לאוכלוסיות! אז מה יהיה?

אולי זה רעיון לא רע להציע למדינות כצרפת, בלגיה, שבדיה ואנגליה להיכנס למשא ומתן בינן לבין המוסלמים להקמת מדינות מקבילות עם גבולות משותפים החיות אלו בצד אלו בשלום ובביטחון עם בירות משותפות כפריז, לונדון, בריסל, שטוקהולם ועוד...


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל