1437מפצח האגוזים-צ'יקובסקי-בלט נס ציונה

בלט קלאסי על נערה חולמת בליל חג המולד

להקת המחול 'בלט נס ציונה'הוקמה רק לפני כמה חודשים בעיר נס ציונה.

את הלהקה הקים ומנהל אמנותית הכוריאוגרף והרקדן אלי לזר שחזר לארץ אחרי שהות של כ 30 שנה בארה"ב עם אתגר להקים להקת בלט

"יש מאין"והוא אכן עשה כך.היום הלהקה מונה 12רקדנים מקצועיים מהארץ ומחו"ל, המקבלים משכורת חודשית קבועה.

כעת הלהקה כבר מציגה את הפקתה השלישית כאשר בעונה הראשונה שלה המתמשכת עד אפריל- מאי 2016 יהיו לה 5 הפקות שונות דהיינו אנו נוכל לראות עד מאי 2016עוד שתי הפקות והעונה הראשונה תסתיים עם הבלט"כרמן".

מפצח האגוזים יוצג בחודש אפריל גם בסוזן דלל בתל אביב.

זהו הישג מרשים לכל הדעות.

ההפקה הראשונה של הלהקה היתה הבלט "חופש' בבכורה עולמית מאת אלי לזר עם מוסיקה של יהודה פוליקר והשניה "היפהפיה הנרדמת"

שחזור- פטיפה שניהם בכוריאוגרפיה של לזר.אמש צפיתי בהפקה השלישית של הלהקה-הבלט"מפצח האגוזים'' מאת צ'יקובסקי גם כן בכוריאוגרפיה של אלי לזר.

אקדים ואומר שהנאתי היתה שלמה ואם היו לי הסתייגויות קטנות כל שהן שכחתי אותן לגמרי כשראיתי את ההופעה בשלמותה.

זאת היתה הפקה מושקעת ביותר,עשירה בתלבושות בכל הצבעים,תפאורה יפה,שימת לב לכל פרט קטן כגדול.את התלבושות היפות עיצבו סוניה אוסיפוב ופאול מקריי עם תאורה של שי יהודאי ואביזרים סבטלנה וישטליוק.הביצוע היה טוב מאוד. בין הרקדנים המקצועיים היו גם כ80 ילדים ונער, תלמידי ביה"ס לתנועה ומחול- קרית התרבות נס ציונה ותלמידות מגמת המחול בביה'ס לאמנויות תלמה ילין.

היו קומפוזיציות יפות ביותר וכושר גופני טוב מאוד ביחוד של הרקדנים.תוכן הבלט ידוע ביותר .קלרה פוגשת בליל חג המולד את בן דודה .היא מקבלת בובת מפצח אגוזים.כאשר היא הולכת לישון היא חולמת על חיילים בראשות המפצח הנלחמים בעכברים.קלרה מצילה את מלכם.היא מגלה שהמפצח הוא בן דודה והן יוצאים לארץ הממתקים, עוברים דרך ממלכת השלג ופיית הסוכר מציגה בפניהם ריקוד ספרדי,ערבי,סיני,רוסי ועוד. קלרה מתעוררת ולצידה מפצח האגוזים.הכוריאוגרף הצליח בכשרון רב לשבץ בכל המקומות הללו ילדים בבגדים ססגוניים ביותר ולשתפם בצעדה ובריקוד ביוצרו תמונות נהדרות ומגוונות .הלקה פועלת במסגרת קרית התרבות בנס ציונה ומפעילה גם את ביה'ס לתנועה ומחול בו רוקדים כ2000 רקדנים ב16 להקות מחול שונות.ואלה שמות הרקדנים המקצועיים של הלהקה שהופיעו בתפקידים שונים :הר ים תכלת,לרנר רונה,סלקטור מריה,צ'ייקויידזה נטיה,קנון אנה,אוסטפלד דניאל,איטקן ג'וזף,בוסידן יואב,היזקייאס צביקה,וויליאמס שון,מנשיקוב יגור ושניידר מיכאל.יצא לי בימים אלו לראות עוד הפקה של להקת בלט קלאסי אחרת המיועד בעיקר לילדים כשההפקה ההיא היתה טובה מאוד גם עם ביצוע נהדר אך לדעתי ההפקה של בלט נס ציונה שראיתי אמש התאימה לילדים הרבה יותר מההפקה השניה שראיתי.

חבל שבינתיים 'מפצח האגוזים' מוצגת רק בנס ציונה ואולי במקומות אחרים אך לא בתל אביב והסביבה.

לראות או לא לראות;כאמור הנאה שלמה.לראות-מבוגרים,נער וילדים.הישג מרשים בתקופה קצרה ביותר.

נכתב על ידי elybikoret , 09/12/2015 09:06
עתונאי-מבקר אמנות
חבר אגודת העתונאים של תא
ותא המבקרים שלידה
מנהל קהילות התרבות והפנאי-אתר מוטקהאהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל